Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Doga – taková sváteční pohodička

Doga – taková sváteční pohodička

29.12.2005 - Kategorie: Živě
Krátké ohlédnutí za akustickým předvánočním vystoupením v Místeckém Sportbaru K2.

Představovat Dogu jistě není třeba. Koncertuje velmi aktivně, takže ji na pódiu mohli zahlédnout i ti nejsvátečnější návštěvníci akcí. Jen namátkou připomenu její zahřívání publika pro Uriah Heep, Slade, Manowar a v loňském roce Kabát. Na svém kontě má již 5 CD a také celkem zdařilé DVD z Třinecké Noci plné hvězd.

Právě klipová sekce tohoto DVD vystihuje žánrový vývoj Dogy od počátků ve stylu klasického heavy metalu až po vykrystalizování v dnešní, pro Dogu typické, jednoduché hardrockové písničky. A to je právě to, na co tahle kapela sází. Žádné exhibiční sóla, žádné dlouhé předehry, jen pár akordů a jít přímo k věci. Nutno však dodat, že přes jednoduchý repertoár tvoří jádro Dogy výteční muzikanti. Těžko hádat kam by se styl posunul, kdyby Izzi povolil opratě a poskytl více prostoru ostatním členům, jenže tahle úvaha zřejmě navždy zůstane v teoretické rovině, neboť je to jeho kůň, ostatní jsou očividně spokojení a není důvod cokoli měnit.

V předvánoční atmosféře, už by se dalo říct, že tradičně, vystupují unplugged. Jedná se o příjemné akce s videoprojekcí, omezeným počtem lidí a rychlou obsluhou. I tentokrát se koncert, který letos připadl na 23. prosince, vydařil. Doga zahrála své osvědčené hity. Ani jsem si nevšiml, jestli nepřibylo něco nového. Asi ne. Co se však vytknout nedá je přístup k fanouškům. Neodmítají prosby o společné focení, ochotně pózují a tak se v sále blýskalo i během balení pódiovky. Ostatně to, že jim na fandech záleží, je vidět i na jejich webu.

Závěrem jen poděkování za příjemně strávený večer a doufám, že se za rok zase uvidíme.

Kamzi
Diskuse k článku