Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Tipy na vánoční dárky pro kytaristy

Tipy na vánoční dárky pro kytaristy

6.12.2009 - Kategorie: Instrumenty
Blíží se vánoce a pokud máte v rodině nějakého kytaristu, pak je čas zamyslet se eventuelně nad vhodným dárkem.

Zkusím vám něco doporučit z aktuální nabídky, ať už se jedná o produkty, které jsem mohl osobně vyzkoušet, nebo se mi líbí.

Kytarové gadgets

Pokud nechcete kupovat nic většího, zkuste nějaké gadgets ... prostě hračičky. Nějaké tipy najdete například zde na Instrumentu.Další pak třeba zde na GuitarNoize. Jsou to všechno víceméně drobnosti / blbosti ve stylu různých přívěšku, nebo drobných předmětů, které s kytarou souvisí (třeba trička, podložky pod myš apod.)

Něco malého, ale praktického...

Jestli tedy chcete něco praktičtějšího zkuste :

  • ladičku
  • metronom
  • něco na údržbu (Fastfret, apod.)

A proč ne rovnou kytaru ?

Jestli chcete ze svého potomka kytaristu, anebo hledáte netradiční dárek (protože vaše děti už všechno mají), nebo chcete aby si děti prostě hraní na kytaru pouze vyzkoušely, kupte jim rovnou kytaru, nebo celý "guitar pack".
Guitar packy jsou super, protože bez zbytečných starostí získáte celý komplet sestávající z kytary, komba, kabelu apod. Pokud chcete nějakou low-end kytaru pak jsou tu levné kousky od Fokusu (drobná recenze stratocasteru je zde)

Ke kytaře patří efekty...

Kytara sama o sobě potřebuje něčím "okořenit". Aktuálně jsou v prodeji celkem praktická troj-balení kytarových efektů. V jednom balení máte krabičky, které vám vystačí nejen na celé vánoce, ale i dlouho do budoucnosti. Jsou zde zastoupeny všechny typy základních efektů, tedy distortion, delay, flanger, chorus, phaser ... Každý "balíček" má trochu jiné zaměření, což pramení z jeho názvu např. Metal trio, Blues Rock trio, Jazz trio... Konrétně Metal triov sobě obsahuje  distortion SM400, digital delay DD400 a modulační efekty FX600
Provedení je sice low-end, ale na domácí hraní jsou tyto krabičky dostačující. Seženete je v Audiopro.

Něco pro náročnější...

Protože nyní pracuju na projektu CzechGuitarGear, musím se samozřejmě zmínit i top produktech z českých luhů a hájů. Ty jsou, pravda, mnohem dražší než běžná produkce, ale zato zvukově jsou na tom úplně jinde než sériová výroba a budou se tedy líbit hlavně náročnější kytaristům a hledačům zvuků.

  • VHRelief AD99 (overdrive,... zrovna testuju, super zvuk pro méně "ostré" styly)
  • Hotamp - pokud chcete nějaký opravdu dobrý zesilovač (mrkněte třeba na mini hlavičky)
  • Kaiser guitars - výroba kytar na zakázku

Jiří Polášek
Diskuse k článku