Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Hardcore nebo punk ?

Hardcore nebo punk ?

16.8.2010 - Kategorie: Galerie čtenářů
Představujeme vám několik nástrojů "všelijak" amatérsky vyrobených z různých částí a zachráněných tak před zkázou. Nástroje i postup jakým byly stvořeny je jistě originální...

1 - Bezpražcová basa. 

Udělal jsem ji před 20 lety a pak několikrát upravoval a předělával. Je z jednoho kusu dubové fošny. Vyřezal ji tenkrát na cirkulárce pak a rašploval a rašploval - jiné nářadí nebylo. 

2 - Cestovní kytara. 

Ve sklepě jsem měl rozklíženou španělu a bylo mi jí líto. Když jsem jednou na letišti v Kodani viděl travel guitar, tak mi došlo co s tou španělou udělám. Opravdu se vejde do (velkého) kufru. 

3 - Elektrické housle s pražci 

Kytara pod krk, každému sólistovi doporučuji. Snímač je kobylkový snímač pro akustické kytary, ke kterému byl zabudovávací equelizer, Moc se do tak malého nástroje nevešel, ale hraje to báječně.

4 - Renovovaná basa 

Narazil jsem na vrak basy v bazaru za 300 Kč. Byla celá černá s velkou samolepkou lebky. Určitě na ni hrála nějaká punková legenda. Měla jeden starodávný snímač, druhý chyběl. Zjistil jsem, že černá barva se dá obrousit a že původně byl krk z výroby nalakovaný bezbarvým lakem a ten lak později někdo nastříkal s celou kytarou na černo. Nakoupil jsem všechen materiál a tu krásku ustrojil. Bílý plast je tác z jídelny. Pátral jsem co je to za typ a našel jsem, že se jedná o Jolana basso x ( http://www.jolana.cz/basso-x/  ) vyráběný v roce kdy jsem se narodil. Krk byl, asi punkerem přede mnou, vyměněn. Basso x už je jen to dřevo těla.


Kostelnik : Petr Novotný

Jiří Polášek
Diskuse k článku