Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Malé ale účinné přepínání midi : Footswitch od  Microdesignum.cz

Malé ale účinné přepínání midi : Footswitch od Microdesignum.cz

29.10.2010 - Kategorie: Efekty
Po svém návratu na prkna která znamenají prd, jsem začal sestavovat svůj úplně nový setup na základě modularního systému MTS „tuněného“ Salvation mods. Protože vlastním hlavu Randall RM50 (pouze se dvěma kanály), tak další zvukové nuance koncertě řeším pedalboardem a multiefektem.


V hlavě mám navíc zabudovaný Rocktron Replifex, který dodává jak modulační efekty, tak zároveň přepíná kanály.


Ukázalo se že Roctron midiXchange je pro mě zbytečně velký a vzhledem k nutnosti používat velké množství zvuků by mi nejvíc posloužil co nejmenší a nejjednodušší midi pedálek s funkcí Up/Down. Ponořil jsem se do hlubin internetu a zjistil, že v tomto segmentu je vpodstatě totálně vymeteno. Existuje pouze Tech21 Midimouse, který je ale docela drahý a v té době jsem zachytil pouze anonci na AMT Electronics FS-2 (fyzicky u nás ještě neexistoval). Při pátrání jsem však narazil na stránku českého výrobce Microdesignum (pominu známé Atwater Kent a Milmor, které mi stejně jako Behringer nevyhovovaly velikostí). 


Srovnání velikostí

Viděl jsem, že p.Krejčí zřejmě pracuje i na zakázku, takže jsem zkusil poptat midi footswitch přesně na míru. Po několika mailech s technickými upřesněními a potvrzením objednávky mi za cca měsíc přišla kýžená obálka. Ano, byla to pouze polstrovaná obálka s miniaturním přepínačem, který měl ale vše podle zadání: spínače Up a Down, display, napájení jak adaptérem tak po midi šňůře z Replifexu. Navíc obsahoval ještě funkci rychlé listování při přidržení tlačítka.


Všechno fungovalo, pouze listování nabíhalo moc rychle, takže jsme se domluvili, že p. Krejčí naprogramuje trochu delší prodlevu před spuštěním listování a za pár dní se mi footswitch vrátil zpět upravený. Design je také povedený (kdo mě zná, tak ví jaký jsem šťoura v této oblasti), i když vlastní provedení má ještě lehké rezervy (potisk), ale to je samozřejmě cena za jednorázovou zakázkovou práci, v profi vzhledu by výsledná cena byla někde jinde.

Takže kdo hledá zakázkové práce spojené s MIDI, můžete se zkusit obrátit na dalšího českého výrobce, který může vyplnit vaše speciální zadání za velice přijatelnou cenu navíc s osobním custom přístupem.

Výrobce : www.microdesignum.cz

FBM (Hyenik)
Diskuse k článku