Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Osobnosti : Neal Moser

Osobnosti : Neal Moser

22.9.2005 - Kategorie: Kytara
Neal Moser působí v kytarové branži již několik let a spolupracoval na mnoha zajímavých projektech.
Jeho kariéra začala roku 1964 u Voxu, pak strávil nějaký čas v armádě a v roce 1969 už pracuje jako opravář kytar v West Coast Organ and Amp. Rukama mu prošlo spousta kytar od slavných kytaristů Jimiho Hendrixe nevyjímaje. Následuje práce v Barney Kessels Music World a poté již konečně spolupráce s Bernardem Ricem v B.C.Rich (1974). V této firmě navrhoval elektroniky pro elektrické kytary a osobně navrhl desetistrunnou kytaru Rich Bich (Bich 10), která se vyrábí dosud. Spolupracoval mimo jiné i s Waynem Charvelem. Před odchodem z B.C.Rich stihl ještě navrhnout model Virgin pro firmu Class Axe, kterou později koupila B.C.Rich.

Neal Moser

Práci v B.C.Rich ukončil roku 1985, aby pokračoval v GMW Guitar Works u člověka jménem Lee Garver. Ve společnosti působí i grafik Dan Lawrence.

S GMW je Neal stále v kontaktu, avšak nyní již se věnuje vlastní značce Moser guitars. Jde především o custom výrobu kytar podle přesných specifikací zákazníků, avšak aktuálně se Neal snaží zpřístupnit své kytary širšímu počtu lidí tím způsobem, že zařídil v Koreji výrobu tzv. Import série. Tyto modely mají předlohu v custom shopu.

Zajímavostí je určitě to, že těla pro Moserův custom shop ručně vyřezává Ken Patin (původně působil pod vlastní značkou Yavcon). Ken dodává Moserovi i krky, o zbytek se stará Neal.

V obrazové dokumentaci lze vidět :

  • tovární model B.C.Rich Beast
  • Moser Si (Import serie)
  • Moser Beastmaster - custom kytara (jediný kus), design Brian Hoffman
  • B.C.Rich Virgin

tovární model B.C.Rich Beast Moser Si (Import serie) Moser Beastmaster B.C.Rich Virgin

Odkazy :

Infernal
Diskuse k článku