Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: chraplák

20.10.2004 9:47 [PaK]
chraplák - Kategorie Ostatní
zajímalo by mě, jak se dělá takovej ten nakřápnutej hlas, něco jako dělá Vojtek, nebo tak něco.Vždycky když to zkoušim tak jsem pak ochraptělej a nemůžu 2 dny mluvit. Náš bejvalej zpěvák to uměl dobře, ale neuměl zpívat,řikal, že za tejden si na to zvyknul a bylo to v poho.nemáte s tim někdo zkušenosti?

Seznam příspěvků:

[0..2 / 2] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
20.10.2004 12:48 [dafe]
Re: PaK
Zkusim to, ale sam to umim jen velmi malo, tak me kdyztak opravte:


1) Je to namahave pro hlasivky jaxswina, "stahuji se" (sahni si u chrapotu na krk), takze vzdy bud rozezpivany normalne.


2) Nejdi do toho hned na 100%, pak clovek skonci bez hlasu a se skrabajicim odrenym krkem. Nejdriv chrapti jen jednotliva slova na konci versu. Pak nejake pisnicky, kde jen chrapot jemnejsi, treba od tech Kabatu Starej Bar.


3) Me to teda de velmi pomalu. Uz vydrzim tak dve pisnicky vpoho, ale pet za sebou a uz sem vyseptany. A to chraptim jen jemne, takovy ten lehce sileny chrapo-jekot z prvnich desek Kabaru rozhodne ani nahodou.


4) Pomaha mi, kdyz poradne oteviram hubu a snazim se vyrazneji vyslovovat souhlasky na koncich slov.Ted me napada ze to vsecko plati jen pro hrdelni zpev, jestli se da chraptet u hlavoveho tonu nevim, protoze sem toho nikdy nedosahl.

20.10.2004 18:13 [paax]
Re:
Prožeň hlas přes BOSS MZ-2 a uvídíš ten chrapot, nebo spíš bzukot, tak raději použí BOSS OD1 :-)))
[0..2 / 2] Strana:  1 | Všechny | Poslední