Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Ennio Morricone

9.1.2006 2:42 [havran]
Ennio Morricone - Kategorie Interpreti
Mi amo a questo Italiano! Znate ten soundtrack k filmu Le casse? Ten film samotnej jsem nikdy nevidel, ale nekolikrat jsem si ho pri poslechu soundtracku vymyslel :-) Vlastne to ani nemelo dej. Ten film mel, myslim, bejt s Belmondem. Takze ja si predstavil toho Jeana Paula v sedivym balonaku, za nim Pariz sedesatych let s tema jejich francouzskejma autama a nechaval jsem ho delat takovy ty filmovy klise. Prochazel se po nabrezi, stromy jeste nemely listi, ale uz davno nemrzlo, kouril cigaretu a bylo mu fajn. Nebo v jednu chvili strilel z male pistole, tak maximalne dve tri rany, ale sam to koupil a pak ho vezla sanita po elysejskych polich, pekne to drncalo na kocicich hlavach a musim rict, ze mu to zrovna chut do zivota nepridavalo (Dangerous Turn). Myslim, ze mel dost namale tenkrat.

Nejradsi mam ale stejne Il buono, il brutto, il cattivo. Z tech novejsich pak treba jeho prispevek k U-Turn nebo velkolepej koncert jeho pisni Arena Concerto z roku 2003.

Co vy a Ennio Morricone?

Seznam příspěvků:

[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
9.1.2006 12:16 [holkoun]
Re:
pro me je to "muz s harmonikou" - genialni soundtrack - teda pro me:-) dukazem budiz to ze to je jediny soundtrack ktery vlastnim:-)
9.1.2006 12:17 [holkoun]
Re:
jo a ten muz s harmonikou je samo ze Charles Bronson (modri jiste uz vedi o ktery film jde:-))
9.1.2006 13:04 [maftik]
Re:
Ennio Morricone - není co řešit. Včera jsem se díval na Malenu a hudba fantastická. A doma teď mám DVD s The Mission, takže se taky velice těším ...
9.1.2006 13:35 [Brouk]
Re:
Taky napsal muziku ke zběsilému seriálu Okouzlení. Ta hudba se dá, seriál ne. Ale jinak Hodný, Zlý a Ošklivý, Tenkrát na záchodě apod., to je nádhera.
9.1.2006 13:38 [kash-py]
Re: holkoun
Jo, jo ... jeden z mych nejoblibenejsich. Jinak jsem se cca pred rokem dival na jeho "diskografii", kde vsude delal muziku k jakejm filmum. Docela jsem cumel, co vsechno stihl ... je toho fakt pozehnane. Je to skutecny pan skladatel filmove hudby, protoze dokaze velice vyrazne podporit atmosferu sceny a zaroven to neudelat tak, aby byla hudba dominantni, ale aby dominance zustala na scene .. o coz ve filmove hudbe jde. ... proste pred nim smekam.
9.1.2006 13:50 [Brouk]
Re:
Taky napsal muziku ke zběsilému seriálu Okouzlení. Ta hudba se dá, seriál ne.
10.1.2006 11:12 [maftik]
Re:
A nelze nevzpomenout hudbu k seriálu o mafii - Chobotnice!
10.1.2006 12:07 [Brouk]
Re:
Proč jsem tady dvakrát, dyk jsem to jenom opravoval? Asi jsem už moc dlouho sám a začínam bejt schizofrenní. Schizofrenik totiž není nikdy sám.:)))
3.11.2007 20:31 [havran]
Un solo epocale di due toni
Neil Young se mimo jiné proslavil nejdelším jednotónovým kytarovým sólem. Bylo v písni Cinnamon Girl na desce Everybody Knows This Is Nowhere. (nejdelší jednotónové saxofonové má zřejmě Stan Getz v sambičce Samba De Uma Nota So). Já bych tímto chtěl vyhlásit nejdelší, nejhezčí a nejnápaditější kytarové sólo dvoutónové a to ve skladbě Cittá Violenta, kterou napsal Ennio Morricone pro stejnojmenný film s Charlesem Bronsonem v hlavní roli. Blahopřeji!
[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední