Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Hra ve stoje

8.12.2000 16:40 [mixer]
Hra ve stoje - Kategorie Technika
Zajimalo by me, jestli pri hre ve stoje, ale da se rici i v sede - obecne ve hre s trsastkem - vzdy hraje kolmo na struny, nebo trochu sikmo (coz jde lip, ale ma to jiny zvuk). Dotaz se tyka predevsim rychlejsi hry (tremolo...), nebot pri pomalejsi rytmice to je asi nutnost hrat kolmo... ???

Seznam příspěvků:

[0..2 / 2] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
9.12.2000 17:25 [Crazy Vojta]
Re:
Nevim, myslím si, že zde žádné pevné pravidlo není. Hraj tak, jak se ti hraje dobře. Já osobně také nemám trsátko kolmo na struny, vždy ho mám alespoň trochu pootočené, ale také jde o to, co zrovna hraješ. Já osobně víc nakláním trsátko až třeba při arpeggiích, ale to proto, aby pěkně plynule jelo, jinak ho moc nevykláním.
9.5.2001 18:50 [holkoun]
Re: mixer
sice tohle tem je uz par mesicu mrtvy ale zkusim ho ozivit:-))) Obecne platny pravidlo v drzeni trsatka neni - a to at uz v drzeni trsatka jako takovyho napr. palcem a ukazovakem tak i v jeho poloze k nastroji. Plati pravidlo "hraj jak ti to vyhovuje". Nicmene poloha trsatka pri jeho dotyku na struny ma svuj vliv na vysledny ton - pokud mas trsatko kolmo ke strune vytvoris ostry atak pokud zvetsujes uhel trsatka tak se ti ton zakulacuje az zmekcuje (ted doufam ze to neni naopak:-))) a kdyby preci jen nahodou bylo tak plati to co sem napsal jen je to naopak:-D)
[0..2 / 2] Strana:  1 | Všechny | Poslední