Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: hudba a duchovni rozvoj

6.2.2002 19:06 [spirituality]
hudba a duchovni rozvoj - Kategorie Interpreti
co myslite, jak souvisi hudba a duchovni rozvoj? dava nam moznost dosahnout vyssi spiritualni kvality? pouzivaji velci hudebnici mentalni pristup do vyssich excitacnich sfer k tomu, aby dosahli lepsich vykonu, prip. napadu? ja osobne treba hodne posloucham Vaie a myslim, ze on takovych postupu pouziva... jinak jsem si vsimla, ze si zde ze vseho tropite humor, nicmene bych vas pozadala, zdali byste mohli v tomto tematu byt uprimni a slusni, dekuji

Seznam příspěvků:

[9..58 / 58] Strana:  1  2 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
7.2.2002 10:04 [holkoun]
Re: bailey
ty sem jeste nic nenapsali.. myslim ze by nemel brat vazne ani to co napsal marty:-))))
7.2.2002 10:18 [Sandon]
Re:
No ja si myslim, ze "duchovni pristup" ke skladani a interpretaci nebude v dnesni dobe tak rozsirenej. Nedavno bezel v TV zajimavej rozhovor s Georgem Harrisonem a Ravi Shankarem a oba se shodli na tom, ze indicka duchovni hudba plni uplne jinej ucel nez 'zapadni' hudba. Cili s Janem nesouhlasim, ze je Vaiova hudba 'pomerne duchovni'. Myslim, ze duchovni hudba plni jinej ucel. A pochybuju, ze je dneska nejak moc lidi, kteri nez vylezou na podium, tak meditujou a podobne. Na podiu se to neda - aspon v rocku ne, neda se na meditaci dobre soustredit. A u skladani? Kdo vi.. Kdyz me neco napadne, musim si to hned zapsat a nebo nahrat, jen malo napadu mi zustane v hlave. Nikdy sem to nezkousel, ale asi bych vsechny napady okamzite vypustil z hlavy, jakmile bych skoncil s meditaci. Po pravde receno, ja bych s ni ani nezacal.
7.2.2002 10:34 [Brouk]
Re:
Já nejsem zase takovej odborník, že bych meditoval před každým hraním a dost často se taky nemůžu soustředit, ale někdy když jsem to doma zkoušel a potom hrál, bylo to lepší, alespoň můžu říct, že jsem z toho měl lepší pocit. Někdo si dá radši před tím pár panáků, někdo zase dávku a u některých lidí to funguje, většinou ale jenom pár let, dokud je neodvezou na áro. Třeba Filip Topol strašně chlastal a starý Psí vojáci měli taky něco do sebe a dneska před koncertem (prý) medituje, je to o něčem jiným, ale dle mýho výborný. A jeho muzika mě živě hodně bere.
7.2.2002 10:38 [klaun2]
Re: holkoun
Mám pocit, že jedinný, kdo se chytl, je Brouk :-)))
7.2.2002 10:59 [Bailey]
Re: Sandon
No asi to bude tak nějak, ale u komponování, nebo chcešli u skládání to je jiná. Já dostanu nápad, když jedu z práce a jsem totálně psychicky vyčerpanej. Doma už nemám chuť ani sahnout na mýho miláčka (RG brat!!!). Když si pak ten nápad zapamatuju do příštího dne, tak to stojí za to. Když to zapomenu, tak vím, že to nestálo za zmíňku.
7.2.2002 11:17 [holkoun]
Re: klaun
jak na to koukam mam pocit ze evidentne v tom neni sam:-))))
7.2.2002 11:27 [z28]
Re: Bailey
jak NEBRAT vazene to, co ja napisu? :o))) to spirituality: nevsimej si tech pacholku tady (obcas i me :o))
7.2.2002 11:53 [klaun2]
Re: holkoun
máš pravdu, hm ... ale neřekl bych to něho! :-)))
7.2.2002 14:54 [Sandon]
Re: spirituality
z28 nebrat!!! :o)
7.2.2002 14:54 [Sandon]
Re: z28
nebal ji :-)
7.2.2002 15:10 [klaun2]
Re: spirituality
Kolik ti je?
7.2.2002 15:17 [holkoun]
Re: sandon
co kdyz je to won?:-)))
7.2.2002 15:51 [Sandon]
Re: holkoun
taky me to napadlo :o)
7.2.2002 19:18 [Marty]
Re: all
Martyho brat, vazne:o)
7.2.2002 19:35 [spirituality]
Re: Sandonovi, holkounovi
ja mam byt "won"? to je nejaky zdejsi typ humoru? Martyho prispevek mi pripadl vtipny, ukazal, ze vse je pouze otazkou nahledu a kazdy vidi svet svym zpusobem (a zadny neni spatny, kazdy je na nejake ceste, ktera ma svuj pocatek a konec. jinak pro klauna2: vek neni rozhodujici, ne? ale dvacet uz mi bylo, jestli ti jde o tohle, nejsem zadna pomatena mlada holka (alespon doufam)
7.2.2002 20:00 [Jan]
Re: spirituality
"Každý vidí svět svým způsobem" - ano, ale kdyby každý ten způsob byl správný, tak není vývoj, ne? A každý je sice na nějaké cestě, ale cíl je jen jeden - a můžeš mu dát x pojmenování - a jenom jedna cesta je správná, ale může mít různé formy - můj názor. ...ale třeba jenom plkám a měl bych toho nechat... ...a poslouchat muziku.
7.2.2002 20:12 [holkoun]
Re: spirituality
no klidne muzes bejt:-) pohlavi na internetu je u kazdeho neurcity.. teda minimalne do ty doby nez s nama pudes zaparit:-))) a sandona neber vazne on je trochu zastydlej... a ma na me spatnej vliv:-))) holt co nadelas - talentu se neubranis:-)
7.2.2002 20:13 [holkoun]
Re: jan
ja ja ja ja :-)))
8.2.2002 7:30 [klaun2]
Re: spirituality
Klidek :-) A o co mi jde? No....hmmmmmm .....eh ..... :-)))))
8.2.2002 10:21 [Brouk]
Re:
Včera jsem to tady vzal hodně na vážno a stojím si za tím. Přesto ale myslím, že nic, ani duchovno se nemá brát vždy tak strašně vážně a nakonec ve spoustě duchovní literatury se píše, že sranda je důležitá. Na to jak získat nadhled nad duchovními, filosofickými a sebezpytnými věcmi u mě spolehlivě fungují filmy a knížky (Vedlejší Příznaky - doporučuju!) Woodyho Allena. Taky bych chtěl říct k zakládajícímu tématu, že zrovna u Vaie zase takový duchovno necítím. Tam je to pro mě spíš o talentu, skvělém hudebním sluchu a cvičení. To spíš zrovna ty Dead Can Dance, Shakti, world music apod.
8.2.2002 10:44 [Brouk]
Re:
K duchovním a životním otázkám si dovoluji přidat jeden delší odlehčující přízpěvek z vlastní dílny:
Život a jeho smysl
Každý z Vás se zajisté, milí moji čtenářové, zamýšlel nad smyslem života a dospěli jste jistě k pozoruhodným závěrům. Tak i já po vzoru slavných filosofů rozhodl jsem se spolu s Vámi ke zralé úvaze na toto téma a ta nyní tryská z mého pera hnána parou myšlenek přes velké množství převodů končících pravou paží.
V průběhu našeho žití nás napadá spousta zásadních otázek : Kde je máma ? Má táta vždycky pravdu ? Má Dvořáková opravdu trojky nebo jen kvalitní prádlo ? Existuje Bůh ? Co je život? Stojí ho za to žít ? Jsem po láhvi vína opravdu tak milý společník, jak si připadám ? Odpovědi na mnoho z těchto otázek zjistíme velice jednoznačně, například když Dvořákovou zmáčkneme s pomocí kamarádů v rohu třídy, a také s nateklým okem velice brzy přijdeme na to, že odpověď na poslední otázku je jednoznačné ne.
Bohužel na některé otázky stále odpovědi hledáme. Jednou z nich je tzv. božská otázka, neboli otázka existence Boha. Při průzkumu veřejného mínění jsem se postupně dozvěděl, že Bůh je: Michael Jackson, Dominik Hašek, Aleš z Luneticu a vodprejskni buzerante, takže, jak vidíme, stanovisko veřejnosti je značně rozkolísané. Neuspěl jsem ani u papežského stolce ve Vatikánu. Po zaslání dopisu s dotazem na přesnou adresu a telefonní číslo Nejvyššího Nadřízeného odpověď nepřišla. Za sebe mohu říct, že jsem kdysi večer ve společnosti jisté osoby měl pocit, že Bůh skutečně existuje, ale později se ukázalo, že nešlo o mystický zážitek, nýbrž o celkem běžný úkaz s latinským názvem a lze jej zažít i s jinými děvčaty. Já však v Boha věřím, jelikož zrovna včera jsem viděl neskutečně božský zadeček.
Přesouváme se tedy dál. Doporučuji pěšky, protože s vlastním vozidlem bychom vzhledem ke stálým dopravním zácpám uvízli na místě a při použití letecké dopravy příliš ulétli od tématu. Pro přílišnou vratkost argumentů se nedá doporučit ani přesun lodí, nehledě na myšlenkové ztroskotání . Co je tedy život ? Život je to jediné, co máme doživotně, jak řekl Jan Werich. A od této věty se můžeme odrazit. Neodrážíme se příliš zprudka, mohli bychom se ošklivě zranit na hlavě, zvláště v mělkých vodách laciného rádobyfilozofování našich odpůrců.
Jak jistě víte, na cestě životem nás čeká mnoho důležitých křižovatek. Někdo je projíždí divoce s nohou na plynu, přičemž v nejbližší zatáčce končí čelně na stromě. Jiný zase dává vždy přednost zprava i zleva a do cíle dojíždí nepoškozen, ale jako poslední. Jsou i tací, kteří se před každou křižovatkou zastaví, aby se rozmysleli a nasvačili a většinou dojet nestihnou. Asi nejoptimálnější je po mých zkušenostech kombinace všech tří způsobů a při používání prvního se rozhlédnout.
Existují také lidé, kteří se pokoušejí najít odpověď na výše uvedenou otázku pomocí matematiky. I já jsem se jí pokusil vyřešit rovnicí o jedné neznámé a došel k závěru, že dvě neznámé přinášejí o hodně víc vzrušení a toto řešení mohu doporučit.
A nyní se dostáváme k otázce, zda život stojí za to, abychom ho žili. Čili nabízí se klasická věta, kterou pronáší již po staletí melancholicky rozervaná postava Shakespearova dramatu, a to Být, či nebýt ? Staré přísloví nám odpovídá, že kdo chce být, hůl si vždycky najde. Kdo chce tedy být, najde si hůl, opře se o ní a koná dlouhé procházky do přírody, nejlépe do hor. Z toho tedy logicky vyplívá, že kdo chce nebýt, nehledá hůl, nýbrž větev. Tito lidé většinou celý život na něčem, nebo někom visí, takže z tohoto světa odcházejí způsobem, který je jim vlastní a blízký.
Tímto jsme tedy našli odpovědi na základní otázky lidstva a dostáváme se k závěru. Co tedy říci na závěr . Život žijme tak, aby nám slušel, nenechme se příliš rozptylovat něčím jiným a nebojme se myšlenkových pochodů, jsou zajímavější, než vojenské. Přeji Vám i sobě mnoho zdraví a těším se na další shledání.
8.2.2002 12:31 [z28]
Re: Brouk
Dead Can Dance jsou SKVELY! pokud ti nejaky chybej, dej vedet, sice nemam vsechny, ale urcite mam vsechny dobry (maj i slabsi desky).... nutil jsem je tem barbarum tady a nikdo se nechyt... rekl bych, ze to jedna z mala muzik, ve ktery je opravdovy poselstvi a tem lidem opravdu o neco slo... ad Woody Allen: Vedlejsi priznaky jsou taky squely, obzvlast rad pouzivam vyrok "po delsim zkoumani jsem dospel k nazoru, ze kartezianske diktum "cogito ergo sum" se da vyjadrit i vetou "hele, tamhle bezi Ema se saxofonem"... pripadne i "z letajiciho talire vystoupily bytosti, ktere vypadaly jako mala jezata tranzistorova radia a vydavaly zvuky jako kdyz nakladakem precouvate pres tlustou osobu"
8.2.2002 13:32 [infernal]
Re: Brouk
...do prdele...tak dlouhý příspěvek...ještě uvidím zda si ho přečtu
8.2.2002 13:35 [infernal]
Re: brouk
..dobrý...ale doporučuju příště rozkouskovat na 4 části
8.2.2002 13:35 [infernal]
Re: all
..Boha nebrat.....................
8.2.2002 13:45 [klaun2]
Re: z28
O ty prkna bych měl taky zájem ... :-)))
8.2.2002 14:02 [Sandon]
Re: infernal
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) typickej pekelnik :-)
8.2.2002 18:10 [holkoun]
Re: sandon, infernal
fakt jak debilli vanilli:-))))))))))
8.2.2002 20:41 [Marty]
Re: Brouk
Fíha, vic pismen nez Heidegger.....Mj. nebyl jste nahodou, nbo jste z FFUK, ja tam chci zkusit zkousky a chtel bych nejakou zarucenou, dobrou radu ke zkouskam....
8.2.2002 20:45 [Marty]
Re:
Ja ale opravdu cvicil Aikido, umeni sebeobrany a prace s Ki/čínski či..../, Shia-tsu, umeni japonske masazeIaido, boj s mecem/v mem pripade s Bokenem, klackem namisto mece:o)))/, jinak jsem prave docetl Platona a Nietzseho, dneska Sartrovo Zeď, momentalne medituji nad Karlem Jaspersema jeho nauce o mezních situacích a psychopatologii... tak proc me nikdo nebere vazne, asi proto,ze hraju na kratkou menzuru....:o)))))
8.2.2002 20:47 [Marty]
Re:
Ja ale opravdu cvicil Aikido, umeni sebeobrany a prace s Ki/čínski či..../, Shia-tsu, umeni japonske masazeIaido, boj s mecem/v mem pripade s Bokenem, klackem namisto mece:o)))/, jinak jsem prave docetl Platona a Nietzseho, dneska Sartrovo Zeď, momentalne medituji nad Karlem Jaspersema jeho nauce o mezních situacích a psychopatologii... tak proc me nikdo nebere vazne, asi proto,ze hraju na kratkou menzuru....:o)))))
8.2.2002 20:49 [Marty]
Re:
Sakra dvakrat......
9.2.2002 14:19 [z28]
Re: Marty
aspon si nas opravdu presvedcil... :o))
9.2.2002 19:24 [klaun2]
Re: Marty
:-))))))
9.2.2002 19:59 [Dante77]
Re:
si nemusel bejt tak stručnej, Brouku ..... jinak docela zajmavý... o tom budu přemejšlet...
9.2.2002 20:01 [Dante77]
Re:
jo a že sem nic nepsal asi měsíc, dělejte jako že nic :-) ...
9.2.2002 20:02 [Dante77]
Re:
a když už se tu objevilo jestli být či ne tak nevíte někdy jaký je bejt mrtvej ??? :-)
10.2.2002 10:33 [Levi]
Re: dante
No tezko rict, zkus si zahrat Devil May Cry :)))))
11.2.2002 7:49 [Brouk]
Re: dante77
Já to vím, v noci jsem nespal a teď jsem totálně mrtvej.
11.2.2002 9:00 [klaun2]
Re: spirituality
Tak co, bavíš se dobře? :-)
11.2.2002 9:52 [holkoun]
Re: z28
:-))) konecne sem se zasmal:-)))

11.2.2002 12:18 [Hary]
spirituality
Mne se jednou stalo, ze jsem se pri hrani ponoril hluboko do sebe, hluboko do meho podvedomi. Mozna mi k tomu pomohlo i tech sedm piv co jsem zrovna v sobe mel.Hrali jsem jednou v jedne vesnici, kde jsem si rekl, ze nebude vadit kdyz si trochu nahnu. Hrali jsme cely vecer, kdyz v tom zpevak a druhy kytarista odesli. Byla zrovna prestavka. V tu chvili jsem tam zstal jenom ja, basak, a bubenik. Zacala tezka improvizace. Je to zajimave, ale skoro vubec jsem nepremyslel. Nechal jsem se vest pocity hry, cerpal jsem energii tech sol nekde hluboce z nitra. Po asi deseti minutach improvizace jsem otevrel oci a lidi pod podiem jenom tupe zirali. Nas druhy kytarista mi zacal rikat Jimi a Joe.Rikal, ze neco takoveho jeste neslysel. Skoda, ze jenom to nekdo tehdy aspon nenatocil. Ta sola sla jakoby z vesmiru. Takhle jsem jednou opravdu vyuzil ducha v kytarove hre. Jinak radej ale pri hrani nepiju.
11.2.2002 12:40 [holkoun]
Re: ALL
hello you fool I love you.. come on join the Joyrideeeeeeee:-))))))))))
11.2.2002 20:58 [Marty]
Re: Holkoun
A holkoun se zase zhulil...:o)))))
11.2.2002 21:46 [infernal]
Re: all
jsem na jedné straně realista, na druhé takový temný romantik (ou shit, what's a fucking expression?)...a dost často přemýšlím o reálnosti různých těch duchovních, spirituálních a nadpřirozených věcech...třeba to japonské ki, nebo ještě jedna věc od japonců...teď si nevzpomínám , možní čching nebo co, ....no nic , seru na to a vrátím se do zkurvené reality (i když - život je krásný :-) ...slunce v duši (a chládek v hrobě)
12.2.2002 20:41 [Marty]
Re: Infernal
Zřejme si myslel Chi-gong
13.2.2002 7:47 [infernal]
Re: marty
asi jo...je to takové to umění nechat se prásknout pantokem a nic se ti nestane? (stručně řečeno)
13.2.2002 12:07 [z28]
Re: Marty
Chi-gong zni hodne japonsky :o)
13.2.2002 12:08 [z28]
Re: infernal
na to nepotrebujes zadny umeni, staci litranek rumu :o)
20.6.2013 11:37 [Mr.Syphon]
Re: je toho poslední dobou kur.a dost.......
http://kultura.idnes.cz/zemrel-filip-topol-0aj-/hudba.aspx?c=A130619_173248_hudba_ob
[9..58 / 58] Strana:  1  2 | Všechny | Poslední