Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: PC klávesnice jako Master Keyboard

30.3.2007 7:46 [torst2]
PC klávesnice jako Master Keyboard - Kategorie Nahrávání > Hardware
Poraďte prosím, je nějakej jednoduchej program/nastavení, kterej umožňuje hrát na VSTi virtual nástroje jen přes počítačovou klávesnici (pochopitelně s omezeným rozsahem), bez externího keyboardu? Dík.

Seznam příspěvků:

[0..10 / 10] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
2.4.2007 8:13 [torst2]
Re:
dík !
2.4.2007 10:58 [kelley]
Re:
Není zač. Ale je to jen keyboard kterej vysílá MIDI data. Aby ti hrál ten VST nástroj, tak ten musíš mít spuštěnej v nějaké hostující aplikaci s podporou VST (Cubase, Sonar atd...).
2.4.2007 13:56 [torst2]
Re: LE
Mám Cubase LE, to by mohlo jít.
2.4.2007 14:31 [torst2]
Re: pomoc
Hele, nemůžu na to kápnout. Virt Keyb nainstaluju. Spustim i Cub, v něm piano roll - instrument do výstupu. Můžu hrát myší na piano roll klávesnici i programovat sequencer, ale Virt Keyb nezprovoznim. Hraje si pořád svým klavírním zvukem a s Cubem nespolupracuje. Zkusil jsem už všechny Device, Setting...
2.4.2007 15:08 [efisek]
Re:
Mě to fachá,samostatně s bankou co má SB live :) i v sonaru.Jestli hraje klavírním zvukem,tak zkus přepínat tl. program ,tím by si měl měnit zvuky té banky,se kterou to spolupracuje.V Sonaru jsem dal jen midi track a nastavil vstup na kterém běží ten Virt Keyb.Musíš mít ale v Cubase nastavený midi vstup ,aby věděl co má přehrávat.že doi něj vůbec něco posíláš.Taky mě to jelo samo a v sonaru nejdřív ne,trochu polaboruj,pokud s tím nemáš zkušenosti.To samé bude i s tím vst nástrojem.Jen to správně virtuálně prodrátovat :)setting musí být stejný co si nastavil i v cubase na stopě,nebo ani to nepomohlo?Mě to třeba přestalo jít,když jsem spustil další vst nástroj/groove agent/.Jinak ty zvuky přepínám taky šipkou na klávesnici,to je divné s tím klavírem.
3.4.2007 7:41 [torst2]
Re: efisek
Já jsem na to nepřišel. Buď mi VSTi nástroj hraje v Cubu pomocí step sequenceru nebo můžu brnkat na Virtuall keyb, ale ten má svůj zvuk a s cubem nespolupracuje. Když dám na výstup Cubase stopy místo VSTi instrumentu Virtual keyb., tak sequencer začne hrát zvukem Virt. keyb a ignoruje původní instrument. Poradíte někdo, co nastavit? Děkuju.
14.6.2007 13:15 [torst2]
Re: Master keyb
Ten Virtual keyb jsem nainstaloval, ale nerozchodil. Asi jsem tupoun.
Ale nešel jsem tohle
http://www.klavesy.cz/CZ/product.asp?ID=17937&category=730000

Za tu cenu šikovná hračka. Jde mi jen o to, abych nemusel pontíky do MIDI sequenceru Cubase cvakat zdlouhavě myší. Jak se vám to zdá? Zprovoznim to, když jsem nepochopil ani Virt. keyb.?
Dík.
20.6.2007 13:12 [kelley]
Re:
Teď mě ještě napadlo - potřebuješ utilitku MIDI yoke: http://www.midiox.com/index.htm . Až to nainstaluješ, tak na virtkeyboardu nastavíš midi yoke out - kanál 1 a v cubase ti přibudou porty midi yoke in... nebo tak nějak, teď to píšu po paměti.
Ty klávesky budou fungovat na první zapojení - přibude ti USB audio device a když to dáš jako MIDI in, tak no problem. Stejně jsem si taky nakonec místo virtkeyboardu pořídil M-audio Oxygen 8...
20.6.2007 15:10 [torst2]
Re: kelley
Jo, dík. Jsem byl trochu nervózní z toho, že se mi za Boha nedařilo tu virt keyb zprovozbnit. Že pak ani nerozchodim ty mini MIDI klávesky ekey37. Ale ty snad pošlapou dobře. Ta utilita asi bylo to, co chybělo. Ale už to řešit nebudu. Keyboard je objednanej, tak už na něj počkám. Ale děkuju.
[0..10 / 10] Strana:  1 | Všechny | Poslední