Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Zapojení mix. pultu přes USB Audio Codec - Brum

15.4.2007 18:32 [Atoss]
Zapojení mix. pultu přes USB Audio Codec - Brum - Kategorie Nahrávání > Hardware
Ahoj mám problém s brumem ve spojení PC-Mix. pult. Mám to spojené přes tzv. USB Audio Codec (vyvedené USB z PC ve 4 cinche - 2xMono OUT, 2xMono IN). Z tohoto zařízení mám pak vedené Cinchové kabely do Mix pultu. Zjisil jsem, že brum je daný tím USB, tj. když odpojím USB od počítače, tak to přestane brumět. Jak to vyřešit...postavit do cesty nějaké odrušovací zařízení...nebo jinak??? Můžete někdo zkušenný poradit. Díky moc Petr.

Seznam příspěvků:

[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
15.4.2007 19:47 [Brúdr]
Re: Atoss
Tvůj problém se jmenuje - zemní smyčky. To nejjednodušší co můžeš vyzkoušet je, zapojit jak PC, tak mix do jedné zásuvky. Někdy to pomůže. Pokud ne, musíš oddělit signál - vstup od výstupu. Existují různé DI boxy, které to umí. Velmi dobrý článek je tady: www.aldax.cz, článek: Audio z PC a brum. Doporučuji přečíst.
21.4.2007 10:25 [Atoss]
Re:
Zkoušel jsem různé možnosti zapojení (mix a PC do jedné zásuvky), ale brum je stejně pořád na světě. Po jakém to DI boxu se podívat...brum je způsoben na cestě "USB v PC->4 cinche - 2xMono OUT, 2xMono IN=USB Audio Codec->2xMono OUT, 2xMono IN=Mix. pult). Kam tento DI box zapojit?
22.4.2007 14:57 [Brúdr]
Re: Atoss
DI-Box zapojit do nf signálu, tzn. mezi cinche z USB Audio Codecu do mixu. Aby to mělo smysl, měl by být v každé větvi (4 ks). Jde o to, kde to brumí, jestli na cestě z mixu do PC nebo z PC do mixu. Pokud to brumí jenom jedním směrem, lze ušetřit a pořídit pouze dva DI-Boxy, jinak to chce 4. Myslím 4 jednokanálové, můžeš klidně sehnat i jeden čtyřkanálový apod. DI-Boxy lze buď udělat dle popisu v článku na www.aldax.cz, nebo koupit. Měl by to být DI-Box s tranformátorem, u těch elektronických (aktivních) není jisté jestli budou vyhovovat (mají velmi rozdílné konstrukce a v mnoha případech jsou to tzv. pseudo DI-boxy - i když zákazník se to nedozví). Podívej se po DI-Boxech od Behringera, např. HD400 (dvoukanálový, stačily by dva)-nevím ale, jestli tenhle je s trafem nebo ne. Dále třeba DI400P a DI600P - ty jsou určitě s trafem. Čtyřkanálový DI4000-opět nevím jestli má trafo. Dobrý by mohl být i Audio Cables DI-BOX, ten ale neznám.
12.5.2007 14:39 [Atoss]
Re:
Tak jsem si koupil ten DI box - HD400 (2 kanálový). Teď ale ještě, jak to zapojit. Říkal jsi, že DI-box musím zapojit mezi USB Audio Codec a mix. pult. Z USB Audio Codecu jsou 4x cinche (2x pro IN a 2x pro OUT). DI-BOX má zase 4 velké stereo jacky (IN1, OUT1 a IN2, OUT2). Nejsem si úplně jistý, ale to asi musím ty 4 cinchce zapojit jen do 2 velkých jacků (nevím, ale kterých) a z těch zbylých dvou velkých stereojacků na DI-boxu vyvést kabely do mix pultu...Nebo se to zapojuje jinak??? Jestli si víš rady, nějak "blbuvzdorně" mi to prosím napiš:-). Díky moc...
13.5.2007 20:13 [Brúdr]
Re: Atoss
Pokoušel jsem se Ti to nějak smysluplně popsat, ale je tam několik možností a začal jsem se do toho příliš zaplétat. Raději Ti to nakreslím a pošlu Ti to na e-mail.
13.5.2007 20:15 [Brúdr]
Re: Atoss
Nemáš v profilu e-mail. Pošli mi ho. Můj e-mail najdeš v mém profilu.
14.5.2007 19:33 [Atoss]
Re:
Ahoj, poslal jsem ti svůj mail na odkladiste@atlas.cz. Předem díky za odpověď.
[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední