Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Problém s nahráváním ( SM58 vsp. TAPCO link.usb)

29.6.2007 22:15 [PoulicniCREW]
Problém s nahráváním ( SM58 vsp. TAPCO link.usb) - Kategorie Nahrávání > Hardware
MIC Shure SM58 ve spojení s Tapco link.usb nahrává ve stereu pouze levý, nebo pravý "kanál" (záleží jestli se zapojí do input 1, nebo 2).

Seznam příspěvků:

[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
29.6.2007 22:22 [PoulicniCREW]
Re:
Popíši to... nepoužíváme Tracktion 2 (je to jaksi podivní SW... k tomu bych se nevyjadřoval dále - tam to jaksi funguje, po různým nastavování atd.), ale v ostatních jiných SW prostě nahrává ve stereu jakoby buď na levý kanál (MIC strčen v input 1), nebo na pravý kanál (MIC strčen v input 2) - ale ne aby prostě nahrával na oba "kanály." O nastavení na mono nemůže být řeč, odporná kvalita a nedávalo by to přece smysl... no jinak ty SW byly např. Magix Music Maker, Sound Forge 9.0, Super Mp3 Recorder Professional, Audio Record Wizard... tam všude prostě buď levý, nebo pravý kanál, nevíte kde by mohla být chyba? Jinak se nahrává s výbavením - Mikrofon Shure SM58, ext. zv. karta TAPCO link.usb, dík za nějakou radu.
1.7.2007 18:43 [vasek]
Re:
je to MONO mikrofon, tak bude vžycky nahrávat jen jeden kanál, podle toho, kam ho strčíš.
2.7.2007 20:03 [PoulicniCREW]
Re:
Jasný, k tomu závěru sem nakonec také došel - díky za ověření, takže aby to šlo do obou kanálů tak se bude muset nahrávat MONO. Sem to vyladil takže je to už celkem v pohodě. Stereo mikráky se snad ani nedělají ne? To by musel mít tak nějak dvě "příjmaccí hlavice" levou a pravou nebo tak nějak, to je jedno. I když máme dva mikráky, tak stejně půjdou oba do mono, protože aby jeden byl v pravým kanálu a druhej jenom v levým kanálu, to by byla hloupost - pokud by teda nešlo o nějakej efekt.
2.7.2007 22:13 [paax]
Re: PoulicniCREW
no, nechci aby to znělo jako nějaký výsměch, ale raději o tom nejdříve něco naštuduj, aspoň hrubý základ. Mimochodem, dělají se i stereo mikráky a jak si správě poznamenal, jsou to vlastně 2v1. Samozřejmě jejich uplatnění je dost úzké, v profi branži se většinou k vytvoření stereo obrazu používají 2mono. Mimochodem stereo mic. jsou třeba ve videokamerách.
Další věcí je, co chceš nahrávat... vytvoř si normálně mono stopu a do ní nahrávej. Variant je mnoho, ale znova doporučuji něco si o tom přečti a nebudeš řešit tak stupidně banální věci.
6.7.2007 12:47 [PoulicniCREW]
Re:
Vím že sou to pičoviny a zní ty otázky dost přijebaně, ale věř nebo ne - prostě mi "nedali spát" i když sou "banální," s profi audio technikou moc dlouho nedělám ale řekl bych že už sem do toho už dostal - takže v pohodě, ale samozřejmě dík za výsměch.
9.7.2007 18:15 [paax]
Re:
nz
6.10.2007 10:16 [kelley]
Re:
Nechci k tomu zakládat nový thread, tak se zeptám tady: tobě Tapco Link.USB jede v pohodě ? Nic ti u ní nechybí ? Já už ji balím, že ji vrátím - kvůli ovladačům... s asio4all to jede jakžtakž, ale já bych radši aby jela pořádně.
[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední