Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Pripojeni reproduktoru k sluchatkovemu vystupu.

12.5.2008 16:28 [nixx]
Pripojeni reproduktoru k sluchatkovemu vystupu. - Kategorie Nahrávání > Hardware
Ahoj, asi me zdejsi elektronici ukamenuji, ale presto se zeptam :) Jake jsou prakticke negativni dusledky zapojeni bedynek do sluchatkoveho vystupu zvukove karty? Mam externi zvukovku k notebooku. Doma ji pripojuji k aktivnim monitorum normalne dvojici linkovych vystupu, ale v Praze na internate mam jenom klasicke PC bedynky, ktere maji napevno snuru s malym 3,5 stereo jackem. No a jelikoz nemam vhodnou kabelaz, abych maly stereo jack rozdvojil na dva velke mono jacky (a pouzival tak "spravne" linkove vystupy karty), pouzivam zmineny sluchatkovy vystup, ktery je na karte vyveden 6,3 stereo jackem (takze staci jen redukce maly-velky jack). Vim, ze je to trochu barbarske (vstupni/vystupni impedance atd.), ale je nejaky PRAKTICKY duvod, abych to takto nepouzival? Zlepsil by se nejak zvuk, kdybych si dal tu praci a zbastlil nejakou propojku? Diky :)

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
12.5.2008 16:29 [nixx]
Re:
bump! ;-)
12.5.2008 18:43 [tandel]
Re: .
Výstupní úroveň si musíš nastavit abys nepřebudil vstup bedýnek, což jistě děláš. V případě klasických PC beden sluchátkový výstup kvalitu neovlivní.
12.5.2008 22:25 [Lala65]
Re:
Většina vstupů a výstupů je dělaná "blbuvzdorně" platí i u jiných zařízení :-) ... proto, tam kde je jack 3,5mm je možný strčit jiný jack 3,5mm aniž bys tomu ublížil. V podstatě, tam kde je výstup na repro, lze ve většině případů možné použít sluchátka, jelikož mají větši impedanci a jediné riziko je, že budou hrát potichu. Obráceně to neplatí, protože výstup sluchátek počítá ve většině případů s minimálním odporem 32 ohmů, což reprobedny nemají a následek je, že způsobíš zkrat. Bedny většinou vydrží, nikoliv koncový zesilovač. Tohle ale platí pouze specifických audiozařizeních a dost drahých zvukových karet. Na běžném PC je to úplně jedno, protože výstup sluchátka a repro je stejný, rozdíl je pouze na vstupech mezi line-in (audio-in nebo jak se různě nazývají) a phone-in, které má na rozdíl od line-in, předzesílení. Ovšem ani tady se přehozením nic nestane, jen to blbě faká :-) ... Jak píše TANDEL, když tam strčíš repro místo sluchátek, jen záleží na kolik je "vohulíš" aby tomu bylo rozumnět :-) Praktický důvod, proč to tak nepoužívat není žádný.
13.5.2008 0:03 [nixx]
Re:
ok, tak nejak jsem si to myslel :) diky!
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední