Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: TC Electronic Nova System

12.1.2009 11:39 [mixer]
TC Electronic Nova System - Kategorie Nástroje > Efekty
Ahoj, potřebuju něco na efekty k Engl RB. Docela mě zaujalo právě toto : http://www.tcelectronic.com/novasystem

Není to sice nejlevnější, ale myslím, že povedený kus. Já víceméně stejně hraju na 1 kanál a úroveň zkreslení koriguju volume poťákem. Z efektů bych rád použil chorusy a právě delaye (s presety na jednotlivé songy v konkrétních tempech). Na druhou stranu možná by mě stačila nějaká delay mašina. No a nejlepší řešení ten pedalboard např.od Trasca s relátkama + multiefekt do smyčky, že bych si přepínal jak kanály, tak efekty - ale na to jsem asi línej to dávat do kupy :). Každopádně zkuste napsat, jak se vám pozdává tenhle kousek...

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
13.1.2009 11:33 [feki]
Re:
No, šlapat na dost drahou věc ? rači bych to viděl v racku, ale zase to vypadá jednoduše.
Nepřemýšlel jsi, co takhle tvuj amp + analog efekty a jednoduchý :
http://www.carlmartin.com/product_octaswitch.htm
http://kytary.cz/carl-martin-octaswitch/99805/?SE5520:0:0:1:013.1.2009 11:56 [kremator]
Re: mixer
MIDI switcher od Trasca zásadně nedoporučuju. Je pomalý a mě se stalo, že byl i nekompatibilní s mým MIDI pedálem - respektive někdy zareagoval, někdy ne. Každopádně i mechanické provedení je velmi tragické. Vyplatí se připlatit si za Nobels. Když prohledáš diskuzi, něco na tohle téma najdeš.

Třeba super delay je Akai E2 s Tap tempem - není třeba presetu, člověk si to našlape:)
13.1.2009 14:12 [mixer]
Re:
Kluci, díky za reakci. Asi půjdu do nějaký dobrý delay mašiny s tapem, na začátku u odklepání bubeníka našlápnu a bude klid. Dá se to použít i místo chorusu a ničemu to nevadí. Prozatím jako řešení asi dostatečný. Spíš mě vadí jak vyřeším přepínání Engla (resp.jestli to vůbec budu řešit). Mám stejně pocit, že to hraje nejlépe na 4.kanál jen s ubraným volume (v pasážích kde je vybrnkávání, ale ne úplně akustický). Ten Akai vypadá dobře, TC dělá taky delay mašinku s tapem - ono to bude asi velmi podobný.
13.1.2009 23:10 [feki]
Re:
Na kanály externě Z-4 ( používám ho na koncák E-840), nebo komplet Engl Z-11 MIDI Switcher + Z10 ( Z12 ) nebo opět jiné pedály a switche ale to je zase to co nechceš, tak je to na tobě.
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední