Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Pohyb lokte

3.1.2001 21:21 [mixer]
Pohyb lokte - Kategorie Technika
Kdyz hraju tremolo na jedne strune (rychle 'dreni' struny) - jedna se vetsinou o 6x dolu a nahoru a vice pohybu - tak mam tendenci hybat spolu se zapestim i loktem, vim ze to jde i samotnym zapestim, ale tim to (aspon me) nejde tak rychle. Ale urcite by to slo. Je to normalni, nebo pohyb lokte mam z hry na elektriku vyloucit? (samosebou se bavime pokud je ruka zavesena na tele kytary)...

Seznam příspěvků:

[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
3.1.2001 21:49 [Jan]
Re:
Tremolo je tak sice z počátku rychlejší, leč člověk tak snadno upadne do křečovité hry, domnívám se, že lepší je nacvičit tuto techniku jen se zápěstím. Neboť uvolněnost je základ úspěchu v každé činnosti.
4.1.2001 18:36 [mixer]
Re:
OK, dik. Jo urcite mas pravdu. Kdyz se to snazim okoukavat z videa, tak kazdy lepsi kytarista hyba pouze zapestim... Crazy Vojto, co ty si o tom myslis?
4.1.2001 19:19 [Crazy Vojta]
Re:
Myslím, že Jan má pravdu (jako vždy). Taky si myslím, že by neměl být velký problém se ten pohyb loktu odnaučit. Já hýbu celou rukou pouze při rytmických doprovodech, ale jakmile nastoupí sólo, tak loket "přilepím" a hýbe se jenom zápěstí. Celkově styl hry tremolo je o takové té srostlosti s kytarou. O začátku se ti občas stane, že ti trso třeba uletí, ale brzy se ruka zpevní a do té doby nemá smysl si to snažit zjednodušit pohybem celé ruky. Když si zkusím zahrát tremolo, tak já dělám ještě jednu věc. Trošíčku trsátko nakloním, aby nebylo vodorovně se strunou. Možná i o takových 40° doprava, ale nevím jestli to je dobře. Bez toho naklánění by si pak ale spoustu věcí nazahrál. Zlom vaz !
4.1.2001 22:30 [mixer]
Re:
Dik. Zvyknu si na to, urcite - hrat rychle a presne je to nejtezsi... takze to chvili trva :-)
19.2.2001 9:46 [Matey]
Re: Crazy Vojta
Naklonění trsa při tremolu je vyzkoušený a funguje mi už roky, trsátko se "neseká" o strunu a dají se s tím zahrát i čtyřiašedesátiny, což je jinak asi nehratelný. Chce to ale zvyklý, vycvičený a UVOLNĚNÝ zápěstí jak správně píšeš. Stpoprocentní souhlas!
19.11.2001 22:46 [Kydlajs]
Re:
Ono je blbý, že my amatéři a samoukové se po letech hraní dostáváme k tomu co si přečteš na první stránce hry na klasickou kytaru. Ono je to v tom, že tam jsou zkušenosti v hraní prověřený staletíma. Takže nezavrhovat klasický školy. Ale zase. Co takovej Jimmy Hendrix? Já vím. génius ale technika veškerá žádná. A hrál ........ no škoda slov.
[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední