Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: "Náladové" kombo

9.6.2009 21:47 [pavlajz]
"Náladové" kombo - Kategorie Nástroje > Zesilovače > Opravy, stavby, bastlení
Dobrý den, mám malé kombíčko Crate FW15 (15w, dvoukanálový tranzistor, ani né rok staré) + levnou kytaru Epiphone Les Paul Special 2 (2x pasivní HB, 1x volume, 1x clona). Začalo se mi stávat že jednou zapnu kombo, nastavim hlasitost a hraju, vypnu ho, zapnu ho za pár hodin (bez toho abych čímkoliv hýbal) a hraje výrazně jinou hlasitostí. Teď večer mě to opravdu už zarazilo protože i na plný výkon kombo hrálo vcelku potichu (ani né tak jako normálně na třetinovej výkon). Kde mam hledat chybu, na zesilovači ? Na kytaře? (Na kytaře mam volume vždy na plno, clonu na 0). Podezdřívám zesík protože na kytaře mužu dělat co chci (měnit clonu, přepínat snímače) beze změny hlasitost takže problém v nějakém špatném kontaktu nebude. Zkoušel sem i jiný kabel, tam problém také neni.
Šťourat se v kombu nechci, to ho radši vemu na reklamaci, ale chtěl bych mít jistotu že mě nepošlou do pr.. s tim že 15w nemůže hrát nahlas.

Seznam příspěvků:

[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
10.6.2009 3:20 [V.Silver]
Re:
A četls manuál? :) Nemá to kombíčko třeba nějakej zabudovanej kompresor? V kytaře bych problém nehledal, pokud sis třeba nepřepnul snímače (ale i tak by to nemělo dělat takový hlasitostní výkyvy)...
10.6.2009 11:37 [savana]
Re:
Mohla by to být porušená - zoxidovaná dráha na volume potenciometru na kombu. Zkus s ním párkrát protočit. Jestli do toho i šumí, drhne, či nepravidelně zesiluje, bude to asi ono.
10.6.2009 14:16 [pavlajz]
Re:
V.Silver: manuály čtu, je to jednoduchý kombíčko za 1500 takové vymoženosti to opravdu nemá :)
Zkusil sem protočit několikrát všechny potenciometry (i na kytaře) a nic.
Skoro mi přijde že si to kombíčko fakt uvědomilo svuj výkon.
10.6.2009 17:50 [pavlajz]
Problém vyřešen
tak světě div se, celým problémem je s největší pravděpodobností potenciometr tonové clony na kytaře aneb kvalitní součástky velkosériové indonéské výroby se předvedly :)
Při otáčení kde čim sem si všim že při otáčení tonovou clonou v určitě poloze zazní ton hlasitěji, párkrát sem prudčeji zahejbal s "kolečkem" a je po problému... clona asi vycítila že jí chci zrušit, tak se rozhodla mi udělat pěkný chvíle :)
10.6.2009 18:12 [V.Silver]
Re:
nemáš si kupovat takovej křáp :-P :)
10.6.2009 18:33 [mia.ts]
Re: pavlajz
V tom případě je tam asi někde svod na zem. Pokud by to byl jen kontakt na potenciometru, tak by to spíš bylo furt nahlas a v určitejch bodech by se tomu skokem měnilo zabarvení zvuku. Takže rozhoď kytaru a pátrej po tom, kde se ti chytá stínění kabelu nějakýho signálovýho bodu.
10.6.2009 18:46 [pavlajz]
Re:
mia.ts - díky za radu, podívám se po tom
V.Silver - na učení se hrát si myslim za tu cenu paráda ;-) stejně chci udělat novou elektriku, od výroby je to docela prasárna a je vidět že se šetřilo kde se dalo (hliníkové kabely atd. i ty poťáky vypadaj docela pochybně)
[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední