Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Sdílení disků a tiskáren

2.9.2009 13:01 [kremator]
Sdílení disků a tiskáren - Kategorie Ostatní > Internet, PC
Potřeboval bych radu od síťových odborníků:) K mému domácímu počítači mám připojený externí disk a tiskárnu přes USB. Chtěl bych je sdílet na služebním počítači, který je připojený do stejné sítě přes router. Problém je, že služební počítač je v jakési doméně, domácí počítač je v pracovní skupině. Ze služebního PC vidím i domácí počítač, nemůžu se ale k němu přihlásit. Přes standardní sdílení souborů a tiskáren mi to prostě nefunguje. Je nějaký free progam, který bych pustil na domácím PC, který by fungoval jako print a file server tak, abych se k němu mohl připojit ze služebního PC, aniž bych musel zasahovat do konfigurace sítě?

Seznam příspěvků:

[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
2.9.2009 15:58 [kremator]
Re:
b.u.m.p.
3.9.2009 9:16 [jiri.polasek]
Re:
hm... asi bych nehledal nic navíc, pokud to jde udělat samo o sobe.

Ve sdílení souborů nevidím vůbec žádný problém. Pro zjednodušení doporučuju nepoužívat jména počítačů apod, ale rovnou se připojuj přes IP adresy.
Ověř si "pingem" vzájemně konektivitu mezi oběma PC
Na domácím počítači nastav sdílení, pro zjednodušení tam třeba hoď plná práva pro Everyone (s tím, že to bude na složce, kterou budeš používat jen pro sdílení, jinak by to chtělo nastavit práva konkrétněji)

Zkusit si pohrát s "klasickým sdílením" versus "zjednodušeným sdílením".

Ověř si v nastavení sítě, že máš nainstalovaný (povolený) kromě TCP/IP taky sdílení souborů a tiskáren v MS sítích.

Překontroluj firewal, nebo ho pro otestování rovnou úplně (dočasně) vypni.

Není důvod aby to nejelo- je to celkem jednoduchá dunkce.

Problém by neměl být ani v nadílení tiskárny (opět použít raději ip adresu než se spoléhat na jméno PC). Doména vs Worgrupa by tam v takovém přípdě neměla hrát roli ...

Pokud používás pouze jednoho uživatele (defaultního admina), vytvoř si nějakého jiného (bez hesla)... tuším, že jsem tím jednou něco řešil, už nepvím přesně co, ale zrovna včera po mně právě firemní notebook (v doméně) chtěl jméno+heslo k domácímu PC (přitom druhé domácí PC nic takového nevyžaduje (os je stejný)). Tak jsem tak jen zadal jméno usera bez hesla (protože heslo nemá nastaveno) a to pomohlo

3.9.2009 9:49 [Notorius]
Re:
Nekde uz jsem to resil, ze je potreba, aby na obou pocitacich byl stejny user se stejnym heslem(=pridat usera), pripadne polaborovat s povolenim/zakazanim uctu guest.
3.9.2009 9:56 [kremator]
Re:
Všechno jsem měl nastavené, jak má být, v tom problém nebyl. Konflikt byl v tom, že mám na obou stejné uživatelské jméno - a služební PC mi psalo, že nemůže najít doménu na ověření. Po vytvoření jiného účtu a restartu už to funguje. Důležitý v tom byl ten restart:)
3.9.2009 11:58 [holkoun]
Re: Kremator
priste musis lip nastudovat IT Crowd:-)
3.9.2009 12:04 [kremator]
Re: holkoun
Jo, já si říkal, že to restart spraví, ale zpanikařil jsem:)
[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední