Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Oregon

23.9.2009 20:20 [havran]
Oregon - Kategorie Interpreti
Včera večer (22.9.2009) jsem byl v Městské knihovně v Praze na koncertu Oregonu, mé staré lásky. Zážitek nám silně kazila zvuková aparatura, která pískala a syčela. To bylo zvláště otravné ve chvílích, kdy hrál jen jeden nástroj, nebo kdy se hrálo jemně. Celkově byl zvuk jak z mizerně zakódované mp3, což je podle mě na to, aby zvukaři spáchali sepuku. Ovšem staříci, ti váleli! Zejména kytarové umění Ralpha Townera mě fascinovalo. Jeho sólové výstupy nebyly exhibicí, jen do dokonalosti přivedeným hraním do šířky i do hloubky rozvinuté melodie. Nebesa. Trochu mě mrzí, že letos hrál převážně na španělku. Posledně v Abatonu dal mnohem více prostoru své kytaře s MIDI snímačem, jejíž akustický zvuk míchá se syntezátorem. Z muzikantů mi dojem opět kazil jen jejich mladý bubeník Mark Walker. Ten má asi pocit, že z celé své ohromné bicí soupravy musí v každé skladbě použít úplně všechny její součásti. A mydlil do toho jak řezník. No jo no, Colina Walcotta už mi nikdo nevrátí. Celkově jsem odcházel z koncertu spokojený, přesto ale trochu rozpačitý. Většinou bývá koncert stokrát lepší než jakákoliv deska. Ze dvou koncertů Oregonu jsem ale tenhle dojem ani zdaleka neměl. Jejich desky z přelomu 70. a 80. let každopádně vřele doporučuju. Zejména Out of the Woods, Oregon a Crossings.

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
24.9.2009 2:31 [Kinx]
Re:
out of the woods me hodne bavi, skoda ze mi to zas uteklo - myslel jsem ze to bude az v rijnu :/
24.9.2009 9:25 [havran]

Věru, když to po sobě čtu dneska, vypadá to, že chci od Oregonu všechny odradit :-) Naopak, jejich desky jsou jenom dobré a vynikající. A moje žena z koncertu přese všechno odcházela nadšená. Na konci se dokonce konal potlesk ve stoje. To asi jen já jsem takovej mrzout.
Jinak z koncertu se nám jednoznačně nejvíc líbily skladby Witchi-Tai-To a zejména Toledo http://www.youtube.com/watch?v=yTxfJ5cAFJE (ovšem na koncertě v plné parádě kvarteta ...). Opět jsem neslyšel můj oblíbený Kronach Waltz, nezahráli Alpenbridge.

Na konec si dovolím jednu perličku a to doslova. Astronauti z třetí výpravy Apolla na Měsíc s sebou vzali kazetu, na které byly Townerovy skladby Icarus a Ghost Beads. Po nich pak taky dva měsíční krátery pojmenovali.
24.9.2009 10:36 [fbm]
Re:
no jo ale kdyz do bubnu nerezes, tak nezni ;)
24.9.2009 11:56 [havran]

V každém případě není na mně, abych Townerovi, McCandlessovi a Moorovi vybíral bubeníka :-)
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední