Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Kompletni thrash metalova velka ctyrka v CR?

Seznam příspěvků:

[71..120 / 120] Strana:  1  2  3 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
17.5.2010 8:08 [paax]
Re:
Na Metalopolisu včera psali, že to je blábol a dnes to tam už není... tak nevím, jestli to je pravda.
17.5.2010 11:48 [Sandon]
Re:
Agropolis uz to taky oznamil - protoze tohle bylo uz vcera oficialni - viz oficialni stranky, Wiki, CNN a dalsi. V sobotu udajne nekde prosakly zpravy, ze RJD umrel, ale jeho zena to okamzite dementovala. Nicmene v nedeli rano uz oficialne oznamila, ze je konec.
17.5.2010 20:37 [Sandon]
Re:
to tady nikdo neposloucha METAL ? ]:->
17.5.2010 21:33 [nixx]
Re:
Posloucha... ale tady je momentalne asi kazde slovo zbytecny
17.5.2010 21:47 [paax]
Re: Sandon
:-( Já ho sice nějak neposlouchal, ale je to škoda.
18.5.2010 6:28 [dolmar]
Re: Sandon
Souhlas se vším co jsi napsal, můj nejoblíbenější zpěvák vůbec. Tady fakt není co říct....
18.5.2010 13:35 [Kamzi]
Re:
Včera jsem byl pracovně mimo a oznámila mi to žena telefonem zrovna ve chvíli, kdy jsem se snažil v té kalamitě stihnout vlak. Bylo mi z toho smutno. Doufal jsem, že ho ještě živě uvidím a hlavně uslyším. Jeho hlas mi hodně seděl, patří do stejné ligy jako Mercury.
Tak to tam R.J. pořádně roztočte! Třeba s Chuckem a Cliffem.
18.6.2010 9:55 [jiri.polasek]
Re:
Tak kdo jede na Sonisphere ?
18.6.2010 12:29 [Kinx]
Re:
momentalne jeste ladim listek, ale jedu tak na 90% :) jenom me stve to pocasi, musim pribalit poradnou plastenku
18.6.2010 13:19 [jiri.polasek]
Re:
no, taky uvažuju co vzít na sebe....
18.6.2010 13:59 [V.Silver]
Re:
já jedu 100%, pláštěnku mám, beru asi i svetr a pohorky, i když jsem se díval, že stát by se mělo povětšinou na betonové ploše letiště...
18.6.2010 14:52 [jiri.polasek]
Re:
uvažuju jestli pořádné boty nebo sandály :-) .... beton by byl super ...
18.6.2010 18:34 [V.Silver]
Re: jiri.polasek
Sandály jedině pokud jsi sebevrah. Já si pořádnej déšť venku zažil na Lenny Kravitzovi loni, to byl opravdu kontinuální slejvák, no a pak jsem z toho měl skoro zápal plic - a to jsem měl nepromokavou bundu, která nakonec promokla a pohorky, který to po dvou hodinách už taky přestávaly zvládat. Mít sandály, byl bych tam býval umrznul na místě :)
18.6.2010 20:19 [paax]
Re:
Nejlepší je mít kristusky a Borat plavky...
18.6.2010 20:28 [Kinx]
Re: V.Silver
zas takovej lijak to nebyl, zazil jsem na festacich horsi ;) nicmene nebyt toho ze jsem hned po koncerte bezel do auta a jel urychlene smer hradec tak bych byl asi taky nemocnej, jeste ze jsem mel auto.

Ted jsem zjistil ze dve ze tri kapel co me zajimaji (anthrax a fear factory) hrajou ve stejnej cas, to pravdepodobnost moji ucasti vzhledem k cene tohohle vyletu jeste vic snizuje :/
18.6.2010 20:37 [paax]
Re:
tuhle akci kašlu, jedu na brutal, letos plný perfektních kapel
20.6.2010 6:39 [V.Silver]
Re:
takže zhodnocení: Anthrax velice mile překvapili, Belladonna si to dával s přehledem a až na pár zaškobrtnutí v rytmice to bylo dobrý. Megadeth měli formu a set, kterým se nedalo vytknout absolutně nic. Špička "velké 4ky". Slayer jsem viděl a utvrdili mě v tom, že mi ani naživo nenabídnou nic, co by mě bavilo poslouchat nebo nač se dívat - Bombardo bombardoval pořád dokola to samý, Kerry si taky stříhal pořád dokola to samý, Tom hrál na basu neustále dvoj- i trojhmaty (fuuuj:) a Hannemann měl opravdu hezkou parodii na Heineken na kytaře, ale to by bylo tak vše. Formálně dobrý, pro mě nuda. Co se týče Metallicy, tady bylo zklamání největší a nejcitelnější - i když James vypadal skvěle, hrál skvěle a zpíval takřka bezchybně, Kirkovi sem tam něco ujelo, navíc jeho "sólo", stejně jako "sólo" Roba Trujilla, si mohli kucí odpustit, protože nic tak zbytečnýho jsem už dlouho neviděl :), no a co se týče Larse - ten byl úplně v hajzlu. Rytmus mnu plaval jako dobře živený dobrovolný plavčík diabetického klubu seniorů, vynechával doby, zkracoval takty, mrvil to, ba přímo prznil, jeho "dvojkopák" bych se styděl zahrát i já... Prostě od takové skupiny bych naživo čekal aspoň dobrý zážitek, bohužel, toto vystoupení mě přímo fyzicky bolelo. Doufám, že Lars buď brzo začne cvičit, nebo si uvědomí svoji žalostnost a přestane trápit fanoušky svým hraním :)
20.6.2010 11:30 [Kinx]
Re:
a co alice in chains? kamos co tam byl si stezoval docela na zvuk, ze prej nicemu nebylo rozumet.
20.6.2010 11:48 [paax]
Re: V.Silver
Ty to píšeš, jako kdyby si poprvé viděl metlu :-))), poslechni si pár jejich neupravených živáků z poslední doby. Metla je Metla a tak prostě hraje, já když jdu na Metlu, tak nejdu hledat chyby, to bych se nedopočítal, jdu se pobavit a zavzpomínat!
Jinak Slayer, to s tebou souhlasím, já po hodině jejich koncertu v Praze chtěl utéct! Nakonec jsem vydržel, ale s traumatem. Umcá umcá furt dokola a ty jejich střídací sóla to byl jen vrchol nudy.
Megadeth jsem viděl v Poslku a perfektní, přesně jak říkal kámoš, kde skončila Metla začal Megadeth!
Už se těším na Brutal, pojedu letos poprvé, jelikož tam jsou poprvé velice kvalitní kapely a je jich hlavně daleko více, myslím, že Brutal je letos aspirantem na nejlepší festival!
20.6.2010 14:52 [V.Silver]
Re:
Knx: Zvuk se docela dal, ale bavil mě jenom začátek, oni hrajou - stejně jako Slayer - pořád jeden rytmus, což člověka, který není zrovna jejich sklaním fandou, začne po půlce koncertu nudit. U Slayer mě to teda nudilo okamžitě :)
paax: Viděl jsem ji poprvé a naposled. Nejel jsem tam hledat chyby, ale tohle mě vyloženě tahalo za uši, takovej průser jsem ani od Ulricha nečekal... nostalgie byla, zatrsal jsem si na Harvester of Sorrow, ale Lars se rozhodl, že do klidnejch pasáží třeba v One nebo Fade To Black (moje dávné lásky) nasere supr přechody a záseky, který ovšem neuhrál a celou dobu to znělo, jako by na ty bicí prostě sypal brambory. A co se týče Battery - tak ta byla poloviční oproti studiovce :((
20.6.2010 16:15 [paax]
Re:
Nevím no, tento koncert jsem neviděl, ale 2008 v Polsku byl super, rád si je poslechnu vždy, ale dál než 150km nejedu :-).
20.6.2010 20:01 [jiri.polasek]
Re:
tak i nějaké moje komentáře :

Anthrax - nic mi to neříká, pro mě oprotii zbytku velké čtyřky prostě nuda :-)

Megadeth - skvělý výběr skladeb z celé diskografie, nejvíce z Countdownu (ale taky Piece sells,...), dobře zahráno, spokojenost kromě snad Mustainova zpěvu. ten jeho ukňouraný hlas se mi paradoxně líbí, ale on sám ho neumí interpretovat tak jako na CD a někdy to prostě nevykňoural tak agresivně jak jsem čekal. Kupodivu v některých skladbách zase ano (jako kdyby si šetřil výkon hlasivek ať vydrží dokonce)

Slayer - shodli jsme se s kolegy, že ty jejich sóla, které začínají a končí vibrapákou jsou právě o tyhle "najasné" prvky "vylepšeny" oproti původním originálním sólům. Jinak ale perfektní výkon. Lombardo naprosto přesný a šíleně energický. Jestli hraje umcá umcá, tak asi nejlepší umcá z metalových bubeníků a ty jeho přechody jsou prostě bomba. Střídající sóla se mi líbily. Je dobré vidět, že sólo uní zahrat oba kytaristi v kapele

Metallica - díky velkoplošné obrazovce, pódiu, pyroefektům a v podstatě "nějaké" choreografii to byla show nejen o 100% větší než ostatní kapely, ale tak o 200%, kterou kazil Lars svými bicími. Ty byly hodně špatné například v známé dvoukopákové pasáži v "One". Nicméně i tyhle bicí měly svoji energii a Lars minimálně vypadá, že do tohop dává všechno (narozdíl třeba od Slayer a FF, kde ty jejich strojové bicí vypadáají jako brnkačka pro daného pubeníka). James odezpíval skvěle. Co jsem viděl koncertní klipy, tak jsem se bál že to zase neodezpívá anebo dozpívá hodně falešně, ale byl jsem hodně překvapen... zpěv byl stoprocentní.
Kirk vypadal, že na začátku asi nebyl moc rozehřátý. Třeba vyhrávky ve "For whom the bells tolls" nějak nedával a to tyhle vahrávky jsem kdysi zahrál i já... Po dobu koncertu ale jako by se rozehrál a další sóla byly super.
Nicméně v jedné skladbě (nějaká novější, neznám) mi připadalo jako by se všich navzájem ztratili. Byl to takový nějaký divný kus skladby, při které šel james k bicím a jako by chtěl Larsovi ukázat, ve které části skladby se nacházejí (ale nechci křivdit)
Jinak úplně úžasný výběs skladeb (Seek&Destroj, Master, Sanatorium, ...prostě hlavně pecky až do blackalba...)
Zvuk Metaliky byl taky dobrý, až na některé pasáže (hlavně po těch intrech se mi to zdálo nějaké čudné)

Takže já jsem se těšil hlavně na Slayer (který nezklamal), ale nakonec to všechno převálcovala Metalika díky komplexnímu projevu
20.6.2010 20:19 [V.Silver]
Re:
a v tom je ta krása subjektivního vnímání :) Mi teda přišlo, že místama se na Larse mračil hlavně Hammet :)
20.6.2010 21:03 [jiri.polasek]
Re:
no mně to v jednu chvíli přišlo, že hrajou totální zmatek, ale nikdo nehne ani brvou, aby to nešlo poznat :-)

Ta píseň byly tuším před sanatoriem.... všiml sis toho taky ?
20.6.2010 21:05 [V.Silver]
Re:
Myslíš "My Apocalypse" z novýho alba? Jj, to byl zmatek jak sviň :)
20.6.2010 21:53 [jiri.polasek]
Re:
asi jo, ja ty nové věci podle názvu neznám... ale u tehle p¨ísničky se minimálně v jednom (ale řekl bych ve dvou) místech vytratila melodie... mi to připadalo, že každý hraje něco jiného... a právě tam hetfield jako by ukazoval Larsovi, kde se jako asi nachází :-)
20.6.2010 22:37 [fbm]
Re:
krasa subjektivniho vnimani :))) Anthrax nuda a ty dementnosti co pidlikaji slayer, nekdo povazuje za sola :)
a porad dokola, srackoidni vykon Metallicy, ale protoze je to ta slavna Metallica tak je se je kazdy boji vyfuckovat :)

ano je to subjektivni, ale posledni desku Slayer co sem slysel, super, tlak, narez..... dycky do te doby nez prislo na "sola". Skutecne sem nekolikrat vyprskl smichy. Ale ja vim, je to kult a poznavaci znameni :)
http://fx.worth1000.com/entries/96380/kerry-king
http://fx.worth1000.com/entries/96458/scottish-slayer
21.6.2010 16:17 [paax]
Re:
Slayer a pojem sólo nejde dohromady, je to snůška miliardy neidentifikovatelných tonů odpidlikaná v takové rychlosti, že je vlastně nakonec úplně fuk, co hrají. Samozřejmě chápu to, kdyby to bylo sem tam, ale u nich je to furt jedno a to samé a úplně všude a někdy i 2x :-)), pak se člověk chytá kdejaké sólové melodie, která tam asi nechtíc vznikne.
James si myslím, že zpívá posledních 10 let hodně dobře, Metlu mám rád seru na jejich chyby, vždy je budu žrát.
21.6.2010 16:18 [paax]
Re: fbm
King ti hostoval na EP? :-))
21.6.2010 23:56 [choi]
Re: sonisphere
Divím se, že na fóru plném hudebníků nikdo neplive na zvukaře :-) Já to nemám rád, když se to dělá, protože si myslím, že se nikdy nedá zavděčit všem a jsou to taky jen lidi. Ale co je moc to je moc. Dop*dele, oni nedovedou na takovou akci zajistit někoho, kdo slyší a rozezná zvuk velkého bubnu od zvuku o oktávu podladěné startovací pistole? Nejvíc by to asi mělo vadit Larsovi, protože díky tomu všichni věděli, že se za 2h hraní trefil do rytmu kopákem asi 3x, zbytek byl mimo. Další efekt toho byl, že jinak skvělý Lomardo, když hrál dvoušlapku, tak nebyl slyšet zbytek kapely.
Za druhou řadou linearraye to bylo lepší, dokonce byl slyšet trochu i zpěv, ale pořád děs a běs.
Co se týká hudby, tak nevíc se mi líbil, ten od koho jsem nejmíň čekal: Megadeth. Mohe milovaná Metallica, by musela vyměnit kytaristu, bubeníka a basáka, aby ještě naživo něco předvedla.
22.6.2010 7:44 [jiri.polasek]
Re: choi
no mě připadlo, že s tím zvukem pracovali pořád. I během Megadethu i během Metallicy to chvilkama bylo lepší/horší. Třeba u Metallicy mi připadlo, že několikkrát prostě jump na sólo pustili o dost později než dólo začlo, po těch intrech taky jako by lovili zvuk atd.
Lombardo byl hodně hlasitý, ale taky ne celý koncert...
22.6.2010 7:48 [paax]
Re:
S rychlýma kopákama to je celkově problém, Opeth měli třeba trigrovaný kopák, ten ale zase občas vynechával. Lars a jeho experimenty se šitoidním zvukem šrotáku jsou taky na samostatné téma, navíc mají své lidi, kteří to řeší, čili pochybuji, že by to byla v jejich případě chyba zvukaře.
Osobně jsem zvuk živývh akcí přestal řešit už dávno, protože to nemá cenu.
22.6.2010 8:47 [jiri.polasek]
Re:
jak tak ještě přemýšlím, tak asi jsem zvyklý na horší kvalitu zvuku živých kapel, protože já jsem osobně byl se zvukem spokojený i přes všechny ty skutečnosti, které jsem vyjmenoval. Asi nejvíc mi vadilo, když Mustainovi chrčel mikrák, ale to nevím, jestli nebylo tím, že na něj byl doslova přilepený ....
22.6.2010 12:50 [paax]
Re: jiri.polasek
On ho olizuje furt, to asi tím nebude. Nicméně mě více než zvuk vadí na těhle akcích ten kravál, který je skutečně neúměrný, nevím jak tam, ale potýkám se s tím docela často... nedoslýchavý zvukař.
22.6.2010 19:31 [Somnium]
Re:
Škoda, že ti lemplové ze Slayer ty náhodné píčoviny a neidentifikovatelné tóny hrají pokaždé identifikovatelně stejně :-)
22.6.2010 21:16 [paax]
Re:
To říká oddaný fanoušek, který to má už naposlouchané do detailu, pointa byla v tom, že ty jejich sóla jsou prostě nuda. Nicméně Slayer mám rád (max. hodinu naživo), krom sol... jo pardon, líbí se mi třeba v Síznu.
23.6.2010 0:21 [kremator]
Re:
Obyčejné nebo ještě lépe kvalitní špunty do uší jsou na takovéhle akci poklad. Nejen že mi druhý den nehučí a nepíská v uších, ale zvuk je při nižší hlasitosi mnohem čitelnější.
23.6.2010 7:28 [jiri.polasek]
Re: kremator
se špuntama celkem jasně přicházíš o některé frekvence ... třeba mi chybějící výšky celkem dost "chybí" :-)
23.6.2010 9:31 [fbm]
Re:
napr. Etymotic Plugs zas vysky tolik nezerou. Ja s nima hraju zkousky i koncerty :)
prece jenom uz mi neni 15, nepotrebuju dobýt svět (rozuměj svoje uši :)
nehlede na to ze prave ty rezave vysky jsou na koncerte obvykle to nejhorsi...... jak uz jsem vickrat psal, sluchove buňky pouze odumírají, žádné další nedorůstají a tím pádem špičkový zvukaři dělají špičkový zvuk.... ale tak o třetinu hlasitěji než by to mělo být (protože pro ně je to tak akorát :), anebo tragikomický příběh mladého virtuoza, který hrává s vyhuleným Englem u ucha a ve studiu neustále přidával výšky na kytaře až z ní udělal neposlouchatelnou cirkulárku, prostě už výšky prostě neslyší......
23.6.2010 14:16 [pavlucha]
Re:
Jj, špunty Etymotic jsou bezva - na blbé špunty stojej majlant, čovek si na ně musí dávat pozor a přece jen frekvence dost ořežou (ne jak se píše v obchodech), ale narozdíl od těch mačkacích z lékárny jimi ten zvuk aspoň prolézá. :)
23.6.2010 22:22 [V.Silver]
Re:
já tam měl špunty od Thomanna, co mi dovez 1138 a bylo to v pohodě. Jedny Etymoticy jsem zašantročil někam a další jsem ještě nerozdělal, každopádně na žádnou akci už bez špuntů nechodím, na to se mám moc rád :)
23.6.2010 23:53 [holkoun]
Re: infernal
ale zase neslysis Ulrichovo sypani brambor (c) V.Silver:-)
24.6.2010 0:19 [holkoun]
Re:
tak na tohle se v Milovicich vysrali...kvuli tomu bych tam i dorazil:-)
http://www.youtube.com/watch?v=tnMoYp4jDkg&feature=player_embedded#!
24.6.2010 15:01 [V.Silver]
Re: holkoun
no, já jsem něco takovýho čekal a docela mě zklamalo, že to neudělali i tam :( Co se týče sypání brambor - občas bylo i se špuntama slyšet právě jenom to sypání :))
24.6.2010 17:24 [paax]
Re:
Perfektní! Něco podobného bylo i na Prog. nation, kde třeba Akrfeltdt zpíval v DT tu prostřední Portnoyovu část Nightmare to remember. Tohle byla ale šupa, Kirk se objal s kačerem :-) super. Každopádně tohle je asi zážitek vidět.
24.6.2010 22:40 [jiri.polasek]
Re:
no, podle mě póza jak sfiňa :-)
24.6.2010 22:47 [podfuk]
Re:
zrovna sem to chtel napsat ;-)
25.6.2010 2:44 [V.Silver]
Re: jiri.polasek
Samozřejmě - ale vůbec to, že se překonali a pro všechny ty fans to udělali, taky není úplně samozřejmý. Proto mě zklamalo, že když se i Kirk s Mustainem objali, nemohli tam vylízt všichni ze Slayer a poslali jenom bombardu.
25.6.2010 10:20 [Kinx]
Re:
to je trochu jak konec ein kessel buntes :)))
25.6.2010 16:41 [paax]
Re:
Čo to trepetě, jaká póza... není snad kurva vystupování muzikantů o póze? Spíš by mělo asi být o próze ne? Dělají to často nejenom oni, kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Ať udělají cokoli, je to špatně že? :-))
[71..120 / 120] Strana:  1  2  3 | Všechny | Poslední