Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: MIDI karta E-MU vs. ESI

16.2.2010 7:45 [kareldc]
MIDI karta E-MU vs. ESI - Kategorie Nahrávání > Hardware
Ahoj lidi! Kdysi jste mi dost pomohli (Kremator, Sandon, pavlii a další...) a po vašich radách vše fungovalo jak má. Zkuste mi (pls) pradit se zvukovkou: chci pracovat s klávesama, jen nějaký pozadí, plochy a pod. (nemám s MIDI vůbec žádný zkušenosti, doteď jsem dělal na REAPERu jen kytary). Karta E-MU 0404 má v sobě nějakou banku zvuků, ESI Juli@ ji nemá nemá (?). Chci používat (zatím) virtual, posléze nějakej master kbd přes MIDI? Pořádný klávesy si asi dlouho nekoupím :-(

například:
http://www.muzikmanie.cz/prodej/E-MU-0404-PCI-Expres
http://kytary.cz/esi-egosys-juli/HN005305/

Potřebuju banku zvuků na kartě abych moh´ používat virtual kbd s alespoň průměrně dobrými zvuky, nebo je to všechno jen věcí VST nástrojů? Má ESI Juli@ taky nějakou banku zvuků, když má možnost MIDI? Vůbec tomu nerozumim a po vyhledávání na fóru jsem to správný vysvětlení nenašel... Díky za Váš čas, kareldc.

Seznam příspěvků:

[0..5 / 5] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
17.2.2010 6:21 [kareldc]
Re:
Aha, blbě formulovanej dotaz a ještě k tomy tak nějak zmatenej. Hmmm. Něco jsem si o tom ještě přečetl, něco odvodil, něco začínám malinko chápat. Ale kdyby přecijen někdo chtěl pomoct, budu rád za zkušenosti.
17.2.2010 9:23 [fbm]
Re:
zkus electrozone, tam budou teoretici vedet kazdy technicky mikrodetail ke kazde zvukovce ;)
co si pamatuju tak tam doporucovali EMU 0404 (USB) jako vyrazne nejlepsi levnou zvukovku.
17.2.2010 11:42 [nixx]
Re: kareldc
Na banky zvuku se u zvukovky vykasli... to se moc nenosi. Vsechno MIDI budes nakonec stejne prehravat pres VSTi v Reaperu (nebo Cubase, Sonaru...). Od ESI jsem mel ESP1010 a byla bezproblemova, o E-MU 0404 jsem cetl taky jen samy dobry veci. V tehle cenove kategorii je to stejne vsechno +/- stejny. Vyuzijes i mikrofonni nebo nastrojovej predzesilovac?
Osobne bych sel asi do te E-MU.
17.2.2010 14:14 [kareldc]
Re:
fbm: zkusim prohledat, vůbec jsem electrozone neznal. Ae nerad bych se vzdával instrumenta, prče mi připadá, že sou tady často obrovský zkušenosti muzikantů a chlapů ze studií. V každým případě moc díky za tip, něco málo jsem už našel.

nixx: no to sem třeba chtěl vědět, takže v případě VSTi zvukovou banku nepotřebuju. No, nevěděl jsem esi třeba nebudou ty zvuky z VSTi lepší když použiju banku na kartě. Teda vychází mi z toho, že to všechno zahraje VSTi bez banky zvuků - přemejšlím správně? Fakt tomu neroz. ale rád se naučim.

Mikrofonní preamp? - ne asi neužiju, proč se ptáš? Zatím si tvořím jen instrumentálky na kejtry a chci tam nějaký klávesy dospod jako podklad, plochy atd.,

Mám SB Live 5.1 s ASIO4ALL, vše maká čistě akorát malinká latence mi trochu vadí, musím s tím "počítat". Ale při přihrávání 3. stopy to už začíná docela praskat a musim zvýšit latenci. Ta E-MU 0404 má "vestavěné DSP procesory pro hardwarové zpracování efektů" jak píšou. Má to i ESI juli@? Používám spoustu VST efektů na kytarovou stopu. Nezatěžuju tak CPU? Některý karty prej makaj se svým procesorem, jiný využívaj CPU. Máš(te) s tím nějaký zkušenosti?

Jinak všem moc díky za "nakopnutí" :-)
1.3.2010 12:27 [pavlii]
Re:
2nixx: moc se to nenosí, ale nebudeš všecno MIDI přehrávat přes VSTi, jak jsi na to přišel? :-) třeba nenajdeš VSTi, které by ti vyhovovalo - ve srovnání se zvuky na kartě... to jen tak na okraj. Spíš se to nenosí ve smyslu výroby; nevím o jiné firmě než E-mu, která by měla HW syntazátor na kartě......

2kareldc: ano, při VSTi nepotřebuješ zvukovou banku, veškeré audio ti generuje SW. DSP procesory se s velikou výhodou využijí při nahrávání, kdy si můžeš do odposlechů přimíchat efektovaný signál a latence tě vůbec nemusí zajímat (kdo neslyšel, neuvěří ;-) ). ESI Juli@ to nemá, se obávám (tohle by každopádně bylo v popisu karty uvedeno). VST efekty samozřejmě zatěžuješ CPU. Karty, co makaj se svými DSP procesory, CPU tolik nezatěžují, ale obvykle postrádáš výhodu přehledného GUI (uživatelského rozhranní) a rozhodně nevyužiješ Export Audio (vše musíš zaznamenat v reálném čase, což trošku protahuje práci).
[0..5 / 5] Strana:  1 | Všechny | Poslední