Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Zvukovka na živé hraní

10.6.2010 8:44 [Mirass]
Zvukovka na živé hraní - Kategorie Nahrávání > Hardware
Prosím o radu ohledně zvukovky (notebook->USB) na živé hraní - poměr výkon cena... jediné, co od ní potřebujeme, je, aby měla alespoň 3 výstupy (2 pro zvukaře + 1 pro bubeníka na klik) a pokud možno nebylo nutné používat DI-boxy. Díky.

Seznam příspěvků:

[0..11 / 11] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
22.6.2010 7:35 [Gregorien]
Re:
pokud budes mit NB napojeny na adapter (coz urco budes mit) tak DI budes potřebovat vzdycky. My tak hráváme a celkem se osvedcila M-audio Fast track pro. (jinac pouzivali jsme tu zvukovku stejnym zpusobem. - zvukarovi mono klavesy a bubenikovi klik)
22.6.2010 15:37 [pavlucha]
Re:
Pokud jedeš noťas z baterky, není DI box potřeba (i když dobrý DIbox je vždycky k dobru věci) - se zapojeným síťovým zdrojem do výstupního signálu lezou ruchy a DI box musíš mít.
Zvukovku nepoužíváme - připravili jsme si wavky, ve kterých máme základy smíchané do mona pouze vlevo a klik pro bubeníka pouze vpravo, takže na rozdělení signálu na 2x mono line stačí jednoduchá redukce z Datartu.
22.6.2010 21:14 [paax]
Re:
Z baterky bych to tedy rozhodně neriskoval :-) to smrdí průserem.
23.6.2010 0:19 [kremator]
Re:
DI-Box každopádně doporučuju, já používám s úspěchem 4 pasivní DI-E od Thomanna po deseti éčkách za kus.
23.6.2010 10:56 [pavlucha]
Re: paax
Čéče, ani ne, když máš baterku s normální kapacitou. Ale samozřejmě záleží na délce koncertu. :) NA tu naši většinou max. hodinu+ ;) nám stačí mít noťas v zásuvce a těsně před hraním odpojit konektor. Zvuk taháme z integrované zvukárny, takže se nekrmí nic přes usb ani fw, display na minimální jas a pohoda.
Je to odzkoušená varianta.... ale diboxy klidně doporučuju, s těmi je to "na jistotu".
23.6.2010 12:05 [r-a-d]
Re:
DI-box neřešte, samozřejmě máme. Jde nám hlavně o tu zvukovku.. Doteď jsme používali nejprve minidisk, poslední tři roky noťas, jen je prostě škoda pouštět ven např. sbory mono, takže bychom rádi zvukovku, která umožňuje víc výstupů než klasické dva...
23.6.2010 12:35 [Placka]
Re: r-a-d
stereo je stejně pro živý hraní úplně zbytečný až škodlivý, takže dle mýho názoru (imho, kdyby někdo nerozuměl;-)) bohatě stačí mono-výstup
23.6.2010 12:45 [r-a-d]
Re:
Názor našeho zvukaře je přesně opačný, ale popravdě do toho až tak nevidím. Nicméně by bylo fajn tahat ven jednotlivé stopy (byť i v monu:) zvlášť, aby si poměry mohl dělat sám zvukař a ne my v "předmíchačce"...
23.6.2010 14:07 [pavlucha]
Re:
Pokud na to jít až tak sofistikovaně, tak by bylo zajímavé pořídit místo náchylného setupu noťas+zvukovka třeba nějaké nepředražené nahrávadlo s víc výstupama (ideálně na flashkarty - odpadá strach o disk při otřesech) a byla by to kompaktní věc... trh těchhle mašinek prozkoumaný nemám, ale něco takového by mohli vyrábět Zoom, Tascam... ? Možná na to kouknu, samotného by mě to zajímalo. Nemáte někdo přehled?

Jednotlivé stopy? :)) Jestli máte svého stálého zvukaře se svým PA, je možné to uskutečnit, ale jinak je jasné, že z S/M kombinace jednotlivých stop + ještě zvučit celou kapelu by se leckterý zvukař po..al a to na všechny světové strany... :D Ani si radši nepředstavuju tu situaci, kdy s tím za někým cizím přijdu, uff... :D :D
23.6.2010 14:19 [r-a-d]
Re:
Svého zvukaře máme. Teda většinou. Když zrovna nezvučí v Milovicích :) A pro případ, kdy nemáme, je samozřejmě jistější náhradní varianta předmíchaného playbacku, o tom žádná..

To nahrávadlo by zajímalo i mě. Jestli budeš pátrat a něco zajímavého se dozvíš, dej vědět..
28.7.2010 11:49 [r-a-d]
Re:
Tak nahrávadla jsem zkoumal a bohužel (pro nás) mají všechny jeden zásadní nedostatek - pouhopouhý jeden výstup. Kolegové z ENDLESS řešili podobný problém a byl jim doporučen sampler AKAI MPC 1000 (4 výstupy). Což je relativně drahý špás (18t), ale oni tím budou (krom pouštění playbacků) přepínat MIDI pro celou kapelu. No, jsem upřímně zvědav :)
[0..11 / 11] Strana:  1 | Všechny | Poslední