Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Obaly na boxy a zesilovače

20.3.2012 22:44 [chatra]
Obaly na boxy a zesilovače - Kategorie Nástroje > Boxy a reproduktory
Příjde mi nerozumné vozit Plexinu a 1960-ku jen tak volně loženou mezi PA a dalším harampádím v dodávce a tak bych rád pořídil nějaký obal na ty své krámy.
Proto vznáším dotaz: Jaké máte zkušenosti s výrobci obalů na boxy a zesilovače, jak látkových tak "tvrdých"? Možnosti, cena, kvalita...atd.
Předem díky!

Seznam příspěvků:

[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
20.3.2012 23:56 [V.Silver]
Re:
kamarád (Deady z DG) mi doporučoval pana Adlera, ale když mi neodpověděl na mail, vybodl jsem se na pevný obal a pořídil na boxy (1x15 a 2x10) na míru šitý měkký obaly přes svůj oblíbený shopík musikzone.cz - každej stál něco kolem litříku a službu mi dělají pořád velice dobrou, nemůžu si stěžovat ;)
21.3.2012 10:05 [paax]
Re:
No asi takhle... podle mě je nevýhoda pevných kejsů v tom, že to je těžké jako svině, blbě se to skladuje a je to drahé. Pokud nemáš nasráno v rukách, můžeš si to udělat.
1. Z klasické kartonové krabice, to znamená ten hrubý karton a celé to je slepené průhlednou kancelářskou páskou. Já osobně to mám, vydrželo to x přeprav a furt to je perfektní. Výroba takového obalu trvá posle šikovnosti cca 30-60minut. Cena 50kč.
2. Použít klasický zátěžový koberec, který je třeba ručně sešít. Je to vlastně to samé, jako v bodě 1 až na materiál a způsob spojení.

Zkutečně, pokud ti na tom kolegové nebudou krájet chleba, kopat do toho, polévat benzínem a zapalovat, tak ti to vydrží roky a splní svůj účel. Výhoda na koncertech je ta, že do toho obalu od 4x12 dávám plno dalších krámů. Navíc jsem to polepil úplně celé komplet tou širokou průhlednou páskou, což se mě osvědčilo maximálně. Jednou nějaký "chytrý" člověk vyléval po dešti z plachty kamiónu (bylo z vleček pódium) vodu a nevčiml si, že v místě dopadu je má 4x12. Vylil na to asi tak 20l vody. Pohoda, jen jsem to hadrou otřel, sundal obal, řekl mu, že je kokot a bylo.
Pokud ovšem máte velkou dodávku a místo, či váha není problém, pak bych šel do racku, kde bude vše komplet po kupě, to znamená, jen připojíš 220V, kytaru, mikrák a jedem.
21.3.2012 11:35 [dolmar]
Re:
Měkké obaly jsem si vždycky nechával dělat u http://obalynabedny.cz/, výborná zkušenost. Nedávno jsem si koupil Engl RB a rozhodl jsem se že si na něj pořídím case, protože klávesák koupil dodávku, tak co by ne :-) Oslovil jsem asi 15 různých výrobců z celé ČR a moje soukromé výběrové řízení vyhrál pán který na hudebním bazaru inzeruje svoje boxy pod značkou Bobcases. Perfektní dohoda, rychlé jednání, rychlá výroba, nejlevnější cena. Nechal jsem si udělat truhlu s odklopným víkem na výšku o 6 cm vyšší, do toho jsem si udělal takovou přihrádku a v tom vozím všecky ty drobný hovadiny jako řemeny, vysílačku, switche atd. a ten case stál 3.100,- Kč, což mi nepřijde zas tak krutý cenově a hotový byl za 14 dní. Skladuje se perfektně ( ve zkušebně i v dodávce ), dá se na něm i sedět :-)

Pravda je že je to těžké jak svině, jak uvádí paax, taky je to velké ( klávesák tomu říká Truhla kapitána Flinta :- ) a není to zadarmo, ale zažil jsem cestu na Slovensko do Prešova, kdy jsem se na D1 neustále strachoval jestli ty lampy to drncání vydrží... Teď mám klid, mám dole kus molitanu a pohoda. Na pódiu do toho naskládám všecko co nepotřebuju během hraní - víka od racku s efektem a vysílačkou, povlak na box atd... Ty papírové krabice jsou taky poměrně dost rozšířené, viděl jsem to hodněkrát i u poměrně známých kapel ( kupř. Tortharry ), ale mně osobně se to nelíbí ( a to dělám ve fabrice kde se krabice vyrábějí, takže cena obalu na míru nula nula nic ). Tolik moje osobní zkušenost.
21.3.2012 16:21 [rain]
Re:
Na box bych řekl že stačí ta kartonová krabice nebo koberec/jekor/filc... Na zesilovač jsem si vyrobil "truhlu kapitána Flinta" sám. Kování (panty, uši, zavírání) normálně ze železářství, matroš překližka nebo OSB - co dílna dala, zevnitř vypolstrovaná ze všech stran 2cm molitanem. Náklady cca 180 kaček a jedno odpoledne práce. D1 mě taky vyškolila... No a navíc se na to dá třeba postavit box kvůlivá lepší slyšitelnosti, nebo tak...
21.3.2012 22:08 [Sandon]
Re:
Ja doporucuju kobercovej / lepenkovej futral jeste zpevnit na predni strane (zevnitr) deskou bud ze sololitu nebo plexiskla - opatrnosti neni nikdy dost.
21.3.2012 23:04 [kremator]
Re:
Já mám futrál na box a hlavu z látky a ze strany repráků/knoflíků je vyztužený speciální pěnou odolnou proti poškození. Obojí mě vyšlo celkem na cca 600 (nebo 800?), šila to jedna šikovná paní, co se živí šitím futrálů pro videokamery, atd. Jinak jsem si taky nechal kdysi dělat celopolstrovaný futrál na hlavu od Šiby, vyšel tuším na cca 900, shodou okolností se různými cestami dostal k druhému kytaristovi a taky drží (už alespoň 6 let) bez problémů.

Kdybych si měl dělat case na RM100, tak bych musel asi začít žrát tablety, už takhle je to težké jako kráva. Kdybych nemusel řešit místo v autě, tak bych si nechal udělat futrál s kolečky a nebo něco takového: http://www.skbcases.com/music/products/proddetail.php?f=&id=29&o=&offset=1&c=86&s=75
22.3.2012 10:11 [fbm]
Re:
ja knucim i pri hmotnosti RM50, ....RM100 mi malem strhla zada.... ale METAL pyco :)
mam na ni z obalynabedny s predni polstrovanou, a dalsi jenom latkove. Pohoda pekne to vypada, kazdy mi je zavidi.
Ted premyslim nad obalem na 2x12 a asi si taky necham tenhle udelat, i kdyz to bude trosku drazsi... budu totalne vyladen :)
[0..7 / 7] Strana:  1 | Všechny | Poslední