Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: TC Electronic - Flachback X4

16.12.2018 13:28 [feki]
TC Electronic - Flachback X4 - Kategorie Nástroje > Efekty
X4 jsem pořídil k mému ADA MP2 místo G-Majora protože géčko ve spojení s ADA je totální žrout signálu. Priorita efektu je pouze delay pro sólo. V zapojení před, je to OK, ale zase při přepnutí presetu je tam nepřijatelná latence. Nicméně toto již řešit nebudu, Géčko je s mým E-530 ve smyčce funguje naopak skvěle, takže nehaním :-)
Delay ovládaný midi a osazen v racku byla moje proirita, a našel jsem Flachback x4. S cenou o dva litry méně od Uliho než je na českém trhu je cena více než přijatelná.
( https://photos.app.goo.gl/2MPxAkdTBnR1r8gk9 )
Samotné zvuky a jejich vlastnosti nechám na YT a ostatní, recenzí jsou mraky a jsou skvělé, Přes edit navíc volné řtyři pozice pro stažení již hotových presetů od současných mistrů, celkem tedy 16, a to vše se dá uložit do pod 3 presety. Další čát LOOPER neřeším, nepoužívám.
Midi - trochu zklamámí, když jsem zjistil že Prog. Change je pevně nastaven na 1. Všichni co mají FCB1010, nebo jiný si dokážou představit co musí udělat když mají více zařízení spojené s midi a naprogramovaný celý rack. Bohudík mám tři FCB, tak jsem byl toho ušetřen. Další věc jsou presety, midi umí přepnout tři uložené presety. Problém je, že je midi neumí vypnout (bypas) . Jediné řešení je na jeden s presetů uložit "NIC" a zůstanou nám midi řízené přepínání dvou presetů. Třeba to někomu bude stačit, ale je tam jeden na čistej s chorusem, slapovej - nádhera pro crunch a drtírna pro sólo. Podruhé bohudík ADA má midi vypínatelnou FX, takže palec nahoru, zůstávají mi tři volby. To mi stačí. Tap Tempo používám často, takže switch vymontuji, namontuji konektor a přes kabel bude na podlaze v krabce, možná ho namontuji přímo na FCB1010.
Co se týká midi nastavení je to asi vše, Mrzí mi, že nejdou na FCB použít nijak přes midi pedály. Ve spojení s DAV (USB) EDITOREM nebo Expresion pedálem umí v reálu více modulací. Zatím jsem neprobádal vše, ale požadavků pro více změn ohledně midi je na oficial webu TC více, tak snad v příštím update něco přidají. Tahle recenzička je jen takové základní info pro ty, co chtěj mít na podlaze jen controoler a jedním sešlapem si užít svůj preamp.

Seznam příspěvků:

[0..1 / 1] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
21.12.2018 12:20 [feki]
Re:
Tak hotovo, brutální díra pro konektor tap tempo, ale v pohodě :-)
https://photos.app.goo.gl/eKgm24BXCC4KfU8c7
Udělal jsem pár zvuků ADAMP2, CLEAN, CRUNCH A DRIVE 1,2,3 .
Podklad bicí, jinak rovnou z XLR .
https://drive.google.com/file/d/1DX7fJeLs0kbW3_4Py6kQPqGeXZNi25UT/view?usp=sharing
[0..1 / 1] Strana:  1 | Všechny | Poslední