Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Takamine - TAN76

TAN76

Takamine - TAN76

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
9/10 (Počet: 1)
Kvalita:
10/10 (Počet: 1)
Vzhled:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
10/10 (Počet: 1)
Cena:
8/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
9/10 - Tělo
OM, která působí opticky jako menší než D, při porovnání obou tvarů vedle sebe mezi nimi velikostně velký rozdíl není. Celomasiv, přední deska solid spruce ze dvou stejných polovin, luby a zadní deska rosewood, též ze dvou dílů s vloženým středovým páskem. Lemy několikavrstvý plast. Roseta abalon, piquard decentní červenohnědá plastoželvovina. Vše decentní, nepřezdobené, továrně dobře provedené.

Krk
Mahagon, hmatník palisandr, krk se mi zdál na první pohmat překvapivě masivní, s větším radiusem, a širšími pražci - takový „gibsonovský“ Musím však říct, že jsem si na něj velmi rychle zvykl a velmi dobře se na něj hraje. Abalonové orientační značky velmi malé, decentní. Mechaniky Takamine – zlatá s plastovými jantar rondelkami, klasika, bez problému.

Snímání
Kobylka je osazena děleným plátkem, ve dvou drážkách samostatně pro strunu E + H a ostatní struny. Zatím jsem to hlouběji nezkoumal, ale předpokládám i dělený piezo snímač pod plátky.
Preamp CTP-1 lampový předzesilovač, krmený čtyřmi tužkovými bateriemi. Vestavěná ladička, při prvním zmáčknutí knoflíku se ladička aktivuje ale kytara hraje ven, při druhém zmáčknutí se vymutuje zvuk ven a ladička zůstane aktivní. V tomto druhém modu bliká LEDka, dá se tedy bez sahání do celkové hlasitosti nebo rozhoukání ztlumit, postavit do stojanu…
Klasický třípásmový EQ s parametrickými středy, používaný na kytarách Takamine je zde doplněn poťákem, kterým se přidává gain na lampě a barevně doplňuje zvuk, který znám z předchozích modelů preampů. Při úplně staženém poťáku lampy leze z kytary klasický zvuk předchozích modelů preampů, přidáním lampy je zvuk barevnější a ztrácí takovou tu chemičnost piezo snímání. Na preampu je ještě jeden poťák, kterým lze do celkového zvuku přimíchávat podružný způsob snímání ( mikrofonek, magnetický snímač aj.)
I když toto doplňkové snímání není v ceně, nevydržel jsem a dokoupil i to. Triax – Takamine magnetický snímač pro akustické kytary. Tento snímač se montuje do rezonančního otvoru kytary, má vlastní baterii a ovládání hlasitosti. Lze ho použít buď jako samostatné snímání jakékoli kytary (mod aktive, v balení je kablík s kolíkem na řemen), nebo je koncipován jako doplňkové snímání k preampu CTP-1 (mod pasiv, v balení je kablík na propojení s preampem). Ovládá se poťákem preampu a domíchává do celkového zvuku to, co piezo moc neumí, akustický pocit, barvu. V celkovém zvuku se ale podílí tak 20-30%, pro někoho to tedy můžou být vyhozené peníze.

Zvuk
Akusticky: při koupi měla kytara tichý ale akusticky vyvážený, konkrétní a příjemný zvuk, ale určitě to žádný řvoun do hospody není. Pod době cca tří měsíců se ale rozehrává, hraje hlasitěji, tak uvidíme….
Do drátu: proto jsem si jí koupil  Zvuk Takamine je asi v dnešní době uznávaný standart pro podiové hraní, bezproblémová, nový typ snímání je zvukově paráda a určitě zase o krok lepší, než bez lampy. Přesto vidím jeden problém: živení lampového preampu baterkami je nákladné, dobu životnosti jedné sady alkalických baterek Takamine určuje na 30 hodin hraní a to leze do peněz. Pro někoho, kdo byl zvyklý jednou za půlrok koupit devítivoltovou baterku to asi nebude správná cesta. Já to zatím řeším akumulátorovými bateriemi a dobíječkou, ale musím na to myslet a nezapomenout. Předpokládám, že další vývoj tohoto preampu půjde cestou napájení phantomem, prozatím holt baterky. Druhá věc, na kterou se nesmí zapomenout je, že několik vteřin trvá, než se lampa po zastrčení jacka do kytary nažhaví. Typický moment: zvuková zkouška, strčíš jacka do kytary, zvukař vytočí gainy a hledá akustiku , za deset vteřin se to rozehraje a infarkt je na spadnutí. Druhá situace: šetřílek vytáhne jacka, aby šetřil baterky, těsně před písničkou si místo elektriky vezme akustiku, bubeník už klepe druhou a šetřílek už ví, že prvních deset vteřin bude ticho, případně to skončí infarktem zvukomalebného ministra stejně jako v situaci jedna…

Cena v TAN76 s futrálem cca 36000 Kč + Triax 5500 Kč
Kvalita:
10/10 -
Vzhled:
10/10 -
Zvuk:
10/10 -
Cena:
8/10 - Cena v TAN76 s futrálem cca 36000 Kč + Triax 5500 Kč