Produkty

Recenze a hodnocení produktů

VH Relief - Andy's Hidrive 666

Andy's Hidrive 666

VH Relief - Andy's Hidrive 666

distortion

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8/10 (Počet: 3)
Ovládání:
9/10 (Počet: 3)
Spolehlivost:
9.3/10 (Počet: 3)
Zvuk:
7.7/10 (Počet: 3)
Vzhled:
9.7/10 (Počet: 3)
Cena:
5.7/10 (Počet: 3)

Recenze:

Recenze : VHRelief Andy's Hidrive 666

Recenze : VHRelief Andy's Hidrive 666

20.11.2007 - Kategorie: Efekty
Vašek Hudeček a jeho značka VHRelief se po úspěšné éře rackových produktů objevuje v oblasti kytarových krabiček a je jasné, že výrobky označené jako Andi's HI DRIVE 666 rozhodně vzbudí zájem u všech, kterým se dostane do rukou.

Od rackových produktů po krabičky

Pokud vás zajímá něco z historie firmy, pak rychlou exkurzi můžete absolvovat přečtením recenze VH Relief VHR-B1, kde kromě samotného hodnocení preampu nejdete i několik informací o tom, kdo na Vaškovy efekty hraje apod. V současnosti je důležitá ta skutečnost, že VHRelief se od výroby rackovým preampů na nějakou dobu odklonil, aby se mohl plně věnovat výrobě zkreslovacích krabiček. V dnešní době by se mohlo zdát, že většina kytaristu dává přednost zvuku přímo z aparátu před modifikováním signálu za pomocí krabiček, ale vypadá to, že krabičky budou nesmrtelné, zvláště v případech, kdy se objeví něco, co svoji funkci plní stoprocentně. VHRelief má s krabičkami zkušenost letitou, včetně období výroby kvalitních kompresorů. To ostatně ukazuje i samotný název dnes recenzované 666ky, která neslouží k přivolání Satana, jak by se mohlo zdát. Název vznikl zcela nevinně. Původní, dnes již nevyráběný efekt se jmenoval Andy's Drive 6. Jeho následovníkem je aktuálně 66ka určená spíče pro blues a ostatní umírněnější styly, zatímco 666ka je především pro rockové a metalové styly. Celou sérii ještě uzavírá "velký efekt" Andy's Drive 9

ADH 666

Provedení

VHRelief vsází na kvalitní provedení a poctivý design. Mnoho custom výrobců se dostalo do slepé uličky tím, že se snažili design výrobku ošidit a případného zákazníka nalákat především na kvalitní zvuk. Vzhled krabiček VHRelief však není stejný případ. Masivní chromovaná krabička s černými bočnicemi vypadá skvěle, až luxusně. Efektu dominují čtyři černo-stříbrné krytky potenciometrů, které mají na starosti Gain, Bass, Tremble, Volume. Jak jste si jistě všimli, ovládání středů chybí. Knoflíky jsou chráněny kovovým madlem, které zabraňuje rozšlápnutí ovládacích prvků a zároveň se díky němu kupodivu :-) efekt dobře přenáší. Efekt obsahuje bílý potisk a černo stříbrné logo firmy. Nechybí samozřejmě bytelný přepínač, který zapíná Andyho zkreslení, což je indikováno rozsvícením červené diody. V opačném případě svítí bílá dioda, která nás informuje, že efekt je "ready", což je celkem příjemné vědět. V obou bočnicích jsou 6,3 mm jacky sloužící jako vstup a výstup.

Posledním konektorem je konektor napájecí. Ten je zcela úmyslně úplně netypický, protože Andy HIDRIVE ke své funkci potřebuje speciální adaptér (střídavý proud) a výrobce se takto chtěl vyhnout zapojení nesprávného zdroje. Samotný adaptér je v ceně.

Zvuk

Zvuk zkreslovače se nese celkově zhruba ve středech, proto zde ani regulaci samotných středů nenajdeme. Nicméně ubráním výšek a basů se lze k ještě o něco středovějšímu zvuku také dostat. Co se týče Gainu, Andy reaguje na změnu tohoto knoflíku plynule. Gain lze srazit až téměř na nulu, nicméně k tomuto rozhodně nebyl určen. Osobně jsem jej měl vytočený téměř pořád na maximu. S basy i výškami jsem si pohrával delší dobu, až se rysky knoflíků ustálily na určité poloze, která mi sedla nejlépe. Bylo to někde v polovině možných basů a tří čtvrtině výšek. Zde se mi osobně zdál zvuk nejlepší.
Celkově se dá říct, že zvuk byl opravdu tlustý, zkreslení rozervané, chrčící, nekompromisní... myslím, že připodobnit ho k americkému zkreslení není vůbec od věci. Nejdůležitější je však fakt, že efekt nijak nepotlačoval dynamiku hry, ačkoli se jedná o čistokrevný tranzistor. To nebývá u "tranďáků" zvykem, aby člověk cítil, že v hraní polevil, že do toho pere ne-stejnoměrnou silou a že musí přitlačit. Toto je právě vlastnost lamp, ale musím říct, že Andy to umí taky. Sám Vašek říká, že dynamičnost efektu byl při konstrukci jeho hlavní cíl, kterému věnoval nemalé úsilí. Efekt jsem testoval na hybridním zesilovači Marshall Valvestate, který by díky své lampě v předzesilovači měl produkovat rovněž tlustší dynamický zvuk. V porovnání s Andyho zkreslením je to však opravdu bláto. Když jsem průběžně přepínal zkreslený kanál Valvestatu a zkreslení od Andyho, bylo vidět propastný rozdíl. Valvestate měl zvuk mnohem plošší, ne tak syrový, méně dynamický a v oblasti vyšších tónů (sóla nebo třeba power akordy na tenčích strunách) nebyl tak zpěvný jako Andy. Osobně tedy musím říct, že spojení čistého kanálu Valvestatu a Andyho, produkovalo pro mě mnohem lepší zvuk než Valvestate sám o sobě. Andyho jsem porovnával i s oblíbeným zkreslovačem Boss MT-2. Andy, co se týče dynamiky zvítězil jednoznačně i nad Metalzounem, který sice nabízí větší zvukovou variabilitu, nicméně mnoho zvuků už je spíše extrémnějšího charakteru (bzučení apod.). Andy přidáním výšek umí zvuk taky posunout do zkreslení, které trošku víc bzučí, nicméně potom získává zvuk pouze o něco jinou barvu a jeho hlavní charakter - burácející zkreslení se neztrácí.

Srovnání s BOSS MT-2

Hodnocení

Andy's HIDRIVE je povedený zkreslovač, jak svým designem, tak především zvukem, který produkuje. Co se týče zvuku, je nutné vyzdvihnout jeho reakci na dynamiku hry a také celkový charakter zkreslení. Cena je stanovena na 4500 Kč, což odpovídá tomu, že efekt je výsledkem hand-made práce a jsou v něm použity kvalitní součástky ( Vašek upřednostňuje kvalitní součástky, nepř operační zesilovače, které jsou o řád dražší než low-end kategorie.)

Střeva

Další info : www.vhrelief.com

Jiří Polášek
Diskuse k článku

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Jednoduché nastavení, spolehlivá konstrukce.
Ovládání:
9/10 - Čím míň čudliků, tím rychlejší a pohotovější nastavení.
Spolehlivost:
10/10 - Není co dodat.
Zvuk:
9/10 - Stojí za to zkusit na vvlastní uši.
Vzhled:
9/10 - Oko vídí.
Cena:
7/10 - Cena není nejnižší, ale za kvalitu se platí.
Celkové hodnocení:
9/10 - Velmi povedený efekt
Ovládání:
9/10 - Ovládání jednoduché, účelné, možná by zvukovou variabilitu zvětšilo přidání nějakého dalšího potenciometru (presence, středy,...)
Spolehlivost:
9/10 - Odolné plechy, madlo chránící potenciometry
Zvuk:
10/10 - Myslím, že mezi tranzistorovými zkreslovači je to rozhodně jednička
Vzhled:
10/10 - S ohledem na to, že se jedná o hand-made efekt je design velmi povedený
Cena:
7/10 - aktuálně (20.11.2007) je cena 4500 Kč
Celkové hodnocení:
6/10 -
Ovládání:
9/10 -
Spolehlivost:
9/10 -
Zvuk:
4/10 -
Vzhled:
10/10 -
Cena:
3/10 -