Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Ibanez - RG 370 DX

RG 370 DX

Ibanez - RG 370 DX


  • neck type 3pc Wizard II neckbody

  • Basswood bodyfret

  • Jumbo fretsbridge

  • Edge III bridgeneck pu

  • INF3 (H) neck pumiddle pu

  • INFS3 (S) mid pubridge pu

  • INF4 (H) bridge pu

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7.3/10 (Počet: 4)
Zvuk:
7.3/10 (Počet: 4)
Vzhled:
8.3/10 (Počet: 4)
Kvalita:
8.5/10 (Počet: 4)
Cena:
9.3/10 (Počet: 4)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
7/10 -
Zvuk:
6/10 -
Vzhled:
7/10 -
Kvalita:
8/10 -
Cena:
9/10 -
Celkový dojem:
7/10 - Podle mě ideální volba pro začátečníky, kteří to ale s hraním plánují trochu víc do budoucna nebo by si rádi vyzkoušeli kytaru s tremolem, ale nevědí, jestli jim bude vyhovovat.
Zvuk:
6/10 - Snímače INF dávají i do o dost levnějších typů, takže nic extra. Taky se mi podělala jedna cívka na HB u krku, ale to spíš bylo tím, že jsem se v tom možná nějak šťoural, ale nevím to jistě. Každopádě zbývající cívka a snímače při následné opravě a šťourání už vše snesly. Zapojil jsem HB tedy jako singl a hraju dál. Ten zvuk co z toho krku leze, je fakt zajímavý, ale takový rozmatlaný.

Kytara opravdu mírně vrčí, než na struny přiložíte prsty. To je normální jev. Není to nijak výrazné ale doporučuju vyzkoušet na prodejně, jestli to náhodou třeba nedělá víc. Já jsem si toho každopádně všiml až po mém zásahu do elektroniky, takže opravdu nic vážného a na zesilovači to při normální hře nepoznáte. Ještě jsem si dodělal přívod kostry ke krytu potenciometrů (je na něm alobal), ale to tento efekt už moc nepotlačilo.

Celkově zvuk snímačů hodnotím tak 400-500Kč, ale zas je to doufám o to levnější a tak vám v budoucnu nebude tolik líto snímače vyměnit za lepší, než kdyby tam bylo něco lepšího. Ale zvuk v té cenové relaci jde.
Vzhled:
7/10 - Na viditelných částech zepředu i zezadu je lak opravdu kvalitní, ale po odkrytí zadního plastu je tam dost hrbolatý povrch. Pochybuji ale, že to bude i u novějších typů. Nijak zásadně mi to nevadí, pokud je kytara zadeklovaná, není nic vidět.

Osobně bych klidně oželel ty blesky na hmatníku, radši bych normální značky, ale na oko je to dobré. Pořád tu mám ještě normální značky na horní hraně krku.

Já jsem zvolil odstín JB Jewel Blue, mile mě překvapilo, že jde o lehkou metalízu, ale nemile, že je to o dost tmavší modrá, než co je na obrázcích, ale když jsem tuhle kytaru fotil, tak mi z toho vyšla úplně stejná světlejší barva. Příště bych volil normální černou BK nebo pak RG350EX BK (to je vzhledově takové dravější RG2550E).

JB se mi moc nelíbí, možná proto místo ní už dělají BLH (Blue Haze). :-)
Kvalita:
9/10 - Zpočátku jsem byl nešťastný z tremola (Floyd Rose Edge 3), protože prostě nedrželo ve střední poloze, ale chyba byla ve mě, resp. že jsem se držel bezhlavě manuálu (někdo v Ibanezu má holt v oblibě klávesy Ctrl+C a Ctrl+V). V rovině s tělem má být dolní hrana tremola - skrytá pod tělem, nikoliv horní (přeci jen to měli z výroby nastavené dobře). Vynesl jsem si dolní hranu tremola nad úroveň těla pomocí proužku lepící pásky (stačí i průsvitná, aby to nekazilo vzhled), pak už je seřízení tremola otázkou pár minut.

Tremolo docela drží. Myslím, že při dobrém seřízení to může po verglování s ním mít odchylku tónu max. kolem +-5% (podle ladičky v PC). A tremolo není plech, nýbrž odlitek, takže je to o něco tužší. Litá tremola mají už některé Ibanezy od 7500 myslím. Ladění taky drží překvapivě celkem dobře.
Cena:
9/10 - 10 773,- říjen 2005 - musiccenter.cz - Reklamoval jsem kytaru, co jsem měl předtím a umožnili mi po domluvě výměnu za jinou s doplatkem. Vybral jsem si tuto.
Obecně doporučuji skouknout e-shopy v Čr a uplatnit záruku nejnižší ceny.Kdybych tak učinil, hodnotím 10.
Celkový dojem:
9/10 - Velice slušně hrající a fungující kytara, asi jsem natrefil na dobrý kus. Postupem času se stala mojí jedničkou a předčí i podstatně dražší RG 870 QMZ.
Zvuk:
9/10 - Po osazení Alnico snímači od Radovana macha je to luxus. Orig. snímače nebudu raději komentovat, rovnou je zahoďte. To platí i u dražších Ibanezek...Můj kus je zvukově slušně vyvážený, šťávu to dostalo asi po roce hraní (pořízeno 08/2009).
Čtu tady, že někomu líp hraje GRG 170. Tak u mne to bylo přesně naopak, ta 170 mi absolutně nehrála, nedržela ladění a měla slaboučkej tón a nulovou rezonanci, prostě totální sr....nepomohli ani snímače SH a bytara šla z baráku
Vzhled:
9/10 - Klasika...krk je perfektní...Škoda, že se dělá jen černá (pro leváky)
Kvalita:
8/10 - Chce si to pohrát se seřízením a pak to ladí a drží velmi slušně. Pružiny tremola pravidelně vyměňovat. Kvalita kov. materiálu (tremolo, zámek, šroubky) je bohužel nic moc, pozor na stržení závitů (povedlo se mi). Upevnění páky ve futru je supr, levák nemusí řešit neustále povolování převlečné matice jako u FR. Bohužel pro leváky, nástupnický model tremola se k systému FR vrátil...
Cena:
9/10 - Já kytaru pořizoval ještě za plnou cenu, asi 11 200 Kč, postupně se dala sehnat až za 8990 Kč. Nyní se doprodává...
Já za ty prachy naprostá spokojenost.
Celkový dojem:
6/10 - Je to první vyšší RGčko. Ale skoro mi přijde, že lepší jsou "nejvyšší low endy". Mám ještě indonéské GIO GRG 170DX a to prostě hraje líp!
Zvuk:
8/10 - To je právě ten problém. V basech, power chordech je zvuk takový zastřenější, tupější, masivnější, ne tak pěkně barevnej, prskavej a stukturovanej jako u 170ky. PorovnávaL jsem dlouho a resumé je jasné.
Snímače nechme stranou, nejsou dobré, hlavně krk a střed, ale rockový Bridge pickup hraje celkem normálně. Ano, udělal jsem i kompletní čenž mezi 370 a 170. Ve snímačích to opravdu není. Ta 370 prostě není v basech tak jiskřivá. Howk.
Dodatek 9/2013 : Předchozí černou 370ku, Indonesia jsem prodal a nedávno jsem zakoupil 10 let starou, jetou 370ku, Korea. Je to nebe a dudy. Tahle je řemeslně lepší, struny jsou v ose a všechny snímače hrajou dobře (!!). Kobylka je Ibanez Edge Pro II. Prostě ještě starej, poctivější kus. Zvuk je parádní, žádná zastřenost nebo gumovost, naopak probarvnej živej tón. Jediná nevýhoda jsou slabší basy, v palmmutingu tolik nepumpuje. Škoda, ale třeba se ještě vyhraje.
Vzhled:
10/10 - Vypadá pěkně, u mě černé, elegantní. Klasický vzhled, bezvady.
Kvalita:
9/10 - Odpovídá ceně, nic nevytýkám, spokojenost. Struny nad hmatníkem maličko vyosené, tenké E mi ve výškách sklouzávalo z hmatníku.
Cena:
10/10 - Koupil jsem jí z 2. ruky poměrně výhodně.