Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Schecter - Hellraiser C-1

Hellraiser C-1

Schecter - Hellraiser C-1

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
9.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
10/10 (Počet: 2)
Vzhled:
10/10 (Počet: 2)
Kvalita:
8.5/10 (Počet: 2)
Cena:
9.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
10/10 - Nadstandardně vybavená kytara, která je celkem univerzální, i když primárně je spíše pro tvrdší muziku. Naprosto špičkový nástroj jak vybavením tak zpracováním, made in USA.
Zvuk:
10/10 - Je mi trapný dávat jenom desítky, ale nemůžu jinak. Zvuk je opět naprosto dokonalej a pokrývá celé spektrum. Spousty středů a temných basů ke kterým dodávají snímače i řezavé výšky – to je kombinace: mahagon, struny skrz a snímače EMG. Ideální na zkreslené rejstříky ať podlaďujete, nebo ne. Čistý zvuk je plný středů a kytara krásně zpívá. Zajímavostí je rozpojení snímačů, které umožňuje dosáhnout až „Stratovského“ zvuku, i když vyloženě agresivní prkenej funk a-la Telecaster asi nenajdete – jde pořád o nakrmené aktivní snímače. Kytara se umí chovat i jako Les Paul (ještě aby ne, když konstrukce je stejná) takže je krásně použitelná i například na blues, protože dává tučný plný tón.
Vzhled:
10/10 - Konstrukce – klenutá přední deska (obláčkový/plaménkový javor), tělo mahagon, hluboko vlepený krk 3ks mahagonu, hmatník rosewood, struny skrz tělo, mechaniky Grover, aktivní snímače s možností rozpojení na singly EMG-81TW a EMG-89, 1x tone 2x volume (pull – rozepínání snímačů), hardware černý chrom.

Vzhled – mám barvu „black cherry“ viz obrázek a opravdu neznám hezčí kytaru:o) Kombinace perleťového lemování (i na hlavě), černého chromu a krásné kresby dřeva v krvavě rudém odstínu je prostě dokonalá. Značky na hmatníku jsou zdobné perleťové kříže. Celý nástroj působý opravdu draze a luxusně.
Kvalita:
10/10 - Komponenty jsou vyráběné v Koreji, ale montáž a seřízení probíhá v USA – a je to znát. Zpracování naprosto perfektní, nenašel jsem sebemenší nedostatek. Mimch. neznám moc značek, které by v této cenové relaci vyráběly v USA.
Cena:
10/10 - Poměr cena/výkon je na této kytaře (a obecně na značce Schecter) to nejúžasnější. Jde bez nadsázky o naprosto luxusní nástroj, který snese srovnání s jakoukoli konkurencí a to za cenu kytary „nižší střední třídy“ nebo dnes už řekněme „střední třídy“. Cena se u nás pohybuje okolo 22 000,- (v USA 1000$) Já jsem si svůj kus nechal dovézt z US v roce 2008 v době kdy byl Dolar za 14 Kč:o)
Celkový dojem:
9/10 - Nemůžu jako levák nebídnout přímý porovnání s velkým počtem podobných kytar, takže těžko brát moje hodnocení jako nejrelevantnější. Ale i přesto, tahle kytara je neskutečná. Dosud jsem hrál na Jackson DK2 Dinky, oproti které je tenhle Schecter v dnešní době jen o 5000,- dražší. Rozdíl je asi jako mezi jetym Escortem 1997 a dnešní Alfou Romeo - tohle je opravdu luxus.
Zvuk:
10/10 - A jdeme do finishe. Totální masakr. S Jacksonou nesrovnatelný. Brnknete do strun a kytara zní ... a zní ... a pořád zní. Neuvěřitelnej sustain, čistota ve zvuku. Dost se nadává na EMG ve smyslu jejich dynamiky. Vim jedno - ty snímače jsou alespoň 2x víc dynamický, než pasivky "Ducan designed", co byly na Jacksonce. Mám Line6 Spider, všechny kytary co na něj kdy hrály zněly +- stejně. Neni se moc čemu divit, je to jen digitál. Ten Schecter i tak neuvěřitelně zlepšil zvuk. Hrál jsem s tim i na halfstack Dual Rectifier(zhruba hodinku) a výbornej zvuk. Ta kytara umí zpívat i hrnout. A ve skutečnosti je vlastně dost unverzální, vhledem k možnosti rozepnout obě EMG. Zahrajete si na ní úplně všechno, ale rozhodně její hlavní pole působnosti je tak trochu někde jinde:-).
Vzhled:
10/10 - Pro mě jeden z těch nejhezčích superstratů, co jsem kdy viděl. Přesně takový typ kytary bych si nechal postavit (kdyby na to přišlo, jen možná přírodní barvu bych si nechal). Klenutá přední deska, lemování atd.
Kvalita:
7/10 - Všechno je precizní - jen hmatník mi přijde "extra suchej"(?). Je to palisandr, ale je zkrátka takovej moc porézní oproti jinejm. Těžko to popsat. S tim souvisí i jedna drobná vada, kterou jsem nedávno objevil. Mezi druhým a třetím pražcem, skoro na vrchnim konci hmatníku, je docelá hluboká rýha. Vypádá to, jak kdyby při montování pražců kus prasknul. Je to hodně malinký, (chystám se to nafotit), ale asi to dám k nějakému kytarářovi na zakápnutí lepidlem, případně si nechám poradit, jen pro svůj klid. Tohle je důvod, proč kytaře nedávám v celkovém hodnocení 10. Když si jí budete kupovat, pořádně si tedy prohlédněte hmatník. Já si ho sice taky prohlídl, ale prostě jsem to neviděl - byl jsem v rozpoložení, že vůbec přišla a prostě jsem to přehlídl. Navíc to bylo to schovaný přesně pod strunou E. a taky pozor na hardware - je sice špičkovej co se týče materiálu, ale ten tmavej chrom je celkem nekvalitní, dost brzo se začne ošoupávat. Fail. Zbytek kytary je zpracován precizně.
Cena:
9/10 - Nakonec 22 700,- a z Musiccity. Snažil jsem se o ní od dubna letošního roku, až po 8 měsících se mi jí podařilo sehnat. Zkusil jsem všechno možný. Zároveň vyjadřuju neskonalou vděčnost panu Jílkovi z Musiccity za ochotu a trpělivost s jedním frustrovaným levákem. Levákům, kterým nestačí Stagg nebo Tenson, doporučuju zvolit jinej koníček, třeba pletení. Těch problémů okolo bylo opravdu mnoho a celej proces byl notně vysilující. Ale čekání se vyplatilo a kytara už je doma. Cena je vzhledem k charakteru kytaru velmi dobrá, stačí se podívat na specifikace.