Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Aria - XL-DLX

XL-DLX

Aria - XL-DLX

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7/10 (Počet: 1)
Zvuk:
7/10 (Počet: 1)
Vzhled:
8/10 (Počet: 1)
Kvalita:
5/10 (Počet: 1)
Cena:
6/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
7/10 - Pěkně vypadající a hratelná kytara s dobře padnoucím krkem, ale musíte mít zřejmě štěstí na kvalitní kus. Kvalita HW odpovídá cenové kategorii. Pokud porovnám s Cortem X-6 kterého jsem měl ve stejné době tak až na ten krk na celé čáře vítězí Cort.
Zvuk:
7/10 - S továrními snímači hrůza, sustain samozřejmě skoro žádný. Po výměně krku a snímačů za RM Pickups se to rapidně zlepšilo, ale ten zvuk byl stejně takový uječený, hodně navýškovaný.

Po výše zmíněné příhodě skončila doba kompromisů :-) Následoval prodej Arie, prodej Corta a koupě Jacksona DK2M.
Vzhled:
8/10 - Superstrat na které jsem já osobně zatížený, měl jsem černou, stříbrnou nedokázali sehnat. Co mě strašně rozčilovalo byl ten hrozný přepínač mezi poťáky - je na rozpojení cívek HB. Pod ním je podložka která tam evidentně nepatří, na jednom místě je taková pacička ohnutá směrem vzhůru, jakoby to byla nějaká podložka s aretací někam úplně jinam než na kytaru. Co se zase naopak osvědčilo je posunutí poťáku hlasitosti mírně "zpět" - tím se lépe zpřístupní přepínač snímačů, a je to opravdu poznat, je to hodně příjemná maličkost.
Kvalita:
5/10 - Kytara působila hodně kvalitně, lak bez chybičky, nepřesahující pražce, pěkně zpracovaná. Byla hodně, hodně lehká, tenký krk velmi pohodlný do ruky. Bohužel právě krk se stal zdrojem problémů, když jsem po měsíci sundal tovární devítky a natáhl osvědčené desítky. Krk se po sundání strun ohnul v místě třetího pražce a struny strašně drnčely, nedalo se na to hrát. Následovala návštěva u Standy Papeže, telefon do obchodu, reklamace a dva měsíce čekání na nový krk, který sem putoval kdo ví odkud, protože přišel bez jakéhokoliv loga na hlavě :-) A ta parodie na Floyd Rose co na té kytaře je ta byla snad z hliníku. Když jsem měnil struny tak jsem si všiml že kameny na horním zámku mají zespoda dost hluboké drážky, to samé kameny v tremolu, navíc se občas objevila pod břity tremola taková maličká špona, a to jsem páku prakticky nepoužíval. Stejná špona se objevovala i pod šrouby na horních zámcích.
Cena:
6/10 - Kytaru jsem kupoval fungl novou před Vánoci 2008 za 6.600,-Kč, což mi přišlo jako dobrá cena. Vzhledem k pozdějším problémům jsem to ale přehodnotil.