Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - DF-7 Distotion factory (x-série)

DF-7 Distotion factory (x-série)

Digitech - DF-7 Distotion factory (x-série)

distortion

Obsahuje 7 typů zkreslení převzatých od jiných firem :  •  Ibanez® TS-9

  •  DOD® Overdrive/Preamp 250

  •  Boss® DS-1

  •  Pro Co Rat

  •  Boss® Metal Zone

  •  DigiTech® Metal Master

  •  EH® Big Muff®

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
7/10 (Počet: 2)
Ovládání:
7/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
9/10 (Počet: 2)
Zvuk:
7/10 (Počet: 2)
Vzhled:
8.5/10 (Počet: 2)
Cena:
9.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
6/10 - Velice pestrý distortion, může posloužit k zvukovému nasměrování, celkový dojem je rozpolcený

+ zvuk některých presetů (DS1, TS9, MetalZone)
+ kompaktnost, bazarová cena
+ speaker simulacni vystup
- speaker simulacni vystup :)
- nemožnost provozovat na baterky (za pár minut je po ní)
- bez ukládání presetů menší využitelnost
Ovládání:
5/10 - knofliků je hodně, navíc sousých, takže to není vždycky jednoduché nastavení
Spolehlivost:
8/10 - nevypadá že by se měl kazit, měl jsem ho už z několikáté ruky
Zvuk:
6/10 - Digitalni simulace,.....kterou při slepém testu nepoznali respodenti napr. od Smrcka TS808.
Takze na nakopavani aparatu, zvukohledačství a experimenty je to zajimavá možnost. Využití komplikuje složitější nastavování, nemožnost ukládat presety, takže je to spíš studiová záležitost. Simulační výstup (kvůli kterému a velikosti) jsem si ho pořizoval je zklamání. Na webu jsou ukázky hodně slušně, mě se takovému zvuku nepodařilo ani zdaleka přiblížit a to se nepovažuji za neobratného ve výrobě ukázek. Některé presety jsou výborné, jiné slabší, a některé WTF (metal master). Kdyby byla možnost uložit aspon pár presetů a třeba je přepínat i externím FS, využitelnost by se výrazně zvýšila. Takto si pořizovat krabičku se 7 zvuky, když vlastně použít můžu jenom jeden (to přenastavování vás zaručeně brzo přestane bavit i ve studiu) je trochu podivne.
Vzhled:
7/10 - Neurazí, nadšení ve mě sice nevzbudil (potisk), ale v zásadě pěkný
Cena:
9/10 - na bazaru vyborná
Celkové hodnocení:
8/10 - V jedné krabičce sbírka legendárních zkreslovačů. Bohužel, digitální modeling je pořád znát. Plusem jsou přidané funkce - speaker simulátor, stereo výstup.
O něčem podobném jsem snil kdysi, když neexistovaly multiefekty, resp. byly nereálně drahé, a já toužil mít "vše v jednom". Částečně se mi to časem splnilo v krabce BOSS OS-2, která díky ovladači Color dokázala přejet od Drivu po plný Distortion - Fuzz. Dnes mám totéž v kopii od Behringer (OD100). DF-7 se jí koncepcí podobá, ale v digitálním provedení.
Ovládání:
9/10 - Je to na první pohled takový vybavenější Metal Zone, jeden dvojitý ovladač navíc. Nepochopil jsem, proč je na souosém poťáku opačně umístěná ekvalizace středů (Middle/Freq.). To mate. Napravo mechanický přepínač modelů.
Spolehlivost:
10/10 - Zatím ho mám chvíli jako zánovní a není nač si stěžovat.
Zvuk:
8/10 - Na DF-7 jsem se dlouho těšil. Digitálu jsem se neobával. Simulace celého aparátu + boxu je už prohraná bitva, víme, ale věřil jsem, že prostá nápodoba jednotlivé zkreslovací krabky by se podařit mohla. Někde to vyšlo, jinde už méně.
Popořadě: Tam, kde analogový purista nejvíce zavětří - Tubescreamer TS9 - hraje velice dobře. Měkce, reálně (porovnával jsem s overdrive Behringer a Marshall Drivemaster). Ani jeden tento originál jsem sice ke srovnání neměl, ale myslím, že by rozdíl patrný nebyl. Na DOD250 jsem nikdy nehrál, RAT jsem vlastnil kdysi, ale tyto zvuky mě nijak neoslovují. Takže paradoxně se nejlépe podařila simulace méně kreslících nakopávacích efektů, které tolik nevytváří vlastní barvu, jen dokreslují.
Půjčil jsem si BOSS DS-1 Taiwan abych porovnal. Simulace je takřka dokonalá, ale hnidopich rozdíl pozná. BOSS zní kulatěji, středověji, analogově. Simulace z DF-7 má o něco víc ostrosti, jedovatosti. Ale v kapele bych to poznával jen těžko.
Nejvíc mě ale zajímal Metal Zone MT-2. Originál mám, takže jsem porovnával. A tato kopie "generátoru metalového zvuku" se přílíš nepovedla, resp. pouze v omezených mezích digitálu. Ať jsem kroutil jak jsem kroutil, nedostal jsem z DF7 tu zdravou rockovou "rovinu" ve středech jako z MT-2. Pořád mi vadila nějaká trubkovitost, skleněnost, neplnost soundu. Tu prostou nenačančanou rvavost MT-2 jsem nenaladil. Vysoká podobnost, to ano, ale MT-2 to není a nebude. Bohužel, aspoň pro mě.
Metal master - škoda mluvit, ten bych oželel. Kdyby na jeho místě byl dnes populární nezkreslující preamp booster, třeba s compressorem, jejichž simulace by byla logicky bez problémů, byla by krabička užitečnější. Nicméně nezavrhuji ho tak jako většina kytaristů. Jeho problémem je to, že i při vypnutém speak. simulátoru zní, jako kdyby byla simulace repra přítomná. Prostě je hodně středovej a ještě musim určité pásmo na EQ stahnout. Ale pak je to docela slušnej modern higain pro linkové zapojení.
No a Big Muff jsem porovnal se svými stavěnými germaniovými Fuzz Face. Pěkně znějící dunivost a hltivost. Ale jinak DF-7 zase pokulhával. Hlavně při reakci na stahnutí volume na kytaře, u FF se zvuk krásně vyčistí a hlasitost zůstane, což DF-7 neumí zdaleka tak dobře !
A teď zas trochu pozitivně : Výhoda je equalizace basů a středů u krabek, které ji v originále nemají. Jednoznačně.
Potom speak. simulátor. U Digitech nikdy nebyl nic moc, ale použít se dá, v nouzi. Model zkreslovače je pevně svázán s modelem reproboxu, kombinovat nelze. To už bychom za ty prachy chtěli příliš. Navíc ale lze naprogramovat routing obou výstupů, vč. šířky sterea (asi nějaký Dubling, delay, nevím...). Výstupy dobře vybudí i sluchátka (!), takže s pomocí stereo kabelu "Y" máte v uších pěknej prostor. Speaker simulátor funguje i při režimu bypass, stereo efekt bohužel ne, ten zní jen při zapnutém zkreslení.
Porovnával jsem linkový výstup se Sp. sim. s nahranými vzorky mých dávných PODů a VAMPů. Není to samozřejmě totéž, ale klidně bych DF7 použil s podobným výsledkem.
Vzhled:
10/10 - Jde o zvuk, neřešim, ale černošedá je elegantní !
Cena:
10/10 - Koupil jsem ho na bazaru za pár stovek od jedné dobré duše, kterou tímto srdečně pozdravuju!