Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Marshall - Shred Master

Shred Master

Marshall - Shred Master

distortion

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8.5/10 (Počet: 2)
Ovládání:
9/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
8.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
9.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
9.5/10 (Počet: 2)
Cena:
8/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Celkově povedený pedál s širokou paletou zvuků. Mám ještě DS-1 a HM-2, ale už v podstatě jen v šufleti, Marshall je oba strčí do kapsy.
Ovládání:
10/10 - Ovládání jako klasický preamp na zasilovači tzn. Gain, Bass, Contour(ořez středů), Treble, Volume(output)
Spolehlivost:
7/10 - Robustní konstrukce. Jenom potenciometry (Gain a volume) začaly nějak chrastit.
Zvuk:
9/10 - Velice variabilní. Zvukově typicky zkreslení Marshall aparátů. Výborný pro jednokanálové zesilovače. Při rozumném nastavení se dá použít i u zkresleného kanálu. (Ve spolupráci s GD Mighty Mouse MKII Lead Channel vytvoří hlavy trhající zvuk!) Největší vliv na zvuk má ovladač Contour. Nevýhodou je nárust šumu při maximálním Gainu.
Vzhled:
9/10 - Oproti novějším pedálům od Marshallu takový obstarožní. Ovšem přesně tak, jak mám rád :-).
Celkové hodnocení:
8/10 - Dokonalá krabička před čistej lampovej zesík. Umí takřka celé zkreslovací spektrum. Od lehkého nabuzení po hutné zkreslení pro palm-muting. Tyhle starší modely se ještě dělaly v Anglii z pořádnejch součástek a je to znát. Současné krabky jsou o poznání horší, moc načančané. Tohle je obyčejný tranzistorový pre-amp a s lampou perfektně spolupracuje. S tranzist. combem jsem efekt zkoušel taky, to už taková sláva není, ale i tak se to dá.
Ovládání:
8/10 - Pomocí 5-ti knoflíků naladíte co potřebujete. Drive nedávat na maximum, tam už začíná nekontrolovatelná vazba, Bass má skvělý záběr, opravdu dá zkreslení masivní spodek, Treble-nejsou tak výrazné, ale aspoň neskřípou a nepískají, Contour-hlavní zbraň efektu, jakési parametrické vyříznutí středů-to právě mění charakter od soft blues po hig-gain! Nejvyšší hodnota opět není moc použitelná. Level-mám většinou na maximum, krabička by mohla mít možnost hlasitějšího výstupu. Ale asi za cenu poškozením zvuku nějakým dalším zesilovačem. Mě to stačí i takhle. Obrovské plus je thrue bypass přepínač-nezapnutý nekurví zvuk, navís krabička je průchozí pro signál i při odpojené baterce nebo napaječi!
Spolehlivost:
10/10 - Jednoduchá bytelná konstrukce, mechanický přepínač, knoflíky i po těch letech chodí přiměřeně ztuha a nechrastěji, prostě anglická preciznost.
Zvuk:
10/10 - Jak už jsem psal výše, geniální krabice pro lampový zesilovač. Já jí používám před ESH 50W v případě, že je podpětí a vlastní zkreslený kanál v zesilovači nehraje dobře. Pak Shredmaster udělá na čistém zvuku SKORO přesně to, co zkreslená lampa. Hlavně díky basům je zkreslený zvuk "uvěřitelný", přitom nepřeplácaný, nepřebustrovaný, jak to dělají ostatní krabice (BOSS, Ibanez). Kvalita Shredmasteru je právě v téhle uměřenosti, přirozenosti. Zkoušel jsem přez něj hrát pomocí Speak.sim. Behringer i do compu. Tam jsou výsledky trochu horší, zkreslení trochu víc bzučí, ale i tak se dá snést. Ale pro reálný aparát je to snad to nejlepší, co jsem zatím na podlaze měl.
Vzhled:
10/10 - Krabice je větší než je dnes zvykem, aspoň se neztratí. Dva ohýbané plechy. černý nátěr, stříbrný switch, šedé knoflíky, nápis. Mě se líbí moc, víc než současné kýčovitě stříbrné Marshally.
Cena:
8/10 - Koupil jsem už krabku trochu jetou za 1500, což je myslím odpovídající, spokojenost.