Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Yamaha - EG-112

EG-112

Yamaha - EG-112

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
5.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
5.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
7.5/10 (Počet: 2)
Kvalita:
4/10 (Počet: 2)
Cena:
6.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
6/10 - Nedoporučuji kupovat, doplatíte na to nespočetnými drobnými opravami a úpravami. Nestojí to za to, lepší je koupit si dražší nástoj s kvalitnějším dílenským zpracováním a z hodnotnějšího materiálu. Rozhodně vám vydrží déle a nebudete se muset otravovat s "nedodělávkami". Tohle byla moje první elektrika, rozhodně ji nikdy neprodám. Hodně jsem se na ní naučil, tehdy, jako pro začítečníka, mi stačila bohatě, akorát mě otravovaly ty její neduhy, které se objevily časem.
Zvuk:
6/10 - Dřevo docela překvapivě rezonuje, až jsem to cítil na břiše (při hraní ve stoje). Sustain to ale paradoxně dlouhej nemá (ani se nedivím, vzhledem k použitému materiálu). Příjemně mě překvapily snímače, na které si nemůžu stěžovat. Hlavně humbucker vyniká svým čitelným jasným zvukem. Všechny tóny jsou konkrétní, i při velkém zkreslení.
Vzhled:
7/10 - Kopie Stratocasteru s trochu většími výkroji těla, barva černá s bílým pickguardem. Vzhled dřeva působí laciným dojmem.
Kvalita:
4/10 - Je to z Indonésie, krk je javorový, u těla si nemůžu být jistý, je to nějaký levný dřevo, slepený z několika kusů a překrytý silnou vrstvou laku. Krk byl k tělu přišroubovanej mírně nakřivo, otvor na tremolo je vyříznutej taky šejdrem. Tremolo je dost nekvalitní, struny se rozlaďujou, vůbec jsem ho nepoužíval, zafixoval jsem ho napevno pěti plně přišroubovanými pružinami. Ladicí mechanika taky nestála za nic, koupil jsem si novou od Gotohu. Použité potenciometry jsou laciné šunty, "praská" v nich při otáčení. Pětipolohový přepínač vypověděl asi po dvou letech službu, vykloktal se a je v něm špatnej kontakt. Pražce jsou z velmi měkkého materiálu, takže se snadno v nich vytvoří rýhy, které je pak nutno zabrousit. Konektor na jack jsem po půlroce musel vyměnit, jack se v něm doslova pohyboval a to pak dělá hrozný pazvuky. Snímače jsou úplně obyčejné a laciné, v sestavení H-S-S, docela mě překvapily svým dobrým zvukem. Krk mi po koupi nějakou dobu ještě pracoval, výstuhou jsem si ho srovnal, do teď je furt rovnej. Nultý pražec byl z tvrdého plastu a měl mělké rýhy, což mělo za následek vyskakování strun ven při vytahování. Navíc rýhování nebylo precizně provedené a struny neladily do akurdů. Musel jsem si nechat nulťák vyměnit za kvalitní ebenový u kytaráře.
Cena:
6/10 - Koupeno koncem roku 2002 za 5100,- Kč v prodejně Yamamusic v Praze na Jungmaňáku. Tehdy to byla ještě dobrá investice pro hráče, kteří se teprve seznamují s hrou na elektrickou kytaru. V současné době už zaplavily náš trh čínské firmy zn. Stagg či Dimavery, které mohou snadno konkurovat po všech stránkách. Je u nich srovnatelná kvalita za cenu řádově až o 2000,- nižší. Hlavně si mezi nimi můžete v klídku vybrat, protože jich jsou v obchodech desítky kusů. Tuhle Yamahu jsem si nemohl vybírat z několika kusů, ani jsem nad tím tehdy nepřemýšlel, protože jsem na el. kytaru teprve chtěl začít hrát.
Celkový dojem:
5/10 -
Zvuk:
5/10 -
Vzhled:
8/10 -
Kvalita:
4/10 -
Cena:
7/10 -