Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Behringer - MIDI Foot Controller FCB1010

MIDI Foot Controller FCB1010

Behringer - MIDI Foot Controller FCB1010

MIDI kontroler se dvěma výrazovými padály, 10 bankami s 10 presety a 2 programovatelnými spínacími relé.

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 4)
Ovládání:
8.5/10 (Počet: 4)
Spolehlivost:
7/10 (Počet: 4)
Vzhled:
8/10 (Počet: 4)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Vynikající možnosti tohohle kontroléru ho řadí určitě do vyšší třídy. Při upgradu na neoficiální verzi firmware můžete FCB rozšířit o StompBox Mode.
Ovládání:
9/10 - Jednoduché. Ale radši si vezměte k ruce anglický manuál, který je psán pro novou verzi firmware. Trošku mě vadilo že pokud jsem používal FCB na ovládání mulťáku v mém bývalém kombu Vintager-AC112, LEDky u pedálů se nechovaly jak u klasických krabiček. Sešlápli jste jednou - LEDka se rozsvítila, preset se aktivoval. Sešlápli jste podruhé - efekt se bypassnul, LEDka svítila pořád. Měl by to řešit upgrade na neoficiální firmware, který se potuluje někde na netu (nebo naprogramované eepromky se dají sehnat někde na ebayi), který ma StompBox Mode.
Spolehlivost:
6/10 - Za dobu, co jsem ho používal, žadný problém. I když časem určitě půjdou do kopru spínače a ty plastové pedály taky nevím. Dílenské zpracování nic moc. Na první pohled to vypadá pekně, ale na druhý a třetí pohled zjistíte, že mate jeden pedál uhnutý šejdrem a spodní krycí plech po odšroubování už nejste schopni napasovat zpátky, protože díry na šroubky nesedí přesně. Prostě taková čínská fušeřina s Německým futrálem.
Vzhled:
10/10 - Profi. Tohle se Ulimu povedlo. Desighn podobný jejich mixpultům
Cena:
10/10 - 2004 za 6000,-
Celkové hodnocení:
9/10 - Cenove je to bomba a moznosti jsou fakt super. Zadnej pedal co vim tolik nenabizi.
Ovládání:
10/10 - Ovladani je v pohode, neprogramoval jsem ho a tak muzu dat s klidem 10 bodu. Expression pedaly zatim nepouzivam. Nastavene pomery hlasitosti mam v jednotlivych bankach svyho preampu. Casem mozna s dalsim efektem je vyuziji. Co jsem ocenil: zapojil jsem do Carvina TN100 a hned to jelo a prepinalo banky tak jakypak copak :))))
Spolehlivost:
5/10 - Bohuzel zhruba po pul roce odesel jeden spinac a to cislo 10. Zadna tragedie, ale kdyz ho dam vyreklamovat, bude reklamace trvat mesic a co do te doby budu pouzivat nevim. Osobne se pomalu zacinam vyhybat vyrobkum Behringer, nicmene Roland stoji 2x tolik a nema ty moznosti takze proc nereklamovat a nereklamovat a nereklamovat. Pri nakupech zarizeni Behringer si proste musite koupit rovnou 2 kousky :))))
Vzhled:
7/10 - Vzhled je dobrej, jak rika Kamzi dobry rozmisteni. Kazdy pedal ma u sebe diodu coz je takly fajn .Na velikost doporucuju solidni velkou tasku (hokejova VHV bude stacit) :))))
Celkové hodnocení:
9/10 - Za ty prachy prostě úžasné. Dva výrazové pedály jsou akorát. Jeden používám u všech presetů na volume, druhý u některých presetů na efekty.
Ovládání:
7/10 - Postup konfigurace je kapku složitější. Když s tím dlouho nedělám, těžko se vzpomíná co kde kdy zmáčknout. Otázkou je, jestli by šlo s tímhle displayem a pár LEDkama vymyslet něco lepšího. Grafický display by možná pomohl, ale tady je asi zbytečný. Samotné používání v praxi je naprosto jednoduché a standardní.
Nemám MIDI preamp a tak vítám relé spínané výstupy. Jsou sice jen 2, ale na přepnutí kanálů stačí. 4 by byly lepší.
Spolehlivost:
8/10 - Vypádá celkem bytelně a mým nášlapům zatím úspěšně odolává. Jediný problém jsem měl s výrazovými pedály, než jsem na webu Behringera našel návod na jejich kalibraci. V mém manuálu o tom není ani zmínka! (Teď už to tam údajně píšou)
Vzhled:
7/10 - Vzhled je ok. Všechno je rozmístěno tak, že nejde šlápnout vedle. Daní za to je přílišná velikost ;0( Kdyby Behringer vyráběl menší variantu, třebaže s méně presety na banku, šel bych raději do ní.
Celkové hodnocení:
9/10 - Poměr cena/výkon je super. Takhle mašinka umí věci, který se vyrovnají o dost dražším controlerům.
Ovládání:
8/10 - Ovládání je celkem pohodlný, akorád expression pedály mi přisli moc měkký, ale to se dá poupravit dotažením šroubků. Jinak progrmování je trošku křecovitý a je nutno programovat jeden preset po druhým, což je strašně zdlouhavý, ale i tak se to nechá zmáknout. (proto jenom 8)
Spolehlivost:
9/10 - Zatím sem s ním žádný problém neměl. Funguje v pohodě. Je i celkem bytelnej, ale zato není úplně nejlehčí.
Vzhled:
8/10 - Vzhled mi příjde standartní. Je dost velkej(mozna zbytečně). A co do krásy, no All Access je mnohem hezčí, ale taky mnohem dražší. Takže za ty prachy je FCB taky peknej ;-)