Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - RP1

RP1

Digitech - RP1

kytarový procesor

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
7/10 (Počet: 1)
Ovládání:
9/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
4/10 (Počet: 1)
Zvuk:
8/10 (Počet: 1)
Vzhled:
8/10 (Počet: 1)
Cena:
7/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
7/10 - Na svou dobu slušný multiefekt, dnes už ale samozřejmě překonaný...
Ovládání:
9/10 - Přestože má tento mulťák spoustu možností, ovládání a nastavení všech parametrů mi připadá velmi logické a účelné a dá se vpodstatě zvládnout i bez manuálu.
Spolehlivost:
4/10 - Tady byl trochu problém... zpočátku se mi stávalo, že ihned po zapnutí se choval zcela nepředvídatelně displej a ledky, blikaly zcela chaoticky. Pomohlo až několikeré zapnutí a vypnutí. Nakonec pomohla demontáž a zamačkání všech integrovaných obvodů do objímek. Další problém je velké zahřívání od napájecího zdroje, který je uvnitř efektu. A chybí síťový vypínač.
Zvuk:
8/10 - Stereo multiefekt má 75 továrních a 75 uživatelských presetů. Efekt je řešen jako hybridní - kompresor, overdrive, ekvalizér a speaker simulátor jsou analogové, reverb, delay, chorus a flanger jsou řešeny pomocí DSP. Jediný použitelný ze všech čtyř overdrive se mi zdá "heavy sustain", ostatní jsou příliš bzučivé. Velké možnosti nastavení má delay (4-tap), ostatní efekty jsou v pohodě. Velká variabilita je i v možnosti vzájemného mixu všech efektů. Efekt obsahuje 3 pevně nastavené speaker simulátory a 5 uživatelsy nastavitelných. Dá se použít např . pro nahrávání přes zvukovku do PC, v nouzi i live do mixu a do PA. Pochvalu zasouží bohatá MIDI výbava, má dokonce MIDI IN/OUT/THRU. Efekt disponuje i efektovou smyčkou. Chybí ovšem ladička a z efektů bych uvítal ještě alespoň phaser (ten se ale dá zapojit třeba do oné efect loop...). Ale před 15ti lety byla firma Digitech jistě ráda, že toho do přístroje tolik "nacpala"... takže torchu shovívaosti, prosím :))
Vzhled:
8/10 - Konzervativní, účelný
Cena:
7/10 - Jelikož jsem jej kupoval jako novinku, stál v době své největší slávy (1992) cca 18.000Kč, tenkrát ještě Kčs.