Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - RP20

RP20

Digitech - RP20

kytarový procesor, tube

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
10/10 (Počet: 1)
Ovládání:
9/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
10/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Cena:
9/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
10/10 - Tento procesor NENÍ pro muzikanty, kteří neví o tvorbě zvuku a efektech téměř nic a hledají systémem pokus - omyl. Zvuk, který se dá z tohoto efektu dostat je barevný, rozmanitý. Čisté zvuky jsou vskutku luxus a zkreslené na kategorii multiefektů víc než skvělé. Efektu sluší koncový zesilovač nebo zapojení do returnu eff. smyčky. Se zapojením do preampu zesilovače nemám dobré zkušenosti. "Svůj" zvuk si může najít téměř každý, vyžaduje to trpělivost.
Ovládání:
9/10 - Jediné, co mi při ovládání schází jsou knoby pro zadávání parametrů (vyřešeno u vyšších verzí Digitech 2112, 2120) a eff. smyčka. Když si na systém zvyknete, je ovládání vcelku jednoduché a přehledné. Je možné propojit přes MIDI s PC a pomocí SW RPEDIT provádět programování z PC.
Spolehlivost:
10/10 - Nikdy jsem s tímto zařízením po dobu 9 let, co na něj hraji neměl jediný problém.
Zvuk:
10/10 - Po upgrade firmware na poslední verzi jsou zde obsaženy všechny efekty a vymoženosti následovníka RP21 vyjma S/PDIF výstupu. Zvuk jak do mixu PA tak do komba (return smyčky,tranzistor + Celestion)je velmi dobrý. Lampa v preampu je znát, možnost míchat lampové a tranzistorové zkreslení v několika variacích, digitální část, kde nechybí snad nic, možnost detailního nastavení - prostě super. Bohužel v rámci "modelářů" digitech opustil tuto cestu, osobně si myslím, že je to škoda. Dle mého názoru mi špičkový zvuk nikdo nedá, musím si jej dle obrazu svého vytvořit. RP 20 je velmi solidní nástroj k této tvorbě.
Vzhled:
9/10 - Kovové tělo efektu, velký přehledný display(to už se dneska na kyt. eff. skoro nevidí), 12 pedálů + 1CC. Vzhled velmi efektní a praktický, mezi pedály je dost místa, nejsou jen na "japoskou" nožku.
Cena:
9/10 - Kupoval jsem starší za 24tis. v roce 1998.