Produkty

Recenze a hodnocení produktů

M-Audio - Jam Lab

Jam Lab

M-Audio - Jam Lab

zvukovka
USB zvukovka

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
10/10 (Počet: 1)
Ovládání:
0/10 (Počet: 0)
Spolehlivost:
0/10 (Počet: 0)
Zvuk:
0/10 (Počet: 0)
Vzhled:
0/10 (Počet: 0)
Cena:
0/10 (Počet: 0)

Recenze:

Recenze : M-audio Jamlab

Recenze : M-audio Jamlab

13.12.2005 - Kategorie: PC komponenty
Jednoduchá mrňavá externí zvuková karta, ke které se stačí připojit a můžete hrát...

Tuhle novou hračku od M-audia skoro nemá ani cenu popisovat. Její instalace i používání jsou totiž tak jednoduché, že snad ani jednodušší již nemůže být. A to bude asi i účel. Krabička, která se vám vleze do kapsy, má rozměry zhruba 9x6 cm. K počítači se připojuje přes USB kabelem dlouhým metr a půl, který je napevno připojen ke krabičce.

Jamlab obsahuje pouze dva konektory - vstup pro jack 6,3 a výstup na reprobedny nebo sluchátka (malý jack). Funkce karty je indikována červenou diodou a to je vlastně vše, co o vizuální podobě karty můžeme říct.

Instalace ovladačů a přiloženého softwaru zabere sakumprásk pod deset minut, všechno probíhá formou odklikávání nabídek a instalace po vás prakticky nic nechce, maximálně vám nabídne možnost změny umístění v adresářové struktuře.

Po instalaci tedy nakonec máte na kompu samotné ovladače pro Jamlab, GTplayera a několik ProSessions Samplů plus MP3 s různými bicími patterny.

V tuto chvíli jsem se na určitý moment zadrhl. V dolním panelu již se objevila ikonka Jamlabu, GTplayer už rovněž nabízel Jamlab jako použitelné zvukové zařízení, ale kde nic tu nic, prostě ticho se linulo z repráků (že by stávka dýdžejů ? :-)

Celý problém vyřešil restart počítače. Po restartu xpéčka začala zuřivě nacházet zvuková zařízení a připravovat je k použití, no a pak už bylo vše naprosto OK a mohl jsem začít hrát.

Karta se ovládá kliknutím na ikonu uhnízděnou v panelu. Lze nastavit vstupní gain, výstupní úroveň, latenci, nebo celý výstup utlumit. To je vše, zbytek už zajistí GTplayer, přes který vám vlastně vytvoří kytarový aparát. Bez softwaru vám karta příliš nepomůže a GTPlayer je dobrá volba. O této aplikaci zcela jistě ještě psát budeme.

Když to velmi stručně shrnu, tak Jamlab je externí zvukovka, která se může sejít kytaristům, kteří nemají rádi zbytečné komplikace a jde jim čistě o to, aby si zahráli. Zvukovka je nezatěžuje zbytečným počtem ovládacích prvků, instalace a zapojení je jednoduché. S těmito vlastnostmi lze kartu využít lehce jako mobilní - prostě potřebujete bubeníkovi ukázat nějaké nápady, tak jen zasunete katu do USB, mezi řečí nainstalujete ovladače a můžete mu zahrát pár svých nápadů. Prostě nic se neřeší, nic nenastavuje, userabilita je maximální. Samozřejmě není to karta na hard disk recording.

Hodnocení produktu :

Infernal
Diskuse k článku

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
10/10 - K plne spokojenosti tuto zvukovku pouzivam pro nahravani do notebooku. Bez problemu pracuje s operacnim systemem Linux.