Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Engl - E325 Thunder 50

E325 Thunder 50

Engl - E325 Thunder 50

hlava

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
9.5/10 (Počet: 4)
Ovládání:
10/10 (Počet: 4)
Spolehlivost:
9.8/10 (Počet: 4)
Vzhled:
9.5/10 (Počet: 4)
Zvuk:
9.3/10 (Počet: 4)
Cena:
8.8/10 (Počet: 4)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
10/10 - Skvělý zesilovač, malý, hezký a hlavně zvukově výborný. Jediná výtka (a důvod prodeje) - problém s nastavením čistého a zkresleného zvuku zároveň. Dokud jsem potřeboval jen zkreslený zvuk a čistý vůbec nebo minimálně, nevadilo mi to. Přesto dávám 10, protože je to prostě výborný zesilovač a zanechal ve mně jen ten nejlepší dojem. Možná trochu z nostalgie - moje první lampa.
Ovládání:
10/10 - Tady není co hodnotit, tohle zvládne snad každý. Všechno je jasné na první pohled zepředu i zezadu.
Spolehlivost:
10/10 - Měl jsem ho cca 2 roky a za tu dobu jsem dvakrát měnil lampy - po koupi a před prodejem. Ta druhá výměna byla neplánovaná a proběhla proto že zesilovač začal vrčet, tak jsem ho odvezl k P. Faiereislovi. Odešly nějaké kondenzátory, prý se to stává, no a ty lampy mi P.F. vyměnil jako bonus :-) Jinak nikdy žádný problém, žádné praskání pojistek, zlobení na koncertech, prskání poťáků a podobně.
Vzhled:
10/10 - Thunder je krásně roztomilý svou velikostí, je totiž fakt maličký. Ale to jenom klame tělem - je to prostě vlk v rouše beránčím :-) Uvnitř téhle malé škatule je ukrytá bestie.
Zvuk:
9/10 - Dá se nastavit krásný čistý zvuk i parádní zkreslený. Žádný problém se společnými korekcemi krom gainu. Nikdy se mi nepodařilo zesík nastavit díky společnému gainu tak, aby šly oba zvuky (crunch nepoužívám) hlasitostně dohromady. Vždycky se jednalo o jakýsi kompromis, na který dojížděl čistý zvuk. Vždycky byl díky společnému gainu trochu našpiněný - možná i díky humbuckerům na kytaře. Ale zkreslený zvuk byl opravdu bomba, takový hodně pevný a průrazný, nikdy jsem neměl problém se v kapele slyšet, ať už jsem hrál jako jediný kytarista nebo i s druhou kytarou. Používám kytary v E a D ladění a Thunder s tím neměl žádný problém, znělo to vždycky dobře. Jinak žádné ruchy, šumy, brumy ani zde tolikrát zmiňované rádio :-)
Cena:
9/10 - Koupil jsem ho použitý i s FSW za 19k (tuším zima 2008) od prvního majitele. Mohlo by to být míň, to vždycky, ale za tu cenu prostě stojí.
Celkový dojem:
9/10 -
Ovládání:
10/10 -
Spolehlivost:
10/10 -
Vzhled:
9/10 -
Zvuk:
9/10 -
Cena:
9/10 -
Celkový dojem:
9/10 - Malá hlava o nemalém výkonu a třemi (!) kanály s odstupňovaným zkreslením od Clean po Metal. Jednoduchá, přehledná, žádné zbytečnosti, ale dospělý, moderní zvuk s hi gain zkreslením. Daní za jednoduchost jsou omezené možnosti čistého kanálu.
Oproti velkým hlavám se daleko lépe přenáší, váha je o něco přijatelnější a kompaktnost rozměrů je při stěhování neocenitelná.
Ovládání:
10/10 - 7 knoflíků pro nastavení zvuku bohatě stačí. Mám zkušenost s velkými hlavami, kde mi už z těch možností šla hlava kolem. Thunder je pohoda. Efekt. smyčku nepoužívám na efekty, ale na nahrávání linkou do compu, Send funguje perfektně, i v režimu Standby. Místo dvoutlačítkového pedálu používám jen obyč., pro Clean/Lead a pracuje dobře.
Spolehlivost:
9/10 - Zatím nemám co hodnotit. Mám Thundera měsíc a hraje bez problémů. Předchozí majitel ho měl 3 roky. tak snad vydrží.
Vzhled:
9/10 - Jsem fakt unešenej. Menší bedýnka obsahuje vše nutné pro lampovej zesák. Masivní síť s logem (škoda, že je za ní plná deska a ne otvor pro větrání - chlazení a pohled na lampy, možná časem dodělám). Parádní je ten broušenej čelní plech. Vyšší modely maj zrcadlo - děs ! Knoflíky-ptačí hlavy jsou perfektní, okamžitě vidím pozici a za hrot pootočim i jednim prstem.
Zvuk:
9/10 - Viz výše. Paráda. Už jsem pár zesíků měl a tenhle se mi zatím líbí nejvíc. Silné, ostré zkreslení, žádná zahuhlanost. Snad jen o něco vyšší šum u Lead Channel. Zkoušel jsem i vyměňovat elektronky v preampu. Šum i struktura zkreslení se slyšitelně měnila, nakonec jsem ponechal původní ECC83 Engl.
Porovnával jsem Thundera s Fireballem 100W. Ten má jakoby plnější, napranější zvuk, ale to je myslím výsledek těch Deep a Bright Switchů a td. Nevím, jestli to je to pravé pro lampovej zvuk při plné hlasitosti. Thunder je zesík v základním zapojení a taky tak hraje. Nic víc bych neupravoval.
Zvuk nahraný linkou do compu, doplněný impulsní simulací reproboxu, je v podstatě totožný s preampem Engl E530. Takže Thunder poslouží dobře i jako lampový preamp do domácího studia.
Cena:
8/10 - Z druhé ruky za 12t., což je odpovídající. Předchozí, vybavenější zesíky byly podstatně dražší.
Celkový dojem:
10/10 - Malý velký zesilovač...na své rozměry obrovský zvukem. Pokud někdo chce malý, ale hlasitý zesák, neváhejte. Investice se vyplatí a jeho zvuk je pevnější, než Mesa. Nemusíte mít obavu, že se vám v kapele ztratí. Krásně proleze i tím nejhustějším roštím. :-)))))
Ovládání:
10/10 - Jednoduché, intuitivní a přehledné. Na tom se prostě zvuk kroutí jedna radost...člověk ví, kam sáhnout.
Spolehlivost:
10/10 - ENGLy obecně jsou známé svojí bytelností a spolehlivostí...vím, o čem mluvím. Mám 11 let starého Blackmorea a drží jako čert...
Vzhled:
10/10 - Je krásný a moderní. Trubky jsou sice trubky, ale tenhle "prcek" by s něma vypadal akorát legračně a směšně.
Zvuk:
10/10 - Zvuk je bomba. Čistý umí být opravdu čistý, crunch se krásně nese (jak už to ENGL umí) a lead kanál je strašně moc podobný Powerballu. Jak já říkám - je to "malinkatej ďábel", nebo taky "dravec". :-)))
Cena:
9/10 - Mám ho z druhé ruky, i když zánovní...hlavy typu Marshall nebo Laney se dají sehnat okolo 15ti tisíc, toto stálo skoro jako nové. Přesto se investice vyplatí. :-)