Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Marshall - 8240

8240

Marshall - 8240

kombo

  • 40x40 Watt

  • 2x12 Stereo Chorus

  • kombo

  • podobné modelu 8080 ale bez Stereo Chorusu a Reverbu

  • stereo Line Out

  • parallel Effects Loop


Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7.7/10 (Počet: 3)
Ovládání:
8/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
9/10 (Počet: 2)
Vzhled:
8.7/10 (Počet: 3)
Zvuk:
9/10 (Počet: 2)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
9/10 - nechám na vás :)
Ovládání:
8/10 - bez komentáře - mně vyhovuje - jenom škoda že je reverb společný pro všechny kanály.
Spolehlivost:
9/10 - kvalita - je to poctivý kombo, mohlo by bejt trochu lehčí :)

poruchovost - nezaznamenal jsem zatim žádnou poruchu
Vzhled:
10/10 - .....Marshall :)
Zvuk:
10/10 - předeme upozorňuji že hraju na ESP s aktivními smínači

čistej - standart, co má hrát to hraje
crunch - ostrej průraznej, ale něco mu chybí

OD1 - klasické zkreslení hodící se pro každého rockera
OD2 - thrasové zkreslení - při použití Counture se z něj stává docela slušná pila.
Cena:
10/10 - koupil jsem ho v roce 2007 od jednoho týpka za 8000 - ve výbornym stavu, takže jsem jenom zapojil a hrál jsem, teď někdy ho chci dát na "technickou". Za tu cenu výbornej aparát.
Celkový dojem:
6/10 - celkove mi to pripada nejvhodnejsi na silne zkreslene zvuky jako predevsim metalove..na cistem Marshallovskem kanalu neni prilis mnoho k obdivovani,a tak vyslednou znamkou je 6.
Vzhled:
9/10 - vzheld je vynikajicne dobry,uz kvuli dvojici kvalitnich repraku..
Celkový dojem:
8/10 - .. můžu říct, že mi takovýhle kombo docela vyhovuje. Výkon je dostatečnej a zvuk na mý hraní taky. Samozřejmě až si něco našetřim a budu cejtit, že mě to kombo brzdí, tak si koupim celolampu, ale v rámci možností je tenhle hybrid dobrá volba. Cena cca 10-15T za použitý kombo není až tolik. Pokud si někdo chce koupit kombo na rock/hardrock/metal/punk v týhle cenový kategorii, tak mu ho klidně doporučím.
Ovládání:
8/10 - Ovládání není úplně nejjednodušší, ale po pár zkouškách už se v něm vyznáte jak po másle. Na kombu je jeden Volume potenciometr pro oba kanály. Pak jsou na čistym klasický věci - Gain, Middle, Treble, Bass a přepínání - Clean/Crunch. Pro zkreslenej jsou tu Gain, Middle, Treble, Bass, Volume pouze pro zkreslenej kanál, přepínání OD1/OD2 a geniální poťák Contour pro ovládání zkreslení. Pak tam ještě najdete ovládání hlasitosti pro vstup efektový smyčky, citlivost vstupu, Reverb, a Rate+Depth pro Chorus. Zepředu jsou vstupy pro kytaru, mono výstup pro efektovou smyčku a dva mono vstupy pro efektovou smyčku, takže si efekty můžete dle libosti namíchat doprava a doleva. Vzádu je zdířka pro footswitch a výstupy na PA.
Spolehlivost:
9/10 - Mám ho z druhé ruky asi třičtvrtě roku a zatím bez problémů /jeden poťák trochu chrastí, ale to se dá vyměnit/. Všechno je bytelně přidělaný, nic neupadává, nevynechává ... /což se o nových kombech říct nedá/
Vzhled:
7/10 - Není to Orange ale klasika ala Marshall nikoho neurazí. Mě se celkem líbí.
Zvuk:
8/10 - První kanál má možnosti Clean a Crunch - druhou vpodstatě nepoužívám. Zvuk není nic extra ale hraje co má. Ale zejména kombinace Clean+Chorus se mi hodně líbí, má krásnej tón. Co se týká zkreslení, tak toho má kombo víc než dost. Jednak je tu OD1, který bych doporučil na lehce nakreslené zvuky /beglajty apod./, pak je tu OD2, který má zkreslení hutnější, líp reaguje třeba na tlumený zvuk. Pak je tu ještě jedna vychytávka - Contour, který umožňuje zvuk otevřenější až hodně zahuštěný .. Myslim, že pro metalisty je tohle naprosto ideální kombo, ale rock se na to taky dá hrát celkem bez problémů. Jak už jsem napsal Chorus se výborně hodí pro čistý kanál, nebo pro prodloužení tónu na sóla. Reverb je klasická věc, každý to zná. Nejlíp se kombo cítí při hlasitostech kolem poloviny, víc nehraju /nechci ohluchnout a ani by to nemělo smysl - 80W - a navíc by kombo mělo mít ještě nějakou rezervu v hlasitosti/. Hodně záleží taky na pozici reproduktor/hráč, ale to je asi každýmu jasný ... Je tam lampa v preampu, takže zvuk není klasický nakřáplý tranzistor, ale už o něco čistější.