Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Behringer - GMX210 (V-tone)

GMX210 (V-tone)

Behringer - GMX210 (V-tone)

kombo
Výkon 2x30 W, repro Jensen, 2 kanály, efekty, ladička.

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
6.5/10 (Počet: 2)
Ovládání:
7.5/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
6/10 (Počet: 2)
Vzhled:
8/10 (Počet: 2)
Zvuk:
7/10 (Počet: 2)
Cena:
7.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
7/10 - Průměrné tranzistorové kombo za vinikající cenu.
Ovládání:
9/10 - Kombo je vybaveno dvěma identickými kanály, Každý kanál obsahuje kromě klasických korekcí amp modeling (3x třípolohový switch) a efektovou jednotku....na muzikant.cz se dá stáhnotu manuál v češtině nechce se mi popisovat popsané....
Spolehlivost:
8/10 - po roce a půl zkoušení přenášení a koncertování bez problému
Vzhled:
8/10 -
Zvuk:
7/10 - Kombo jsem si pořídil, protože jsem měl doma na cvičení malé behr. GM108 a jeho zvuk se mi líbil. Při pročítání recenzí a názorů před koupí jsem narazil na velmi kritické na webech českých a vesměs velmi pochvalné na webech zahraničních. Je pravda, že na první osahání hraje kombo příšerně, (proto možná tolik kritických názorů) Je to ale způsobeno tím, že každý switch, nebo korekce opravdu hýbe výrazně se zvukem (narozdíl třeba od kolegova marshala, který hraje furt stejně ať otočíte kam otočíte) a je potřeba napřed zvuk, který chcete slyšet, najít. Pokud budete tedy kombo zkoušet nelámejte hůl po prvním hrábnutí do strun, ale zkuste měnit amp simulace a hrát si s korekcemi a gainem.
Čistý zvuk považuji za slušný (především tweed a british), zkreslení je mezi tranzistorovými komby průměrné (s humbuckerem se celkem dá najít solidní zvuk, ale s nějakým levným singem zní zkreslená kytara jak zemětřesení v porcelánce.... Já osobně zkreslení komba nepoužívám a hraji přes distorsion digitech DF7, nebo boss DS1.
Hlasitost komba: Hlasitost komba považuji za odpovídající, průraznost a prosaditelnost také (hlavně pokud se opepří středy). Zvlášností je, že korekce (středy basy výšky) celkem hýbou s celkovou hlasitostí. Pokud tedy nastavíte korekce na 4/10 bude kombo hrát výrazně méně než když je nastavíte na 10 (při úplném stažení nehraje téměř vůbec. Zvuk tedy nastavuji tak že vycházím z maximálních poloh a pak stahuji to, čeho je moc. Při této zásadě nemám problém se prosadit ve zkušebně ani na pódiu nebo v klubu a točím volume ve zkušebě okolo 6/10 a na pódiu 7/10. Kolega odehrál jeden koncert v klubu (bez nazvučení nástrojů) i na půjčený 30W behringer GMX110 a byl slyšet bez problémů.
Na zaver nekolik ukazek zvuku behr GMX 210, fendera FM212 a nakejch krabicek:
http://www.ibg-net.cz/gpl/paja/
Cena:
8/10 - 7800, kytary.cz. V současnosti stojí cca 6500,-. Za podobnou cenu jiné kombo s footswitchem a ladičkou prostě pořídit nedá
Celkový dojem:
6/10 - Povedené a dostupné tranzistorové kombo, avšak nejvíc mi vadí ona kvalita zpracování, o které mluvím níže.
Ovládání:
6/10 - Vše je celkem logicky uspořádáno, akorát mě mírně štve přepínač digitálních efektů, který na mě trošku takový nepřehledný (jedná se o dva potenciometry ... jeden přehazuje efekty a ten druhý intenzitu toho zvoleného efektu). Dále footswitch se mi zdá, že reaguje pomaleji než by měl.
Spolehlivost:
4/10 - Kvalita zpracování není moc slavná .... po zhruba 1 roku (a to na něj moc nehraju a mam ho doma) už jsou vykotlané závity u vstupních jacků a málokterý de ještě zašroubovat. Po vymontování repro jsem byl ohromen, jakým způsobem je sestavena bedna. Zkrátka tak tři roky a vše se rozpadne na polínka :-) Ale je dost možné, že je to jenom kusem ....
Vzhled:
8/10 - Vzhled je pěkný, a světélkující diody ještě dodávají tomuto kombu jakousi optickou dravost:-)
Zvuk:
7/10 - Zvukově je to dobré kombo. Čisté zvuky jsou spolu s digitálními efekty hodně slušné (de z toho vytáhnout identický sound typu Metallica nothing else matters, Sanitarium atd ... mluvím jen o "čistých" zvucích). Zkreslený za moc nestojí ... lepčí je připojit nějakou krabičku a zkreslení brát z ní. A musím potvrdit, že korekce opravdu reagují a zvuk si můžte nastavit dle svého. Hlasitost dostačující a na mě moc velká (hraji na to v paneláku :-))
Cena:
7/10 - Já to koupil v Německu v Music-stationu cca za 6 tisíc .... i když za tu cenu, za kterou to prodávaj tady v ČR si umim představit něco lepčího i když slabšího :-)