Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Seznam výrobců lamp

Seznam výrobců lamp

15.12.2005 - Kategorie: Zesilovače
Stručná charakteristika výrobců lamp


Tesla

Tyto lampy jsou vyráběny v nově reorganizované továrně Tesla, která přesídlila na Slovensko. Tento legendární výrobce lamp vyrábí mnoho OEM lamp, které se prodávají pod značkami jako Telefunken, Siemens, Amperex, Mullard nebo Brimar.


Tesla Army
Výběrové lampy Tesla určené pro vojenské použití, vyznačující se těmi nejlepšímiparametry, stabilitou spolu s odolností proti otřesům. Můžeme jen doporučit.JAN - Philips
JAN lampy jsou nepoužitý přebytek z US armády. Tyto lampy byly vyráběny dle přísných norem dle US army. Nebudete sice nikdy potřebovat, aby lampy vašeho aparátu odolaly při jaderném výbuchu, ale proč to nezkusit?
 


EI
Ei je první výrobce lamp v Jugoslávii, který vyrábí pod Philips licencí. A nejen to, používají i jejich výrobní linky, měřící techniku a přesně dodržují jejich technologické postupy. I díky tomu se Ei dostal postupně mezi top světové výrobce. Distribuci zajiš»uje Edicron Electronic Components Ltd, UK.


Electro - Harmonix
Electro-Harmonix je pobočka Sovteku v Rusku, který prodává své nejnovější a parametrově nejlepší lampy pod touto značkou.
 


Sino
Pod značkou "Sino" je prodáván výběr těch nejlepších lamp vyráběných v Číně. Někteří výrobci aparátů dokonce standardně osazují tyto lampy jako původní, certifikované výrobky.


Sovtek
Tradiční ruský výrobce lamp, který své výrobky dodává i pod značkami Reflector Corp. nebo Voskhod.
 


Svetlana
Svetlana Electron Devices, Inc., vyrábí v St. Petersburg, Rusko. Svetlana lampy jsou dobře známé pro svou jakost a nádherné tónové charakteristiky. Prodává se také pod značkou Ryazan Plant of Electronics.
 


Marshall
Tyto lampy (od různých výrobců) jsou testovány přímo výrobcem těchto aparátů a jsou proto pro zesilovače Marshall maximálně vhodné.
 

V článku jsou informace získané prostudováním webu české firmy Tube distribution. Některé informace v původním znění byly s vědomím firmy zveřejněny na EM a z něj převzaty sem. Prezentace firmy byla původně na http://tube.swteam.org, nyní na zmíněné adrese tuto firmu najít nelze. Pokud tento článek čte někdo ze zmíněné firmy, případně někdo kdo ji zná, prosím o zkontaktování se...
Infernal
Diskuse k článku