Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Oprava výstupního transformátoru

6.5.2007 13:08 [kremator]
Oprava výstupního transformátoru - Kategorie Nástroje > Zesilovače > Opravy, stavby, bastlení
Naskytla se mi možnost koupit Engl E850 Rackhead, což je preamp a 2x35W koncák s EL84 v jednom. Jedna strana hraje dobře, ale druhá á odpálený výstupní transformátor. Dokáže tohle někdo spravit? Praha, Plzeň a okolí...

Seznam příspěvků:

[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
6.5.2007 13:10 [kremator]
Re:
Dost to spěchá, musím se do konce příštího týdne rozhodnout, jestli ho beru, nebo ne. Možná je tam i jiná závada - ale tohle je to nejhorší, co mě může potkat. Viděl bych to tak, že ho nejspíš někdo tavil stereo jenom s jednou připojenou bednou a přitom se prorazil nezatížený výstupák. Dík všem za podnětné názory!
6.5.2007 15:16 [ViktoR]
Re:
no oprava výstupního transformátoru bych řek že je asi tak stejně pracná jako navinout novej výstupák. Protože se to bude muset rozdělat a pak zas navinout. Asi nejlepší by bylo ho koupit celej novej.
6.5.2007 17:20 [kremator]
Re: ViktoR
To je jasné. Opravu jsem myslel v tom smyslu - že by ho někdo rozmotal, spočítal závity a proklady a udělal nový. Případně proměřil ten druhý a podle něj udělal nový. Otázka je, kde koupíš originál trafo Engl na zesík, co se pár let už nevyrábí. Zkusil jsem Englu napsat na podporu, snad odpoví. šlo mi o to, jestli už takhle někdo někomu zesík úspěšně opravil.
7.5.2007 9:41 [popmar]
Re: kremator
Nemel by byt problem to previnout. Je treba dobre spocitat zaviti, zmerit draty a udelat podle toho naviceci predpis. Pokud zustanou original plechy, tak by to nemel byt problem. Uz jsem neco podobneho resil v kamaradove Marshallu, dopadlo to skvele. Vim o jedne firme, ktera vyrabi trafa, ale je to ve Vychodnich Cechach. Kdyby jsi jinde nepochodil, dam ti kontakt. Mame telefon a postu, takze by se to asi dalo nejak udelat :)
7.5.2007 11:14 [nixx]
Re:
Me odesel jeden z vystupaku na 1U konci Mesa Boogie 20/20. Nechapu vubec proc - nikdy jsem ho bez zateze nezapnul a propojeni mezi zesilovacem a boxem je 100%. Znamy, ostrileny opravar zvukove techniky, to rozmotal, spocital zavity, udelal navijeci predpis, ale namotat to zatim nikdo nedokazal. Bud to trafo hralo trochu jinak (driv kreslilo) nebo hralo vyborne, ale po 2 hodinach znovu shorelo. Problem pry je v tom, ze ty trafa jsou poddimenzovana (kvuli zvuku) a jsou strasne malinka (1U), navic motane tenkym dratem. Ted to ma Boogiestan, od ktereho jsem zesik koupil, tak cekam, jak (a za kolik) se s tim popere. Dam vedet...
9.5.2007 6:26 [easy]
Re: kremator
Cauec ja mam k dispozici kompletni profesionalni navijarnu plnou SIKOVNEJCH znamejch kde uz mi taky nejeden vystupak navinuly....cili no problem (Trutnov)
[0..6 / 6] Strana:  1 | Všechny | Poslední