Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Odborná literatura v pdf

6.3.2009 11:40 [kremator]
Odborná literatura v pdf - Kategorie Ostatní
Za chvíli mě čeká poměrně dlouhá cesta, tak bych si do PDA chtěl nahrát něco, čím bych si ji ukrátil. Mám starého Axim X5 a poměrně dobrým a velkým displejem. Používám MobiReader, takže eBook může být i ve formátu pro Palm.

Měl byste někdo tip na nějaká zajímavá PDF z oboru hudebních nástrojů a elektroniky?

Seznam příspěvků:

[0..27 / 27] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
6.3.2009 11:51 [kremator]
Re:
Tipy můžete přidávat pořád, cestuju často - a myslím, že dát dohromady eKnihovnu s podobným tématem není zase tak blbý nápad. Já přidám naprosto zásadní knihu pro ty, co chtějí stavět tranzistorové zesilovače pro kytaru - http://www.thatraymond.com/downloads/solidstate_guitar_amplifiers_teemu_kyttala_v1.0.pdf
6.3.2009 13:00 [kremator]
Kniha o DSP
Hledal jsem něco jiného a náhodou jsem narazil na tohle: http://www.dspguide.com/
Je tam komplet kniha ke stažení v PDF. Potřeboval jsem se dozvědět něco o digitálních filtrech, ale tady je snad všechno...kdyby to vstřebal nějaký průměrně zdatný programátor, tak by klidně s nějakým DSP kitem mohl vyvinout impulsní simulátor reproboxů. Mazec.
6.3.2009 13:28 [kremator]
Re:
Akorát si moc nepočtu, Mobipocket Creator si s tím neporadí - to, že rozhází formátování mi nevadí, horší je, že vynechá spoustu obrázků a místo nich je jenom hromada k nim patřících neuspořádaných popisů - nejspíš se jedná o vektorové obrázky, bitmapy to zvládá v pohodě.
6.3.2009 22:01 [holkoun]
Re: kremator
mas to v PM... vzhledem k tomu ze jsou to linky z uzavreny komunity (zatim).. tak to nechci zverejnovat.
Stavba nastroju
7.3.2009 0:39 [holkoun]
Re: podfuk
toho kocha sem mu uz poslal:-)
8.3.2009 2:32 [kremator]
Re:
Díky oběma za linky. Jenom bych ještě potřeboval poradit s rapidšérem - stáhnul jsem plugin do FF - udělátko - ale nějak mi uniká, jak to spustit...něco jsem musel přehlédnout. Nemám rád programy bez dokumentace.
8.3.2009 2:46 [holkoun]
Re:
ja z rapida stahuju rapgetem... ale mam premium account

jinak to stahuj normalne pres prohlizec... k tomu nic nepotrebujes... jen musis na link cekat vzdycky par desitek sekund
8.3.2009 15:18 [podfuk]
Re: kremator
udelatko neznam, ale podle mne to za tebe akorat odpocita ten casovej limit, coz se hodi pokud stahujes neco co ma vic souboru, to samy umi i rapget, ale pokud mas sdilenou IP adresu, tak ti to stejne nepomuze, jediny co ti pomuze je proxychanger, driv sem to pouzival v praci, je to sice funkcni, ale vetsina tech funkcnich proxy je nekde v cine, nebo indii, takze ti to stahuje sotva par kB/s :(
nejlepsi je poridit si premium ucet, sice to v posledni dobe stoji za prd, 2,6GB limit, mazani uploadu atd. ale me to porad bohate staci
8.3.2009 16:48 [kremator]
Re: podfuk
Mám svoji veřejnou IP. Stahuju jednou za uherák, tak mě právě vytáčí to odpočívání - vždycky stahuju tak 2-3 soubory za měsíc.
9.3.2009 9:28 [podfuk]
Re:
stavebnice(zesilovace, zdroje atd.)
http://rapidshare.com/files/115550326/Stavebnice.rar
10.3.2009 11:48 [Jura The Riot]
Re: 06.03.2009 13:00:57 kremator
"impulsní simulátor reproboxů" a co třeba "impulsní parametrický simulátor zesilovačů" :-D
Zamyslel ses nad tím cos napsal? Ty mluvíš o tom co už dávno existuje v podobě digitálních efektových procesorů (digitální simulace reprobeden v tomto konkrétním případě), ale pokud vím, tak moc digitály nemusíš. Já se jenom divím, že se ještě neozval někdo ze zdejších "odborníků" na elektro...
10.3.2009 11:57 [kremator]
Re: Jura The Riot
Koukni se do tématu "Amplitube a podobná veteš", tam je o tom velká debata. Samozřejmě to není nic nového pod sluncem. Měl jsem na mysli konvoluční "reverb", který by uměl načítat vlatní impulsy - prostě jednoúčelová krabička, sloužící jako speaker simulátor. Pokud vím, tak žádný v ČR dostupný přístroj (a na světě vím jenom o AxeFX) neumí načíst vlastní impulsní odezvu koncáku s bednou a mikrofonem. AxeFX stojí balík a jsou tam i digitální simulace zesilovačů - to je přesně ta část, kterou fakt nemusím - radši poctivý analogový distortion. Simulace reprobedny, to je věc jiná, je to v podstatě EQ s dozvuky a odrazy - a na to je DSP super. Ideální výsledek by byl zvukově kvalitní preamp - můj DSP simulátor - linka ke zvukaři. K tomu nějaký způsob odposlechu na pódiu, ať z aparátu, nebo jinak. Takže jo, zamyslel jsem se nad tím:)

Mimochodem, pomocí jednoho impulsu se nedá simulovat nelineární systém, na to musíš mít celou matici - a to je sakra náročné ji vůbec získat - na tomhle principu pracují některé DSP simulátory slavných kompresorů.

10.3.2009 14:24 [Jura The Riot]
Re:
Nemusíš mně poučovat v DSP, navrhnout digitální filtr dovedu a soudím dle toho co tu píšeš, že ty ne.
Základním popisem takových filtrů je např. imp. charka, diferenční rovnice nebo přenosová funkce - ty matice se právě dělají z koeficientů členů čitatele a jmenovatele přenosových funkcí a pomocí nich lze vypočítat frekvenční a fázovou char. daného filtru.
Pokud uvidíš buď blokové schéma nějakého filtru nebo jeho jiné výše uvedené popisy, tak na tom se dá někdy těžko na první pohled rozpoznat co ve skutečnosti se signálem dělají (dozvuk, korekce kmit. char., komprese dynamiky...)

Pokud chceš shánět pro své vlastní potřeby přístroj, který ti načte přímo impulzní odezvu nějakého přístroje, tak to si buď blázen, nebo milionář. Sám tomuto postupu moc nedůvěřuju, právě z důvodu nelinearity celého kytarového zvukového řetězce a tím pádem velké nároky na datovou propustost (buď to bude znít přes digitální filtr jako originál, ale bude to mít jiné neduhy zejména v podobě zpoždění signálu a nebo to bude kompromis mezi zvukem a zpožděním).
10.3.2009 14:36 [kremator]
Re: Jura The Riot
Proč hned tak ostře? Já tě v DSP nepoučuju, pouze tě odkazuju na téma, kde se řeší, že pomocí impulsní odezvy systému koncák-bedna-mikrofon (a konvoluce)lze dosáhnout velice použitelné simulace repráků - a dělá se to velice jednoduše pomocí VST pluginů. Já chci HW krabičku, kterou bych mohl použít jako simulaci pro živé hraní. Latence u pluginů se dá udělat minimální (viz plugin SIR 2) tak nevím, proč by to nemělo být realizovatelné v jednouúčelovém DSP, jehož celý výkon bude soustředěný na jednu úlohu.

Návrh digitálních filtrů neovládám, ale není to nic extra složitého (myslím složitějších, filtry nízkého řádu a jednodušší věci typu moving average používám běžně). Kdybys můj příspěvek četl pořádně, tak se dozvíš, že chci načíst impulsní odezvu systému koncák - bedna - mikrofon (kterou si předem udělám dekonvolucí na PC - jak je popsáno v odkazovaném tématu). Následně hodlám konvolucí upravovat signál z preampu (respektive spíš z koncáku DI-Boxem, to je na vyzkoušení) a ten upravený signál posílat do mixu. Co z toho mě kvalifikuje jako blázna nebo milionáře?

Urážky si můžeš nechat pro sebe, na ty tu není nikdo zvědavý...
10.3.2009 20:19 [Jura The Riot]
Re: kremator
Problém bude hlavně v tom, že informace od tebe byly v tomto případě dost neurčité.
V odborné terminologii těžko najdeš termín "impulsní simulátor". Dále mne zaráží tvé používání pojmu konvoluce. Konvoluce je matematická operace a pokud chceš hnát signál přes digitální filtr tak ke konvoluci dochází vždy(platí pro všechny filtry, FIR i IIR)
Nikde jsem nenapsal, že je to nerealizovatelné. Napsal jsem, že to má své neduhy. Kdybys věděl o čem mluvíš, tak jistě víš, že každý digitální filtr potřebuje zpracovávat několik úloh najednou pokud chceš dosáhnout slušné latence a ne jednu úlohu po druhé.
Návrh digitálních filtrů není nic složitého?! A jsme zase u té neurčitosti. Máš pravdu, pokud ten filtr navrhuje sám počítač dle zadaných kritérií. Ale ručně by ses výsledku do konce života nedobral u složitějších systémů.
Rád bych se dožil toho, aby tady byli lidé zvědaví na kvalifikované příspěvky, to pak by ses dočkal ostřejších slov a už ne z mé strany:)
10.3.2009 21:15 [kremator]
Re: Jura The Riot
Informace byly podány terminologií zdejšího fóra - aby každý, kdo delší dobu sledoval "amplitube a podobná veteš" věděl, o čem mluvím. "Impulsní simulátor reprobedny" - co je na tom špatně? To je můj vlastní název - impulsní, protože požívá impulsní odezvu.

Konvoluce - "následně hodlám konvolucí upravovat signál z preampu" - co tě na tom zaráží? Když to konvoluce bude...to nechápu. Tady bylo kokrétně myšleno konvolucí s impulsní odezvou systému (koncák)-repro-mikrofon. Tady na fóru se konvoluce v jiném smyslu nepoužívá, takže to dá smysl i bez dodatečného vysvětlení.

Úlohy - chytáš mě za slovíčka - myslel jsem úloha jako úkol celého zařízení - tj. simulace reprobedny - žádné serepetičky jako simulace preampu, atd., okolo.

Návrh filtru, kdy si do programu zadám, co chci - a ten mi vyplivne parametry - na tom opravdu nevidím nic složitého, to zvládne cvičená opice (tj. i já:).

Jsem ochoten připustit, že moje předchozí příspěvky jsou možná v terminologii "DSPčkářů" trochu nepřesné - ale stojím si za tím, že FAKTICKY je v nich všechno správně - a i ty vidíš, že když dva ví, o čem se baví, tak se dohodnou.
10.3.2009 21:18 [houdek.z]
Re:
Ale no tak Juro. Nejsi tady jedinej člověk s elektro školou.
Kremator je třeba ing. z FEL ČVUTu. Akorát nedělal signálařinu, ale blbej neni.

Kdybys trochu delší dobu sledoval tohle fórum, tak bys takhle "učeně" asi nepsal.

Podle toho co se tu už léta řeší, se dá s dobrým výsledkem použít konvoluce na simulaci řetězce při určitých podmínkách a funguje to líp než analogové speaker simulátory. Bohatě bude stačit nějaký digitální filtr s konečnou impulzvou odezvou. A pokud chápu správně funkci (jako multimedialista bych asi měl :-)), tak latence bude minimálně dlouhá jak odezva + nějaké spoždění při výpočtu.
10.3.2009 21:32 [Pavel007]
Re:
Nojo, vono je nějak kolem úplňku, ne? Možná ty větší odporníci z nás jsou teď krapet přecitlivělí :) Jinak komunikace slouží k dorozumění a pokud si zdejší komunita našla porozumění i s pomocí ne úplně přesných termínů, tak je to asi u prdele, jsme přeci jen na fóru muzikantů...
10.3.2009 21:48 [Sandon]
Re:
Mne neprijde na prispevcich od krematora nic divnyho, poucovani o odbornych terminech si tady muzeme odpustit, nejsme tady na zkousce na FELu.
Navic takovej "impulsi speaker simulator" by byl fajn masinka.
10.3.2009 22:16 [Slayer]
Re:
Jo a okrem toho kremator píše vždy tak, že aj nelektrikár viem o čo sa jedná a za to mu asi nie len ja ďakujem :)
10.3.2009 23:50 [houdek.z]
Re: Slayer
No a pak se elektrikar muze urazit, ze s nim nekdo jedna jako s nelektrikarem, i kdyz ten druhej je elektrikar (jelikoz se neznaji) a chce ty vysvetlit co nejsnaz pochopitelne i pro nelektrikare a tim padem si ten prvni elektrikar muze myslet, ze je to tu samej pseudoodborik s patentem na vsechno :-)
Uf, ani se mi nechce verit, ze jsem zplodil takovou vetu.
11.3.2009 0:14 [podfuk]
Re: houdek.z
jj to mas pravdu, ja sem rad kdyz mi to nekdo vysvetli tak, abych to pochopil i ja nelektrikar, ale jinyho to zase treba urazi ;)
lidi sou ruzny, ja znam spoustu lidi co kdyz neco vi, tak to kazdymu cpou a kdyz neco nevi tak jsou zticha, aby nahodou nevypadali jako hlupaci :) ja se klidne zeptam i kdyz budu vypadat jako vul, hlavne kdyz se dozvim co potrebuju :) od toho sou snad diskuze ne?
11.3.2009 6:42 [Slayer]
Re: houdek.z
Ale čo, dobrá veta. Pochopil som a to je hlavné :)
11.3.2009 11:03 [holkoun]
Re:
co se divite dyt to yura ma v nicku - "The Riot"
:-))
11.3.2009 11:06 [holkoun]
Re: podfuk
je cas postnout tenhle link i sem:-)
http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1277/typologie-ceskych-internetovych-diskuteru
[0..27 / 27] Strana:  1 | Všechny | Poslední