Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Surf rock

31.3.2009 22:27 [kremator]
Surf rock - Kategorie Interpreti
Poslouchá tu někdo tuhle muziku? Doporučili byste mi nějaké interprety? Ten zvuk je prostě mazec - kytara a aparát Fender a hromada reverbu. Taky to musí být mazec živě - hraje se to vůbec u nás?

Seznam příspěvků:

[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
1.4.2009 0:52 [Kinx]
Re:
ted me napada treba Dick Dale (to je pro me nejvetsi klasik tohohle stylu, driv jsem ho hodne zral:)) nebo Ventures. do tohohle stylu hrani by mozna zapadl treba i Duane Eddy, nemuzu si ted vzpomenout na jmeno jednoho kytaristy ktery mel slavnou instrumentalku z poloviny padesatych let ktera jako jedna z prvnich obsahovala zkreslenou docela divokou kytaru :) mel jsem takovou kompilacku kde tech kapel bylo docela dost, zkusim to vyhrabat. pokud vim tak u nas to nikdo vylozene nehraje, ale v nekterych vecech to obcas nekdo pouzije, zaslechl jsem solo v takovemhle stylu treba u Buty nebo u jedne kapely co za tyden vyda desku, az to bude venku tak to sem postnu - to solo je ventures jak vysity :)
1.4.2009 1:16 [kremator]
Re: Kinx
Jo, Dick Dale je jasná věc - dost mě mrzí, že jsem prošvihnul jeho koncert a Aalborgu, kde jsem tou dobou náhodou byl - respektive jsem ho o pár dnů minul.

Nějak mě to poslední dobou chytá - docela mazec jsou taky japonky 5678s (z Kill Bill 1) - není to vyloženě surf, ale je to tam taky. A vůbec, zase vyhrabávám Toy Dolls...asi jaro nebo co:)

Ventures mi tu teď jedou z Youtube - a to je přesně ONO. Tohle bych si dal někde na akci a pekelně nahlas (a k tomu pár piv:). Mazec.
1.4.2009 2:12 [Kinx]
Re: kremator
ventures maji cestne misto v moji kompilaci "brutal party mix" :))
1.4.2009 4:48 [havran]
Link Wray & The Raymen
Řekl bych, Kinxi, že jméno, které máš na jazyku, je Link Wray a skladba Rumble. Našel jsem ji hned na dvou soundtracích - Snatch a Blow - oba skvělé. Link Wray ale rozhodně není mužem jednoho hitu! Mám nějakou jeho bestoffku a ta je skvělá skoro celá. Z torrentů jsem pak stáhnul výběr Born Bad, kde jsou desítky jmen, která jsem nikdy neslyšel. Každopádně Linkovi jsem chtěl už dávno založit vlastní oslavný thread, ale tohle obecnější téma je mnohem lepší nápad.
1.4.2009 4:57 [havran]

Na Linkovi mě fascinují ty jednoduché motivy i provedení, které ale ve výsledku představují ohromnou energii a napětí. No a zvuk kytary i zvuk celých těch starodávných skladeb, ... Je to prostě miláček.
1.4.2009 7:23 [Kinx]
Re: havran
to je on! dik :))
1.4.2009 11:17 [ox]
Re:
Klasika žánru jsou Ventures, přesně tak.
No a Beach boys, ale tam už je to o něčem trochu jiným:-)
1.4.2009 19:08 [kremator]
Re: Havran
Link Wray - díky za tip, to je taky borec. A přesně jak píšeš, už jenom ten zvuk sám o sobě je mazec.
6.4.2009 14:19 [kremator]
Re:
Člověk ani nemusí být pirát, aby si poslechl dobrou muziku:

http://music.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.artistalbums&artistid=15118883&ap=0&albumid=9636699&s=0

The Ventures - Live in Japan 1965

Ten zvuk kytar mě zabíjí - zdá se mi to, nebo hrajou často tlumeně (palm muting:)? Asi si budu muset pořídit kytaru se singly a pákou - asi Jazzmaster nebo Jaguar, nebo tak něco...
[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední