Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Recenze : VHRelief Andy's Hidrive 666

20.11.2007 0:00 [instrumento]
Recenze : VHRelief Andy's Hidrive 666 - Kategorie Portál > Články
Vašek Hudeček a jeho značka VHRelief se po úspěšné éře rackových
produktů objevuje v oblasti kytarových krabiček a je jasné, že výrobky
označené jako Andi's HI DRIVE 666 rozhodně vzbudí zájem u všech, kterým
se dostane do rukou.

Seznam příspěvků:

[0..13 / 13] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
5.12.2007 9:26 [Kaštánek]
Andyho pekelný stroj
Po přečtení recenze musím konstatovat, že si p. Polášek s Andym pěkně pohrál, protože přesně popsal to, co tato skvělá krabička dělá. Mám hodně zkušeností se zvuky "pil", ale tato mne opravdu dostala. Také jsem se nejdříve podivoval nad neúčasti středového potenciometru, záhy jsem však poznal, že vše je jinak...na mém lampovém stařečkovi MusicMan 130 z r. 1973 jsem nažhavil Andyho satanáše a basy rozmetaly zdi místnosti...stejně to platilo i v případě sól, kdy se vůbec neztrácely pod výškami, navíc jsem na Gibsonu Custom přepnul na bass a musím přiznat, že jsem se ve vysokých sólech cítil jak Santana! Korekce mám nastaveny trochu jinak, než recenzent,gain na třičtvrtě, basy na třetině a výšky na půlce, ale tohle záleží na jaký nástroj a aparaturu hrajete...já bych doporučil něco silného lampového, k tomu je Andy 666 přímo určený...
Něco přes měsíc si s touto krabičkou hraju a jsem nadmíru spokojen...design je opravdu luxusní záležitost a přitahuje pozornost okolostojících už jen pro to, jak skvěle vypadá a stejně skvěle hraje .
Od zakoupení této hellmachine Vás však budu odrazovat...přišel bych totiž o prim mít takto skvělý zvuk jen já! :-)
Hezký metalový den přeji. Kaštánek
11.3.2008 23:11 [druid]
Re:
A ted na to hraje i Radim Hladik...prej vyhodil V-Twin...:)
11.12.2008 15:28 [vladan]
Re:
Zdravím,my jsme několika kolegy výše zmíněný efekt zkoušeli.Test proběhl na Gibson V.O.S R8 2008,Gibson Les paul standard 94, stratocaster by MAcho,PRS by Procházka,Aparaty:Marshal Bluesbreaker 62 reisue(6l6),HOT Amp(El34),Marshal 18w by ZEman(EL84),Create Black Heart(EL84).EF:ANdy vs Smrcka trustation III,Marshall Guv n or v1,Visual Sound Jackyl Hyde.
Tak nejprve klady,co se týče designu zpracování a bytelnosti tak není v podstatě co vytknout.U zvuku je to poněkud horší,A co nám vadilo???
1.Efekt všechny nástroje v podstatě srovná,nechává vyznít jednotlivé charakteristiky byt stejných typů kytar.Nespolupracuje dobře s přepínáním snímačů a je jen nepatrný rozdíl v barvě zvuku,efkt jako by nezachovával celé spektrum jednotlivých nástrojů a a stále to rovnal do určitého optima výrobce..Zkreslení je hodně sterilní a neživelné.A co bylo největší překvapení že kytaru která má přirozený dlouhý sustain nenechá doznít prostě ji po určitém čase bohapustě utne jako by tam byla nějaká šumová brána či co.Při dotazu na výrobce zda efekt obsahuje nějaký prvek jako compresor nebo šumovou bránu nám bylo sděleno po určitém ošívání že již se vyvýjí nový typ atd...
Oproti tomu například smrčkova Trustation III nechává všechny atributy různých kytar vyznít tak jak jsou a je ůžasně dynamická.Prostě když do ní píchnete kytaru která má mouchy tak jsou slyšet a nejsou maskovány.Pokud pan Hladík ještě nikdy mezi kytarou a aparátem neměl nic lepšího tak je nám ho opravdu líto.Samozřejmě 1000 lidí 1000chutí.Barvu zvuku a zkreslení nepopisuji záměrně protože opravdu se každému líbí něco jiného.Spíše jsme zaměřily na věrný přenos zvuku nástrojů,dynamiku a podobné těžžko měřitelné věci.Samozřejmě na průměrné komerční aparáty a nástroje se spousta nešvarů asi neprojeví.Nicméně pan Hudeček testuje svá zařízení pouze tuším na stratocasteru od p.Macha.
Naše umístění:
1.Trustation By Smrckaeffects
2.MArshall Guv n or
3.Visual sound Jackyl/hyde a Andy(Visual ma více možností jsou to v podstatě dva ef.)
6.1.2009 0:41 [chaloš]
Re:
Zdravím hledače věčné i začínající…ono totiž ani žádný jiný hledač neexistuje.
Při brouzdání ve světových i domácích vodách jedniček a nul jsem zavadil o povědomé součíslí 666. Satanisti, pohov! Andy's HI DRIVE 666 v diskusi Instrumenta.
Trochu jsi mě Vladane zaskočil, tak přidám svůj názor.

Začal bych víc zeširoka, protože Česko je zemí velmi specifickou. Dlouho byli muzikanti odkázáni na na koleně vyráběné nástroje, zesilovače, a krabičky. Sám jsem začínal na booster z časopisu Amatérské rádio přes gramofon. (Kdyby tak naši tušili, kdo ho tehdy odpálil... :-)). Protože se s tím český člověk dlouho a úspěšně rval, vznikla u nás elita kytarářů a „elektrikářů“, kteří využívají své zkušenosti i nyní, kdy se na nás valí sériové maršály z Číny a pochybné pastičky všeho druhu. Není jednoduché nepodlehnout vábení loga známé značky, které se tak vyjímá. Pokud šťastnému majiteli stačí uniformní zvuk a to logo, není co řešit. V opačném případě to chce trpělivost, uši a dívat se pod pokličku dobrým kuchařům.

Moje zkušenosti s Andy's HI DRIVE 666
1.)Když nemůžu vytavit ke zkreslení jednokanálové vintage combo (EL84).
Kytara-666-amp. A mám čistý, crunch (stáhnu poťák na kytaře) na doprovod a sólový zvuk.

2.)Na technicky náročnější hru -ala Satriani- kdy je třeba, aby vyzněla legáta a rychlé pasáže byly čitelné. Kytara-666-čistý kanál hlavy HOT (EL34).

3.)Na nakopnutí lamp (střídám s TS808 od Jardy Smrčky), prodloužení tónu na nekonečno při táhlých sólech. Kytara-666-zkreslený kanál HOT (EL34).

Odehraju s tím Deep Purple revival i taneční zábavu. Používám většinou toto nastavení:
Gain3hod, Bass1hod, Trebl.1hod, Volume10-11hod.

Pro zajímavost:
Tak to měl Hladík, když hrál u nás s Blue Effect
Gain2-3hod, Bass max, Trebl.2hod, Volume10-11hod.

A tak to měl Pavlíček, když jsem na něm byl.
Gain9-11hod, Bass1hod, Trebl.1hod, Volume1-3hod.

Andy's HI DRIVE 666 je variabilní zkreslovalo profi kvality, které si rozumí s různými aparáty, kytarami a hudebními styly. Dobře reaguje na práci s potenciometrem na kytaře a dynamiku hry. Můj model ještě není True Bypass, což mě trochu mrzí. U starších modelů jsem viděl nezaměnitelný napájecí kolík, který byl nahrazen standardním, který není tak blbuvzdorný.

Nechť váš tón je stále dlouhý a tlustý.
8.1.2009 12:39 [Rudy]
Re: to Vladan
chtel bych se jen zeptat kolik ze vas to bylo pri testu lidi a opravdu meli vsichni stejny nazor jakyzto sem pises Ty?? a pak jeste jedna vec,opravdu jste to zkouseli i pres vsechny vyjmenovane aparaty??
9.1.2009 17:48 [Rudy]
Re:
prijde mi zcestne mluvit za kolegy kdyz jste u zkouseni byli dva,pricemz druhy kolega ma opacny nazor..
13.1.2009 12:41 [Petr Sládek]
Re:
Je někde v okolí Orlové (Ostrava, Karviná) možné tenhle efekt zkusit ?
29.3.2009 22:28 [Vaclav Hudeček]
Re: to Vladan
Vladane
Kde je těch "několik kolegů"!!!,kteří by se mohli podepsat pod tvůj výtvor?
Komu ještě je "líto Radima Hladíka" případně dalších skvělých muzikantů, kteří na
VHRelief hrají a kdo ještě kromě tebe se nad ně tak povyšuje...
30.3.2009 0:03 [Vaclav Hudeček]
Re: vladan test
Takže ještě něco pro čtenáře, kterým by ta vzácná shoda „několika kolegů“ nepřipadala podezřelá.
Vladan navštívil Chaloše , jehož krabičku AHD666 si u něj vyzkoušel a porovnal se svými vlastními uvedenými krabičkami. U zkoušení byli dva , Vladan a Chaloš, žádných „několik kolegů“ a spousta vyjmenovaných aparátů a kytar.
Chaloš svůj názor na AHD666 vyjádřil v testu a nechť si každý všimne, že je to úplně o něčem jiném i když krabička byla jedna a ta samá.
30.3.2009 0:20 [kremator]
Re: Václav Hudeček
Nebral bych to tak ostře. Někomu se to prostě nelíbí a třeba i záměrně hledá mouchy, kde nejsou. A soudný člověk si už tady z toho udělal stejně názor sám.
30.3.2009 2:39 [podfuk]
Re:
jj, internet snese vsechno ;) z Epi Les Paul se stane Gibson V.O.S R8, z Laney VC30 zase Marshal Bluesbreaker 62 reisue a ta "recenze" je celkem k smichu, myslim ze takovyhle ulety tu nikdo nebere moc vazne...
30.3.2009 20:11 [Vaclav Hudecek]
Re:
Vím, chce to víc nadhledu.
Myslel jsem, že na to vůbec nebudu reagovat, ale ozvali se mi noví zájemci, které ta recenze zarazila, zda opravdu nemá krabička ty nectnosti. Těžko pak vysvětlovat. Vladanovi vůbec neberu, aby vyjádřil, co se mu nelíbí. Proč však chtěl svému testu dodat takovou závažnost,aby mluvil za neexistující kolegy, přimyslel si aparáty a kytary mi zůstává záhadou.
30.3.2009 20:40 [Pavel007]
Re:
No možná stojí za povšimnutí to letmé zmínění Smrčkova efektu jakožto lepšího... :))
Motivace lidí je různá.
[0..13 / 13] Strana:  1 | Všechny | Poslední