Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - RP250

RP250

Digitech - RP250

kytarový procesor

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8.7/10 (Počet: 3)
Ovládání:
9/10 (Počet: 3)
Spolehlivost:
8.7/10 (Počet: 3)
Zvuk:
8/10 (Počet: 3)
Vzhled:
8.3/10 (Počet: 3)
Cena:
10/10 (Počet: 3)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Dejte k tomu nějaký overdrive/disortion(já používám Tubescreamer) a máte vystaráno. Zkreslení řeší krabička, vše ostatní RP250. Připojení sluchátek, PC(chová se jako druhá zvukovka), nebo třeba MP3 přehrávače... Já jsem s ním naprosto spokojenej. Jestli váháte s koupí - neváhejte! :o)

Ovládání:
9/10 - Ovládání je snadné. Problém ale je bypass. Stisknout obě tlačítka najednou se ne vždy povede. A ladička je hrozná. Taky bych uvítal, kdyby šly presety smazat, 160 je na mě trochu moc:-)
Vytváření presetů v PC je lahůdka.
Spolehlivost:
10/10 - Žádné trable jsem neměl.
Zvuk:
7/10 - Zkreslení zní nepřirozeně. Jediný slušný je crunch, který ale nevyužívám. Jinak bída. Síla tohohle mulťáku je ale jinde. Delaye, reverby, flangry, phasery, kvákadlo a další jsou super. Od každého několik druhů, všechno si nastavíte podle potřeby. Čistý zvuk je skvělý, hlavně simulátor akustiky. Nahrávání přes PC je úplně nejsilnější stránkou.
Vzhled:
9/10 -
Cena:
10/10 - Cena je směšná:-)
Celkové hodnocení:
9/10 - parádní mašinka za pár korun-doporučuju!
Ovládání:
10/10 - ovládání je úplně jednoduchý, nastavitelných parametrů je spousta,ale díky jednoduchosti se není kde ztratit. Navíc, pokud RP250 propojíte s počítačem,dá se ovládat přes X-edit interface, kde vidíte všechny parametry najednou a nastavování je pak pro cvičenou opici...
Spolehlivost:
7/10 - Konstrukce je bytelný odlitek, u těchhle digitechů bývá problém v mikrospínačích pod pedálem ( stalo se mi u RP100),ale je to spínač za pár korun a vyměnit ho dokážu i já,takže oprava pro blbečky:)Jinek problém jsem s tím zatím neměl
Zvuk:
9/10 - Ke zvuku...tahle věc hraje za ty peníze fakt výborně. Propojení přes usb s počítačem z toho děla ideální věcičku na doma, člověk si může cvičit přes sluchátka nebo bedničky u kompu se slušným zvukem, na nahrávání taktéž pohodička na nějaký demáč zvuky parádní. Moc mě neoslovily Hi-gain zvuky a čistý jsou taky nemastný neslaný, ale crunche jsou bezva, presety jako Boogieman, Plexidrive...Výbornej zvuk má kvákadlo (jsou tam modelovaný tři druhy),rozhodně mnohem lepší, než třeba nejlevnější Gerge Dennis. Pěkný jsou delaye,reverby.
Co se použití naživo týče, já bych asi zkreslení nepoužil,ale třeba pro někoho,kdo hraje plesy,zábavky,tak asi v pohodě. Já sám ho používám ve smyčce lampovýho aparáty (HOT), kde z něj beru v pár písničkách za koncert nějaký efekty,jako delay,tremolo,phaser...zatím ho ještě bypasuju bypasem přímo v efektu, kterej by měl být hardwire true mega giga bypass,ale kombo půjde na udržbu a nechám si při tom udělat vypínatelnou smyčku...pak ho používám na cvičení,když jsem přes týden ve škole,vezmu jen kytaru,tuhle mašinku a můžu si vesele cvičit se slušnym zvukem a nerušim spolubydlící
Takže moje hodnocení- na cvičení ideální vecička za pár korun,člověk se asoň naučí používat všechny ty efekty,kvákadlo apod. Při propojení s kompem navíc luxus snadný editace a bezšumového nahrávání přes USB. Na živo už bych byl zdrženlivější, ale já používám jen modulační efekty a na to je to úplně v pohodě, pokud nemáte ušiska jak vintage netopýr:)
Vzhled:
9/10 - Vzhled...no,vypadá to slušně,co říct víc?:)
Cena:
10/10 - Nákupní cena je krásná...když si vzpomenu, že před sedmi lety jsem kupoval RP100 (jen dva přepínače, bez expression pedálu) za 6000 (byl jsem mladej a blbej) a startovací cena týhle mašinky s expression pedálem je 4303Kč...Z druhý ruky se dá v pohodě sehnat okolo třech tisíc, to je i můj případ
Celkové hodnocení:
8/10 - Dobrý, jednoduchý a lacný multiefekt na cvičenie, zaznamenávanie nápadov(pripojenie cez PC), či na použitie modulačných efektov pri živom hraní.
Ovládání:
8/10 - Cez PC veľmi pohodlné ovládanie, inak štandard. Tlačítka moc blízko u seba, ladička by mohla byť lepšia.
Spolehlivost:
9/10 - Spracovanie dobré, kovová "skriňa", tlačítka plastové.
Zvuk:
8/10 - Keby som nebol lenivý možno nájdem slušný skreslený zvuk(moc neverím), ale na cvičenie OK. Modulačné efekty fajn.
Vzhled:
7/10 -
Cena:
10/10 - Okolo 100 € nový (so žlavou cca. 17 €) z www.kytary.cz , máj 2009