Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Marshall - DRP-1

DRP-1

Marshall - DRP-1

modeler

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 1)
Ovládání:
10/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
10/10 (Počet: 1)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Dnes už historická věc z počátku 90-tých let. Pro milovníky klasického Vintage marshallského soundu to je snadné a dostupné řešení. Lampa to samozřejmě není, ale tranzistory v tomto případě hrajou poměrně věrně. Když přidám vizuální dojem, je to prostě celý velký Marshall i s mikrofonem zavařený do konzervy.
Ovládání:
10/10 - Největší přednost DRP-1! Analogová krabička nastavitelná klasickejma knoflíkama jako na reálnom zesíku. Knoflíků je šest (preamp, master, bass, middle, treble, line level) a to je přesně ta základní výbava, která dělá Marshall Marshallem. Páčkový přepínač clean/drive (není určen pro umístění na podlahu, spíš na stůl, mix, aparát). Na zadní stěně jacky – kytarový vstup, výstup do comba, linkový výstup se speaker simulátorem (funguje i jako efektový send pro další stereo efekt před sluchátkový výstup), efektový return (stereo jack), stereo výstup sluchátek, vstup 9V adaptéru. Pouzdro na 9V baterku. Jinak žádné paměti, žádné programování. Zaplať pán Bůh!
Spolehlivost:
10/10 - Můj DRP-1 je jako nový, funguje bezproblémů a spolehlivě. Ale čet jsem za diskusích, že potenciometry se brzo ošoupou a pak prskaji. U mě zatím dobré, uvidíme.
Zvuk:
9/10 - Přes své malé rozměry DRP-1 nepatří mezi klasické krabičky, ale, jak napovídá název, jedná se o pre-amp. Klasický zvuk Marshallského lampového zesilovače je zde emulovám pomocí analogových obvodů a zkreslujících LED diod. Stupeň jejich vybuzení a z něj plynoucí zkreslení zvuku se řídí pomocí přepínače, dále pak ovladačem pre-amp volume. Master volume, podobně jako na reálné hlavě nebo combu, řídí simulaci vybuzení koncového zesilovače. Zde opět simulace polovodičem. Celkovou úroveň hlasitosti všech výstupů pak nastavíme koncovým ovladačem Line level. Závěr obstará simulace 4x12 reproboxu na line out a sluchátkovém výstupu. Výstup do kytar. aparátu bez simulace se jistě použít nechá, ale kvalita zvuku závisí hodně od vlastností takového zesilovače a nejsem si jistý výsledkem. Primárně toto zařízení k živému hraní přes aparát ani není určeno. Odkazuje k tomu i jeho označení – Direct recording preamp, které je určuje především ke studiové práci a linkovému zapojení.
Čistý zvuk lze nastavit v klasickém Marshallském spektru od kristalově průzračného po lehké nabuzení. Při crunch zvucích už vylezou na povrch limity polovodičů, prostě není to lampa, při akordech a delším doznívání se občas nějaké to zabzučení projeví, chce to ladit citlivě, nedávat preampu příliš. Jinak korekce pracujou přesně jako na Marshallech, v rozsahu mírného, nijak radikálního dobarvení zvuku. U clean kanálu se dobře uplatní i vyšší nastavení Master volume, které dodá na pružnosti a zvuk natlakuje trochu jako lampový konec. Pochopitelně omezeně v možnostech tranzistorů, ale zlepšení to je.
Vlastní zkreslený zvuk opět kopíruje Marshallský charakter. (překvapení, co?) Tady pozor, snaha výrobce byla simulovat zkreslení až po hi-gain. Tak to se nepovedlo. S knoflíkem preamp můžete tak do poloviny dráhy. Při vyšším gainu a tlumených riffech už slyšíte nezdravé drnčení, pazvuky. Ještě se nechají snést jednohlasá sóla, kdy zvuk připomíná Marshalla s předřazenou distortion krabičkou. Ale tohle omezení tolik vadit nemusí. Znalci Marshallů vědí, že jejich zlatá éra končí modelem JCM 800. Další snahy o více zkreslující zesilovače se moc nedařily a Marshall zůstal synonymem klasického rockového období 60-80 tých let. A přesně v tomto rozsahu lze také získat uvěřitelný zvuk z DRP-1.
Dal jsem si tu práci a natáh jsem do compu referenční nahrávky, z Muzikus CD ukázky dnes vyráběných Hand-wired Marshall modelů a zkusil pomocí linkového výstupu se speak. simulátorem naladit jejich zvuk. A byl jsem příjemně překvapen, ten zvukový charakter tam opravdu je, Marshall se nezapře. Netvrdím, že tranzistory k nerozeznání nasimulujou lampu, ale tak na 95% se k ní přiblížeji. I speaker simulátor se chová věrně, má plné basy jako velká 4x12 bedna, ale opět ve starém klasickém duchu. Současné nabušené Mesa Boggie zvuky sice nenastavíte, ale k tomu krabička ani není určena.
Vzhledem k ceně, rozměru a jednoduchosti ovládání, nenáročnosti provozu, kvalitě zvuku a celkové koncepci je DRP-1 mým zvukovým favoritem. Určitě je její pevný tranzistorový zvuk věrnější a použitelnější než digitální simulace POD a pod.
Vzhled:
10/10 - Vzhled u krabiček většinou nehodnotím, určující jsou herní vlastnosti, ale tady udělám výjimku. Černý pultík s vroubkovanými lištami, bílý potisk s logem Marshall, zlatý panýlek s typicky tvarovanými knoflíky a lá Marshall, to je fakt pěkný design. Paráda.
Cena:
10/10 - Novej stál tehdy přes 5 tis., což je dost. Já ho nedávno koupil za 1200, v perfektním stavu i s krabicí a to je dobrej kauf.