Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - EX-7 Expression Factory

 EX-7 Expression Factory

Digitech - EX-7 Expression Factory

modeler, wah
Kvákadlo s modelingem...

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8/10 (Počet: 1)
Ovládání:
6/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
0/10 (Počet: 1)
Cena:
9/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
8/10 - Asi nejvyužitelnější Digitech z téhle kvákadlové řady. Ty ostatní signature modely jsou určený jednostranně na napodobení konkrétního kytaristy. EX-7 se v normální hudbě dá použít.
Ovládání:
6/10 - Souosé ovladače jsou trochu problém. Jednak při pohybu vnějším rozhodíte i vnitřní (a naopak), jednak mají různé funkce v různých programech. To si nezapamatujete. Manuál je nutností. Stejně tak volič programů. Označen je pouze čísly, která jsou přiřazena jednak modulačním, jednak Distortion efektům. Pedál funguje dobře, ale má kratší dráhu než běžný Wah, není tak precizní. Jo. teď jsem objevil na spodku efektu přehlednou tabulku s parametrama v jednotlivejch sekcích. Sláva!
Spolehlivost:
10/10 - Mám ho zatím krátce a funguje bez závad na 100%
Dodatek po cca 3 letech: Stále bez závad. Pochvala!
Zvuk:
9/10 - Projel jsem orientačně všechny funkce. Rotátory, wahy, flanger, Vibe, všechno hraje asi dobře, ale jde o digi simulace. Kdo jde po zvuku, sáhl by po originálu v analogu. Ale pro příležitostné přikrášlení zvuku v domácím studiu-proč ne. Já ho koupil vlastně jen kvůli modelu Space Station Synthy Sweel. Což je takovej zadelayovanej, širokej svuk, podobnej synťáku. Asi nejlepší věc, jak napodobit na kytaře synťákovej zvuk bez děleného snímače a opravdového syntezátoru. Další silnou stránkou EX-7 je Whammy. Tyhle dva efekty jsou u Digitechu už v originální formě postavené na digitálních obvodech a tak lze předpokládat, že je přesun do tohoto modeleru nijak nedegradoval, což o Wahwah, zkreslovačích a dalších říct nejde. Takže kdyby jen SynthSweel a Whammy, byla by to užitečná krabice.
Dodatek po 3 letech: Simulace modulací i distortionů jsou u Digitech na takové úrovni, že spekulace o nadřazenosti analog. origimálů nejsou na místě.
Samostatnou složkou jsou zkreslení. Ty se dají přiřadit jen k modulačním efektům jako doplněk. Naštěstí v modu Uni Vibe funguje stažený pedál (na patu) jako Bypass, takže můžete použít EX7 i jako čistý zkreslovač. Simulace klasických zkreslujících krabiček jsou převzaté z DF7 a jsou tudíž na vysoké úrovni. V podstatě totožné s originály. To, že místo 4 tónových korekcí jako na DF7 je zde jen jedna tónová clona, vadí jen u Metal Zone. U ostatních boosterů to hodnotím naopak pozitivně, protože to odpovídá ovládání většiny předloh. Big Muff pěkně táhne, Metal master se mi ani orig. nelíbí. Zajímavá je funkce Speaker Simulátoru na Mixer Output. Ta funguje i v Bypass režimu EX-7. Takže jsem mohl předřazenému Metal Zonu (UM300) přidávat různé bedny změnou výběru interního zkreslovače v EX-7. Myslím, že stejně funguje i DF-7 modeler. Porovnal jsem tyto simulace s tím nejlepším, co momentálně v této oblasti existuje, to je konvoluční reverb s impulsní simulací reprobedny. EX-7 zamozřejmě těchto kvalit nedosáhl, ale přesto repro simuloval poměrně slušně.
Závěrem - lze nastavit kvákadlo i jako volume pedál, takže sbírka je kompletní.
Vzhled:
0/10 - Nehodnotím, záleží na zvuku. Ale ťupkatá černá je pěkná.
Cena:
9/10 - Nový kolem 6t., já ho sehnal z druhý ruky, ale v perfektním stavu za 3,3. Slušnej kauf.